Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dezz

    nagyúr

    válasz Integra #51 üzenetére

    "a plazma képe bármikor szebb és jobb, mint egy lcd vagy lcd led televízióé valaha lesz, így a tévéműsorok képe is sokkal szebb"

    Ez azért nem teljesen így van. A 3kHz alatti sub-field drive-osok képe egyszerűen bizsergős, ami sötéttől eltérő környezeti megvilágítás melletti tévézésnél fontos tényezővé válik. Nappali fénynél az alacsonyabb fényerő is számít. Sötétben persze fordul a kocka.

    (#35) M@trixfan: "A mozgásmegjelenítés trükkök nélkül sehol nincs, lehet nézni az 5-600 sort egy 4k készüléken."

    A mozgás-interpoláció valóban olyan trükk, aminek többféle mellékhatása van (halo effektus az eltérő sebességgel mozgó részek között, szappanopera hatás, stb.). De a strobing teljesen "legitim", azzal dinamikussá válik a képmegjelenítés statikus helyett, azaz CRT/plazma-szerű lesz, mozivetítőknél is alkalmazzák.

    Csak az a bibi, hogy piacszegmentáló tényezőként alkalmazzák, azaz csak a drága készülékeken. Másrészt, marketing okokból (villogásmentesség) 50/60 Hz mellett ritkán alkalmazzák (ahol igen, egyelőre ott is gagyin, "lekerekített" ki-be kapcsolás helyett sima, amitől "élesebb" lesz a villogás), azaz többnyire mozgás-interpolációval együtt lehet hozzáférni.

    "Az LCD kijelzőt egyszerűen nem mozgókép megjelenítésére találták ki."

    Ami azt illeti, az OLED-et sem. Ugyanúgy TFT vezérlésű, statikus képű, alapból. Jobb esetben felvillanó képmegjelenítést alkalmaznak (hasonló, mint LCD-n a strobing), de nem nagyon lehet olyan fénymennyiséget kicsiholni az OLED anyagokból, hogy a felvillantás időtartama optimálisan rövid lehessen.

  • dezz

    nagyúr

    válasz M@trixfan #61 üzenetére

    "Igen, ott a strobing, csak az is max 200 Hz körüli."

    Ennél több nem is nagyon kell, sőt jobb lenne, ha 50/60 Hz mellett is bátrabban alkalmaznák (csak nem instant on/off-fal).

    "Az OLED brutálisan gyors reakció idejével viszont szerintem megoldható a probléma"

    Ami azt illeti, nem. Ezt már korábban is linkeltem neked, de úgy látszik, nem néztél vissza abba a topikba:
    Why Do Some OLEDs Have Motion Blur?

    "Csak mögéraktak egy LCD meghajtást, azt élvezhetjük amit kaptunk"

    A fő gond a statikus képmegjelenítés, mint az alap LCD-knél.

    A vicc az, hogy egy backlight strobingos LCD jobb lehet mozgásban, mint egy OLED: az inorganikus LED-ek sokkal nagyobb fényerőt tudnak, így azonos kép-fényerőhöz rövidebb impulzus is elég, mint OLED esetén.

    Nem tudom, milyen drive-osak, amiket említesz plazmák, csak azt tudom, hogy a 3kHz alattiak sima tévéképpel is erősen bizsergősek a szememnek. Az LCD képe sokkal nyugodtabb. Párom is ugyanígy van vele, tehát nem nekem van "szuperszemem". :)

    [ Szerkesztve ]

  • dezz

    nagyúr

    válasz headhunter #63 üzenetére

    Háttérprojekciós... Nem olyan "szép lapos" (25cm a mélysége), vertikális szöge nem olyan jó. Nem tudom, egyéb hátránya van-e. Viszont valóban csodaszép színei vannak/voltak (super wide gamut), kontraszt is rendben van/volt.

  • dezz

    nagyúr

    válasz vinibali #69 üzenetére

    Az olyasmi volt, mint a #63-asban az utolsó (LCD vörös lézerrel megsegített háttérvilágítással).

    (#67) hugo chávez: Életképesnek tűnik. Csak mikorra lesz belőle termék?

    Hopp, a wikis lapról: "Commercialization of quantum dot display has just started and the Kindle Fire HDX 7 is the first product using the technology." [link]

    Akkor már nem tartanak annyira az elején. De van még munka vele: "Compared to LCD and OLED, the manufacturing cost of QD-LED is relatively high and development of novel and more cost-efficient fabrication process is desired in future."

