Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • PerczelZita

    tag

    A februári Chip magazinban van egy cikk a Sony Walkman történetéről. Van benne egy mondat:
    "A Sony 2010-ben fejezte be a a Walkman márkanév alatt az önálló eszközök gyártását, a márkanév és a logó azonban tovább él az Xperia telefonokba épített zenelejátszó szoftverek képében."

    Ez ugye nem igaz? Az mp3 és mp4 lejátszók ugyanúgy Walkmanek, és tudomásom szerint minden évben jönnek ki újabb modellek. Én tavaly ősszel vettem egy SONY NWZ-E384-t, és szerintem az 2013-as model.

    A cikk egyébként is ellentmondásos, mert azt is írja, hogy a Sony CD Walkmant ma is gyártják. Igazából a kazettás Walkman-ek gyártását fejezték be 2010-ben.

  • PerczelZita

    tag

    Szeretnék majd pár dolgot írni a SONY NWZ-E384-ről, de majd apránként, mert elég sok írnivalóm van róla.

    A legfontosabb, amivel szembesültem a vásárlás után: ezek a mostani Sony Walkman-ek nem USB eszközként jelennek meg a Windows-ban, hanem MTP eszközként. Ez a gyakorlatban azt jelenti, hogy ha bedugjuk elsőre a lejátszót a számítógépbe, akkor nem jelenik meg az eszközmeghajtók között, mint egy normál pendrive, vagy USB-s vinyó. Csak mindenféle segédprogrammal tudjuk használni, amit a Sony ad hozzá, amit telepíteni kell. Az Internet Explorer-ből látszódnak a lejátszón lévő telepítő programok, de onnan nem indul el, hanem át kell másolni az Asztalra (jó sok idő), utána telepíteni az Asztalról (megint még több idő). (Ez a könyvtár ugyanis látszik: Windows 7 vagy korábbi verzió esetében: Válassza a [Start] – [Számítógép] vagy [Sajátgép] – [WALKMAN] – [Storage Media] – [FOR_WINDOWS] )
    A telepítő felpakolja többek között a Walkman Guide-ot, a Media Go-t és a Windows Media Audio-t is, enélkül ugyanis MTP eszközünk nem fog működni. Telpítés után három módszerrel használhatjuk a lejátszót: Sajátgépből, Media Go-val és Windows Media Audio-val. Nekem telepítés után sem működött, sem a Media Go-val, sem Sajátgéppel, sem Windows Media Audio-val a fáljok felmásolása, a Walkman továbbra sem jelent meg egyik programban sem. Pánikba estem, hogy kidobtam 25000 Ft-ot. A Walkman eltávolítása és visszadugása sem segített, csak a gép újraindítása, erről azonban sehol nem volt szó, és addig eléggé izgultam, míg erre rá nem jöttem. Viszont az említett szoftverek használata nagyon nehézkes (Media Go túl bonyolult is), és ha idegen gépen vagyunk, akkor mindezt ott is végig kell csinálni.

    Visszakerestem itt a fórumon, és ugyan volt már erről szó, de talán hasznos lehet, ha leírom, hogy milyen egyszerű ezen segíteni, meg úgy láttam, hogy a legegyszerűbb megoldásról nem írt senki.

    Az első módszer, keressünk egy MTP beépülőt kedvenc fájl böngészőnkhöz, például a Total Commaderhez:
    http://hungariandroid.com/androidfans/viewtopic.php?f=266&t=490
    Tulajdonképpen ez egy Windows Media Audio plugin, az MTP eszköz használatához a feltelepített Windows Media Audio továbbra is szükséges.

    Második, ajánlott, még egyszerűbb módszer:
    Állítsuk be a Windows-ban, hogy a Walkmant ne MTP, hanem USB eszközként használja a rendszer. Ekkor nem kell telepíteni Windows Media Audio-t sem.
    - Lépj be a Device Managerbe (Sajátgomb ikonon jobb klikk-> Kezelés, megjelenik a Számítógép-kezelés)
    - Keresd meg a Walkman-t a Rendszereszközök->Eszközkezelőben a Lemezmeghajtók között és jobb gombbal keresd meg a Tulajdonságokat
    - Válaszd ki az Illesztőprogram fület
    - Frissítés gomb...
    - Ne engedd a Windowst sehova csatlakozni -> Tovább
    - Válaszd ki, hogy Telepítés listából.. -> Tovább
    - Ne engedd keresni -> Tovább
    - Válaszd ki, hogy USB eszköz legyen (a másik az MTP eszköz)
    - Tovább, a Walkman meghajtó betűjelet kapott.
    Forrás:
    http://www.ghisler.ch/board/viewtopic.php?t=21517

    A Walkman a továbbiakban ezek a gépen minden programból elérhető USB eszközként. Mivel így a rejtett mappákat és fájlokat is látjuk, vigyázzunk, hogy mindig csak a MUSIC és a VIDEO könyvtárakat használjuk. Viszont nem kell hozzá Windows Media Audio, és a lejátsztót pendrive-ként is használhatjuk, bármilyen típusú fájlt rámásolhatunk. Az egész beállítás nem tart fél percig, újraindítani sem kell a gépet.

    [ Szerkesztve ]

  • PerczelZita

    tag

    válasz Ati1979 #21192 üzenetére

    SONY NWZ-E384
    Nem sokat tudok írni a minőségéről, azon kívül hogy nekem jó. Ez szubjektív, no meg nem vagyok audiofil, csak tudom, hogy a Sony egy jó márka a kommersz piacon, no meg mp3 lejátszóból már nemigen van választék. Myaudio, Sony, Philips, nagyjából ezek vannak.

    A második érdekes téma a készülékkel kapcsolatban, a fájlok frissítése. Ez alatt azt értem, hogy amikor egy fájlon minőségi cserét hajtok végre (azonos fájlnév esetén), például egy számot lecserélek 128kbitesről 320kbitesre, akkor azt a lejátszó nem veszi észre, ami alatt azt értem, hogy nem frissíti a tulajdonságait, sem a fájlhoz tartozó képecskét. Ha előbb a lejátszón levő fájlt átnevezem vagy letörlöm, akkor viszont már igen. Feltételezem, hogy a zenékről szóló információkat, a képpel együtt egy adatbázisban tárolja a lejátszó, és a frissítést nem veszi észre, akkor sem, ha a készüléket lezárom, majd újra bekapcsolom. A zenét valószínűleg már a jobb minőségben játssza le, fura is lenne, ha nem... Elképzelhető, hogy ha nem USB módban, hanem MTP módban használnám, ahogy azt a SONY eredetileg szánta, ez a jelenség nem jönne elő, de ezt nem próbáltam ki. Megjegyzés: a zenékben levő képecskét nem jeleníti meg, ha a jpeg típusa progresszív.

  • PerczelZita

    tag

    válasz Ati1979 #21219 üzenetére

    Flacot nem játssza le. Mp3, wma, aac, pcm, amit tud.

    Igaz, a frissítési művelet (fájl felülírása) tényleg ritka, normál esetben nem így használja az ember, de ez is egy érdekesség. Nekem azért jött elő, mert volt sok gyengébb minőségű mp3, valamint a legtöbb zenéhez nem volt kép, amit eddig nem tartottam fontosnak. De ha már megmutatja a számhoz tartozó képet, és akad jobb minőségű az adott számból, akkor miért ne legyen az rajta. A lényeg, hogy ilyen esetben is előbb törölni kell kézzel a fájlt. Egyszer talán kipróbálom MTP módban, hogy akkor is így viselkedik-e.

  • PerczelZita

    tag

    SONY NWZ-E384 folytatás

    3. Zeneszámok gyorstekerése
    Hosszabb lélegzetű zeneszámok, rádiójátékok esetén fontos lehet a gyorstekerés funkció. A jobbra és a balra nyíl lenyomva tartásával lehet előre vagy hátra tekerni a számot. Ha ezt a lejátszás üzemmódban tesszük meg, akkor a gyorstekerés kínosan lassú, véletlenül jöttem rá, hogy szünet üzemmódra átváltással (Play-pause gomb lenyomása) a gyorstekerés lényegesen gyorsabb. Ez a "trükk" nem szerepel a leírásban.

    4. A készülék töltése
    A leírásban csak az szerepel, hogy a számítógépre csatalkoztatva a készüléket, az automatikusan feltöltődik. Azonban, ha az ember sokáig nincs számítógép közelében (nyaralás), akkor mi a teendő, azt nem említi. Pedig fel lehet tölteni a készüléket, a micro USB-n keresztül egy USB-s hálózati töltővel. Ez nyilvánvalónak tűnik, aki használt már hasonló készüléket, de a Sonynál ez sem az. Nem minden USB-s töltővel működik, nem lehet tudni mi volt a baj, de a korábbi, egyébként működő, jó töltő nem volt jó hozzá, órákig "töltötte", valójában teljesen lemerítette az akkut, mivel a képernyő sem kapcsolt ki. Nem lehet tudni,
    hogy a feszültség volt kevés (500 mA), vagy a váltóáram szakaszos adagolása volt túl bizonytalan, vagy egyéb hiba volt, például az, hogy a kimeneti áramerősség a töltő oldalán leírtak szerint valójában 500 mA +-50 mA, a kimeneti feszültség 5V+-0.5V, ami arra utalhat, hogy elég gyengécske minőségű lehet. Egy új, 1000 mA-es, YENKEE YAC 2003 nevű USB töltő, ami a leírtak szerint töbféle biztonsági funkcióval is rendelkezik, megoldotta a problémát, kb. 1 óra alatt teljesen feltölti (1990 Ft). ("Hálózati töltő USB csatlakozóval. Több biztonsági funkcióval ellátva - például rövidzár elleni, vagy túltöltés elleni védelemmel.") Valószínűleg a váltóáramot is intelligensebben adagolhatja.

