Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • JulianSinulf

    senior tag

    válasz domedee #98387 üzenetére

    Nem tudom. Vannak készülékek, melyekre külön antenna köthető. De lehet, hogy már az is elég lenne, ha a készülékek kint lennének az erkélyen. Igen, ehhez kell LAN-t és tápot is kivinni. Vagy a készüléket lakáson belül tartani és antennakábelt kivinni. Itt törekedni kell a rövidségre. Akár próbából is ki lehetne vinni egy készüléket és megnézni, hogy úgy fent milyen a jelerősség. Egyáltalán érdemes e benne gondolkodni.
    Volt, hogy antennát tettem egy router antennája helyére, hogy jobb kapcsolatot érjek el. Nem volt drága az antenna. Nagyjából 20x20 cm-es lehetett és úgy 1-2 cm vastag. Kicsit segített. A másik készülékre nem tehettem antennát, mert nem az enyém volt. És sajnos azt sem engedték meg, hogy UTP kábelt húzzak ki. Ráadásul két router is kellett. Egyiken volt ez az antenna, a másik meg volt a wifi hozzáférési pontom. Az első router vásárlásánál nem tudtam, hogy a két antenna nem azt jelenti, hogy "két wifi hálózathoz" csatlakozhatok. Ahhoz két wifi modulnak is lennie kellett volna a készülékben. De az nem volt.
    Ez nem annyira feltűnő, és, ha valaki reklamálna, rá lehet fogni, hogy "otthoni" hálózat két lakás között, aztán nem kell beengedni senkit.
    A kábellel az a gond, hogy abba tényleg beleköthetnek. Ilyen szempontból az épület tulajdonosát kellene megkérdezni a lehetőségekről. Azt a kábelt valahogy rögzíteni kell a falhoz. Olyat venni, ami ellenáll az időjárás viszontagságainak. És még ki tudja, hogy milyen előírások vannak.
    Most nem rendőrt játszom, mert az nekem sem tetszik, hogy itt egyesek elviszik a témát arra, amerre nem kellene.
    Viszont rosszakarók bármikor lehetnek. Vagy egyszerűen csak irigyek, kötekedők és bejelentők. Én inkább ettől tartanék.

  • MaCS_70

    félisten

    válasz domedee #98387 üzenetére

    Ezt a jelerősítős dolgot szerintem érdemes azért végiggondolni.

    Eleve nincs olyan, hogy jelerősítő. Amit a reklámanyagokban annak hívnak, az ténylegesen jelismétlő, és a működési elvénél fogva gyakorlatilag felezi a sebességet. Kettőt használva ugye negyedeli... Szóval csak utolsó lehetőségként.

    A jelen esetben a megoldás a vezeték.

    MaCS

    A jogi oldaláról (mint a témában dolgozó jogász): ha eltekintünk a társasházi szabályoktól, azaz lógathatok-e ki drótot az ablakon -- abba a szolgáltató nem szólhat bele, hogy két ingatlan balső hálózata össze van kötve. Azt kifogásolhatja, ha maga a netelérés is ténylegesen felhasználásra kerül az idegen ingatlanban.

    Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

Új hozzászólás Aktív témák