Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz neo81 #14147 üzenetére

    Attól függ, hogy mit szeretnél. A spektrum két véglete.

    A Zero a leglassabb Artisan, egy fürge kontroll pad, érezhetően gyorsabb, mint mondjuk egy SteelSeries QcK vagy Zowie GS-R. A statikus súrlódás nem túl sok, könnyű a mozdulat indítása, ám a dinamikus súrlódás több, így "segít" a mozdulat megállításában. Ezt nevezném arany sztenderdnek a kontroll kategóriában.

    A SOFT/XSOFT a poliuretán habszivacságy keménységét jelzi, értelemszerűen az XSOFT a legpuhább, legsüppedősebb, a legtöbb mozgásteret adja a kontroll fokozására azzal, hogy erősebben belenyomod a rágcsálót a felületbe. A SOFT az arany középút, általában ezt a keménységet szokás ajánlani olyanoknak, akiknek még nem volt Artisanjuk, mert sokaknak az XSOFT már túl süppedős. Szerintem meg a legkirályabb, de ez ugye személyes preferencia. Egy leheletnyivel lassabb is, mint a SOFT, az meg a legkeményebb MID-nél lassabb egy picivel.

    A sima (de nem übersmooth) tapintású felület szereti gyűjteni a szöszöket, hajszálakat és szőröket, de imo egyáltalán nem olyan vészes a helyzet, mint ahogy azt egyesek a neten lefestik; egy lószőr mázolóecsettel néha lesöprögeted, de ha van mellé egy lint rollered is, már bőven jó vagy.

    A Classic változat a varratlan peremű, a Ninja FX a varrott. Nekem jobban bejön az előbbi (nem szeressem a varrott szélű padokat, de az Artisannak "megbocsátom", mert igényes és a felület szintje alatt van), a szivacsozás puhasága talán valahogy jobban kijön rajta, meg külsőre is jobban tetszik (old-schoolabb). A Zero Classic XSOFT extra squishy. <3 A rojtosodásra úgy vettem észre, hogy egyáltalán nem hajlamos, nálam fél év használat után is úgy néztek ki a peremei, mint mikor először vettem ki a kartonjából.

    A Shidenkai a spektrum másik véglete, a gyártó leggyorsabb padja, és az egyetlen, ami nem sima szövet (meg kb. en bloc a leggyorsabb nem merev alátét). Egy üveg-szövet hibrid a kicsike, minimális statikus és dinamikus súrlódás, majdnem olyan gyors, mint egy merev pad (nem sokkal lassabb, mint az épp próbálgatott Skypad 2.0, ami edzett üveg), very smooth. Fokozottan igényli a minőségi teflont; van olyan egerem, amit a gyári talpakkal nem használnék rajta, olyan karcolós hangot adott.

    Egyetlen hátránya, hogy nem túl tartós, de erre a hivatalos termékoldal is figyelmeztet, szóval egyáltalán nincs elsumákolva a dolog. Általában fél év-egy év alatt megérik a cserére, de persze egy nagyban függ attól is, hogy naponta hány órát használod, milyen nehéz az egered, milyen talpak vannak rajta, mennyire passzírozod bele a rágcsálót a felületbe és hogy mekkorát mozdítasz rajta (sens). Vannak olyanok is, akik akár két évig vagy valamivel tovább is tudják érdemben használni (könnyű egér + vaskos teflon + légies tologatás + medium/high sens).

    Öröm az ürömben, hogy azokkal az aprócska üveggyöngyökkel teleszórt hártya finoman lefejthető róla, ha már elhasználódott, és így effektíve van egy új, kevésbé textúrázott Hien padod. Nekem egyelőre a kedvenc padom, el is kezdtem belőle felstócolni a szekrény tetején.

    [ Szerkesztve ]

    Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

Új hozzászólás Aktív témák