Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fabula

    őstag

    válasz TeebyKay #44001 üzenetére

    1. Ha sokáig kint van levegőn a PLA filament - kivéve a sivatagot :) - akkor érdemes kiszártíni 5-6 órán át 50 C fokon. Időnként a csomagból kivéve is lehet nedves, mert nem tudni, hogyan tárolták és mikor csomagolták. Tárolása lehetőleg légmentesen záródó dobozban vagy vákumozható zacskóban történjen, mellé szilikagél zacsikat téve, pl. ez kiváló zacskó és pont ilyen célra gyártják, nekem bevált: [link] .
    Amennyiben a filamentet a nyomtatóból kivéve vagy oda betéve engeded letekeredni, gyakran előfordulhat, hogy akkor hurkolódik át, ez egy alap dolog, hogy a filament végét soha nem szabad elengedni és kivéve azonnal rogzíteni kell vagy a tekercsen lévő lyukon átfőzve vagy valamiléyen nyomtatott filament rögzítővel, amelyekből tengernyi terv van fent az ingyemes oldalakon (Thingiverse, Printables, Makerworld, stb.). Ez pl. a jobbak közül való [link] .

    2. Ha túl hideg vagy meleg a környezeti hőmérséklet, az egyértelműen befolyásolja a nyomtatás eredményét, hidegben pl. nem tudja stabilan tartani a fúvóka és a tárgyasztal hőmérsékletét, ami hullámzóan ingadouni fog. Én 15 C-fok alatti helyiségben csak zárt és külön belső fűtéssel ellátott nyomtatót üzemeltetnék. Én szobahőmérsékleten nyomtatok 22-25 C fok közötti környzeti hőmérsékleten, de ettől azért el lehet némileg felfelé és lefelé is térni, de ez pl. függ attól is, hogy nyitott vagy zárt egy nyomtató.

    5. Minifigurák nyomtatásra a legjobbak a gyantás nyomtatók, de egy mai modern nyomtatóval is egész szép apró dolgokat lehet nyomtatni egy a filament típusához jól behangolt nyomtatási profillal (ami attól is függ, ki gyártotta azt a PLA-t, milyen adalékokat használt - mert PLA-ból is van sokféle típus - pl. PLA+, PLA Tough, PLA Meta, PLA Matte, PLA Silk, stb. -, meg még a színétől is, mert az is valamilyen adalékanyag).
    Az sem árt, ha olyan nyomtatód van, amely tud egyszerre több típusú filamenttel dolgozni, mert akkor lehet speciális támaszanyagokat, pl. PVA-t használni, ami vízben oldódik, tehát a kész nyomatot berakod egy tál vízbe és a támaszték eltűnik róla egy idő után, bárhol, akár belül is volt.

    6. Én jelenleg a Bambu Lab A1 mini kombót javasolnám neked [link] , amiben benne van a négy különböző színnel vagy anyaggal történő nyomtatáshoz az AMS lite adagoló is. Igaz, hogy nem olcsó, de nagyon modern, megbízható és teljesen automatikus minden beállítása, pl. a szintezés, a Z eltolás és az anyagáramlás is, van benne rezgéskompenzáció valamint gyors is. Mindezt összevetve jelenleg a legideálisabb nyomtató annak, aki nem iparszerűen nyomtat, nem akar a nyomtatóval kínlódni, tuningolni, állítgatni. A nyomtatási mérete 180x180x180, ami ahogy olvastam a posztod, neked elég lehet. Ez PLA és PETG, valamint zárt helyen még ABS nyomtatásra is jó. De ha te csak PLA-t nyomtatsz, akkor kiváló.
    Ha komolyabb nyomtatót akarnál, akkor ennek a nagytestvére a P1S+AMS kombó, 256x256x256-os nyomtatási mérettel és ez már komolyabb anyagokat is tud nyomtatni, mert zárt a háza, én pl. jelenleg ASA-ig bezárólag mindent jó minőségben és gyorsan ki tudok nyomtatni vele. [link] .
    A kettő között pedig ott van a Bambu P1P kombó AMS-el, ami nem burkolt, de szinet ugyan azt tudja, mint a P1S, csak nem zárt, PLA-ra kiváló (de akár be is burkolhatod később és az alaplapi hűtőventit rátéve majdnem P1S lesz belőle :K ) [link] .
    Mindkét nyomtató ár/érték/tudás arányban az egyik legjobb, ha nem a legjobb, ezt olvasd el: [link] .

    A többi kérdésedre majd a nálam hozzáértőbbek válaszolnak, mivel a nyomtatód típusát nem ismerem és pl. a Marlinos kérdésedre így nem is tudok mit mondani. a Curát meg már kb. egy két éve ne használom, előbb a Prusa slicert, majd a Bambu Studiót, jó ideje pedig már az Orca slicert használom, ezek sokkal jobbak szerintem a Curánál, amit előtte évekig használtam én is többféle nyomtatóval. A viták elkerülése végett hangsúlyoznám, hogy szerintem :D .

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák