Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • E.Kaufmann

    addikt

    válasz #06658560 #46 üzenetére

    Te kötözködsz és kötöd az ebet a keródhoz :D

    Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

  • Kékes525

    félisten

    válasz #06658560 #46 üzenetére

    Örülök, hogy a tények nem zavarnak! :C :D
    Sehol sem írtam, hogy 100% pontosságú. Te viszont eddig azt írtad -és most is megemlíted az első sorodban, hogy nem lehet, lehetetlen.
    Azt írtam, hogy a közelítés pontosságát lehet javítani. Viszont te azt mondod, magaddal is ellentmondva, hogy lehet, de nem teljes pontossággal -ezt eddig tagadtad. Ezt írtam én is. Vagyis, nincs igazam, de ezt azzal bizonyítsd, hogy változtatsz az érveléseden és azt írod mint én. Egészen furcsa érvelés. :DD

    Lehet előrejelezni, 2 hétig lehet pontosan is (elméletileg, gyakorlatilag nem). A Lorenz-féle megszorítás 2 hét utánra vonatkozik, de 2 hét után is közelítő eljárásokkal az is jósolható. Természetesen közel sem olyan pontosan mint 2 hétig. Mindkét számítást meggyorsítja, pontosabbá teszi a kvantumszámítógép.

    Olvasd el a saját linkedet azt linkeltem én is. És ezt is, amit már linkeltem, idézettelHosszútávú előrejelzések készítése

    "Mivel a légkör matematikai értelemben kaotikus rendszer, mely erősen érzékeny a kiindulási mezőben megtalálható pontatlanságokra, az előrejelzéseknek a kezdeti mezőben fellépő kikerülhetetlen hibák növekedési üteme által meghatározott időbeli korlátjuk van. Numerikus kísérletek tapasztalatai azt mutatják, hogy az előrejelzések hibája az idővel előbb gyorsan, majd lassabban növekszik, végül megközelíti vagy eléri az időjárási elemek átlagos változékonyságának mértékét. Ha az átlagos változékonyságot mértékül választjuk, akkor megadható az az időszak, amelyen túl az előrejelzések hibája tűrhetetlenül nagy lesz. Ezt az időtartamot tekintik az előrejelezhetőség határának, melyet két hétben állapított meg Lorenz (1969). Ennek értelmében bármilyen pontosan is becsüljük a kiindulási állapotot, a légkör állapotát nem tudjuk előrejelezni két hétnél távolabbra."

    "a Lorenz által kapott két hetes időhatár csupán azt zárja ki, hogy napi felbontású előrejelzéseket készítsünk több hónap időtartamra, és azt nem, hogy több napra, illetve teljes hónapra vonatkozó átlagértékeket előrejelezzünk."

    [ Szerkesztve ]

    Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

Új hozzászólás Aktív témák