Új hozzászólás Aktív témák

  • Ghoosty

    őstag

    válasz Geller72 #38 üzenetére

    Alapvetően igaz, hogy az emberek 90%-a feleslegesen fogja ezeket tanulni, de aki meg reál vagy reálhoz közeli irányú felsőfokú tanulmányokat fog folytatni, azoknak szükségük van alapozásra, nem elvárható, hogy 1 év alatt bepótolja azt, amit amúgy 12 év alatt tanulna meg (mínusz az alapokra szánt idő). Bár ez lehet, hogy humán tárgyaknál is előjön, azt kevésbé ismerem. Az sem jó út, hogy már egészen kicsi korában választani kell, hogy téged mi érdekel és akkor azt megtanulod a mostani szinten, mert később még nehezebbé teszi a váltást.
    A tantárgyak megtanulása nem csak önmagukról szól. Egy verstanulás fejleszti a memóriádat. A matek fejleszti a logikai készségedet. Egy történelem segítheti megérteni az összefüggéseket. (Ha normálisan lenne tanítva). A kézírás fejleszti a kézügyességet. Ha megvagdosod a tárgyakat, ezeket valahogy pótolni kell.

    A másik dolog, hogy jelenleg is csak az alapokat tanulják mind általános, mind középiskolai szinten. Felsőoktatásban meg megtanítják magasabb szinten. Bár gondolom, te még alacsonyabb szintre gondoltál. De azért a hétköznapi életben is előjön az amit tanultunk. Pl. Nemrég szükségem volt egy nagyobb derékszögre, de nem volt nálam más, csak pár léc, meg egy mérőszalag. Hát Pitagorasz bácsinak köszönhetően szerkesztettem magamnak egyet. Ha mérőszalagom se lett volna, de van egy madzagom akkor Thalész bácsi segít. Máskor emelőre volt szükségem. De volt, hogy csigarendszerről szóló tudás jött jól. De az is hasznos, hogy ha nem szívsz be olyan marhaságokat, hogy "a margarin csak egy molekulában különbözik a műanyagtól".

Új hozzászólás Aktív témák