    A Sony sehol nem írja le, hogy milyen töltőt vegyünk, a Sony márkaboltban sem tudták megmondani a megfelelő töltő paramétereit, csak hogy inkompatibilis volt a töltő, azért nem működött, de tudnak adni Sony töltőt (jó drágán), ami garantáltan feltölti. A MM-ban azt mondták 850 mA-s töltő kell, de nekik olyan nincs. Elképzelhető, hogy egy sima, jól működő 500 mA-as töltő is jó volna.

    5. Lejátszási hely megjegyzése
    A készülék megjegyzi, hogy mit és hol hallgattam utoljára, legyen az rádió vagy egy album közepe. Azonban a készüléket számítógépre csatalkoztatva, ha oda újabb fájlokat másolok fel, (ez lehet, hogy nem is új szám, hanem csak egy lejátszási lista) elfelejti, hogy hol tartott a lejátszásban, és az összes zene legelső dalára áll rá. Ez akkor különösen bosszantó, ha egy rádiójáték közepén tartottam korábban. Valószínűleg akkor is elfelejti, ha semmit nem csinálok, csak hozzákapcsolom a számítógéphez, majd leveszem róla.

    [ Szerkesztve ]

  • PerczelZita

    tag

    válasz schawo #21262 üzenetére

    Köszi a válaszodat, az 500mA-es feszültség természetesen elírás.

    A nagyobb baj, hogy amit elmondtál, azt sem a MM, sem a Sony szakemberi nem tudták megmondani.
    A korábbi töltő elég gagyi lehetett, ha ilyen bizonytalanságot adtak meg a kimeneti feszültség és áramerősség terén is, de egy korábbi gagyi készüléket feltölt, tehát teljesen rossz nem lehet.

  • PerczelZita

    tag

    Mi lehet az oka annak szerintetek, hogy a márkás kommersz mp3 lejátszók (Philips, Sony, Apple 10-30000 Ft közötti árkategóriájú termékei) tárkapacitása egészen kicsi (2-8 GB) szinten ragadt be, és nem is bővíthetők. Valahogy úgy érzem, mintha valamilyen ismeretlen okból szándékosan nem tartották volna a lépést a memórárak csökkenésével. A pendrive-ok, memórikártyák, vagy SSD-k ára folyamatosan zuhant az elmúlt évek során, a fent említett lejátszók tárhelye viszont hosszú évek óta változatlan.
    Az Apple-nak a 16 GB-os lejátszója APPLE iPod Nano 50-60000 Ft, az Apple iPod touch 32GB 100000 Ft... :W A Philips SA4ARA16KF 16GB még talán határeset 30000 Ft-ért, de aki csak zenét akar hallgatni, azt miért kényszerítik, hogy megvegyen egy mp4 lejátszót ilyen drágán? Ez is nagyon sok, amikor a 120 GB-os SSD-k már 20000 Ft alatt vannak, egy 32 GB-os pendrive 7-8000 Ft, egy 32 GB-os SDHC kártya is 9-10000 Ft. Ha megnézem az árkölünbséget egy 8 GB-os és egy 32 GB-os pendrive között, akkor pár ezer forintos kölönbséget látok, ami egy 20-30000 Ft-os mp3 lejátszónál csekély hányad.

    Ezek kívül vannak még egész olcsón ilyenek: MyAudio, Orion, amelyek általában bővíthetők, viszont működésükről és minőségükről szinte csak rosszat olvasni, megvenni tehát nem érdemes ezeket.

    [ Szerkesztve ]

  • PerczelZita

    tag

    válasz Ati1979 #21274 üzenetére

    Jól látom, hogy a készüléked 360000 Ft?????
    Hát annyiért már adhatnak 64 GB-ot...

Új hozzászólás Aktív témák