    [ Szerkesztve ]

  • dezz

    nagyúr

    válasz dezz #71 üzenetére

    Err, sajnos ez még csak háttérvilágításnak használja a kvantumpontokat, amúgy LCD. (Egyébként a Mini változatról van szó.)

    [ Szerkesztve ]

  • dezz

    nagyúr

    válasz Dexar007 #81 üzenetére

    OLED-es a telód? 16:9-nél keskenyebb filmnél a csíkok sötétebbek, mint a film háttere? Ha igen, ott valami nincs jól beállítva. De akkor se, ha nem nagyon sötét szürke az a fekete.

  • dezz

    nagyúr

    Szerintem az a nagy helyzet, hogy azért nem tudják eladni az OLED-et, mert a potenciális vásárlók nagy része úgy van vele, hogy miért fizessen 1,5-2x árat egy O betű miatt. Ugye LED - OLED... Kellett nekik "LED TV"-nek hívni a LED háttérvilágításos LCD-t... Azonos áron meg jobban megéri LCD-t gyártani... És ez egyátalán nem vicc.

    (#88) regger: "ellenben bekapcsolva 1080-at"

    Miért pont 1080-at? Miért nem 1000-et vagy 1100-at?

    "Ráadásul Custom menüben 0 dejudder, 10-es deblur mellett, tehát szappanopera undorral sem megküzdeni"

    Ez pontosan mit is csinál, ami nem a BFI, amit külön említesz?

    "ha valaki a tesztábrákra izgul"

    Ezzel a megjegyzéssel mire akartál utalni?

    "BD és demó anyagon zavaró elmosódás nem volt"

    Mind 24fps-es volt? Mi a helyzet az 50/60fps-sel? Mint pl. tévéműsor... [Gy.k. interlace field rate EU-ban 50Hz, USA/Japán 60Hz, mind külön mozgásfázissal, kiv. mozifilm.]

    (#89) paperboy: (Az 55EA970V is 3D-s, csak elfelejtették kiírni.)

    [ Szerkesztve ]

  • dezz

    nagyúr

    válasz #75912448 #91 üzenetére

    Az a gondom ezzel az "1080 sor"-ral, hogy azt sugallja, mintha bármi köze lenne az FHD 1080 sorához, holott attól független dolog, nem is pixelsorokról van szó, hanem függőleges oszlopokról. (Itt a "line" helyes fordítása igazából "vonal", bár sajnos a legtöbbször tévesen fordítják. Hasonló eset, mint pl. a "videojel sorfelbontása".) Ez itt egy szubjektív érték: ennyi függőleges vonalat tudunk még kivenni egy oldal irányban mozgó "kerítés" mintában. Olyan dolgok is erősen befolyásolják, hogy mennyi ideig látható az adott képkocka -> minél hosszabb ideig, a szem annál inkább "megakad" rajta, majd a következőnél is megkeresi a megegyező pontot, miközben "átpásztázik" képrészleteken, amiket elmosódva látunk ezáltal.

    A dejudder, gondolom, a mozgás-interpoláció. Tévéműsornál hasznos, mozifilmnél azonban szappanopera hatást kelt.

    Az érdekelne nagyon, hogy mi a csudát csinál a deblur, ami nem a BFI? Leszedi a képről a kamerás motion-blurt? Ha igen, ettől önmagában nem lesz "1080 soros" a mozgás! Kicsit korábban belinkeltem egy írást arról (vannak benne szemléltető ábrák is), miért okoz látszólagos elmosódást az, ha akár 0 reagálási idővel megjelenített pengeéles képek sorozatából álló mozgóképet látunk, ha az egyes képeket túl sokáig látjuk. Ezt csak a mozgás-interpoláció és/vagy a BFI tudja kiküszöbölni.

    Itt jön az, hogy sokaknak nem jön be az mozgás-interpoláció, a BFI-vel meg némileg hadilábon áll az OLED, a korábban ismertetett dolgok miatt.

    Nem mondom, így sem olyan rossz... Álló képminőségben agyba-főbe verheti az LCD-t (ideális esetben) és mozgásban is legalábbis alsó kategóriától középkategóriáig.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák