Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Shrike7973

    senior tag

    Magyarországon jelenleg a C++/Qt fejlesztők mennyire keresettek? A környezetemben (egyetemi alapképzés) az átlag hallgató Java/C# irányba megy (mármint általános célú szoftverfejlesztő témában). Nekem eddig van 1 éves C++ munkatapasztalatom, plusz jelenleg elkezdtem cikkírás céljából egy doktorandusszal egy C++/Qt projektet. Nekem filozófiai okokból nagyon szimpatikus a cross platform fejlesztés (Ubuntu-t, Windows-t is használok), de emiatt nem szeretnék munkaszerzési nehézségekbe ütközni :)). Persze, Java is cross-platform, de nem ad natív megjelenésű alkalmazásokat. Stackoverflow-n utánaolvastam egy kicsit ennek, és nem olyan rózsás a helyzet, mint azt én elképzeltem (példa).

  • Shrike7973

    senior tag

    válasz emvy #8434 üzenetére

    Nem feltétlen UI-t akarok fejleszteni. Csak például az egy éves tapasztatom is csak CLI eszközök fejlesztéséről szólt, ezért gondoltam egy kicsit jobban elmélyülök UI fejlesztésben is, így adta magát a Qt. És hát eléggé megszerettem, nem is számítottam arra, hogy egy darab memóriamenedzsment sort nem kell írjak. Csak mostanában azon gondolkozom, hogy nem megyek mesterképzésre (legalábbis pár év munkatapasztalat szerzés erejére elhalasztom), és emiatt kevesebb időm van megtalálni a specifikus céljaimat, az identitásomat. Továbbá az jutott eszembe, hogy talán rossz úton járok, ha a saját ízlésemet akarom egy üzletben erőltetni. Szóval ezt akartam megbeszélni veletek, hogy mondjak le a saját igényeimről, vagy tartsak ki mellette? Mert ha így munkanélküli leszek, annak nincs sok értelme. Továbbá van-e létjogosultsága olyan gondolatnak, hogy esetleg a Qt/C++ fejlesztő értékes lehet a piacon, mert az átlag nem azzal foglalkozik. Mert én ezt is sokáig érvként használtam.

    [ Szerkesztve ]

  • Shrike7973

    senior tag

    válasz Shrike7973 #8435 üzenetére

    Kicsit átgondoltam a saját kérdésem, és átfogalmazom. Egyelőre úgy gondolkozom, hogy általános szoftverfejlesztésből szeretnék megélni. A platformfüggetlenség szerintem ilyen körben előny. Az egyetemen Java, C++, és C#-ból is kaptunk egy kezdő hozzáértési szintet, én viszont úgy érzem, hogy versenyképes szinthez választani kell egyet, amiben elmélyül az ember. Jelenleg C++/Qt-ban dolgozom egy projekten, és a munkát, továbbá a vizuális eredményt élvezem (a választást mondjuk nagyban befolyásolta az, hogy egy speciális, C-ben megírt könyvtárt választottunk alapnak). A kérdés az, hogy abból a tényből fakadóan, hogy előreláthatólag sokáig a C++ világában fogok mozogni, keletkezhet-e az munkakeresés során károm. Márpedig keletkezhet, hogyha jóval nagyobb eséllyel kapok majd állást Java fejlesztőként, mert az a trend. Sokan azt mondják, hogy a nyelvek, az eszközök ismerete marginális, mert 2 hét alatt "meg lehet tanulni" egy újat. Lehet kezdő vagyok (vagy mentálisan nem elég kompetens), de én úgy gondolom, hogy bár az alapokat valóban hamar el lehet sajátítani, de ahhoz a kijelentéshez, hogy én például profi C# fejlesztő vagyok, szerintem jóval több idő kell (állási szempontból mondhatom azt, hogy amíg egy junior fejlesztőből senior lesz?). Eddig elhangzott egy olyan válasz, hogy C++ állásból rengeteg van. Ez azt jelenti, hogy az egyetemről kikerülve, ha a legtöbb tapasztalatom a C++ nyelvhez, és annak környezetéhez (eszközeihez) köthető, akkor nyugodt lehetek az elhelyezkedésemet illetően? Ha erre a válasz nemleges, akkor felelősséget kell vállalnom, és más irányban is párhuzamosan képeznem magamat.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák