Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #16820480

    törölt tag

    válasz gege547 #23 üzenetére

    Aha, és egy szabadstrandon, vagy közterület vízparton? Nem csak magyar példákra gondolok, hogy minden négyzetcenti vízpartot valaki felvásárolt már, hanem olyan helyekre, mondjuk a mediterrán országokban, ahol simán kimész és letelepszel. Amikor minden telefonban van kamera, szerinted ki fogja betartatni, hogy ne fotózz? Ki fogja tudni rákényszeríteni az összes nyaralót, hogy ne örökítse meg a szabadságát? Nem tartanám túl reális ötletnek.

    Oké neked nincs kamerád a szobában, amikor valaki öltözködik, de akkor VR headset miért lenne? Ha meg a fejeden van, akkor meg aki bemegy öltözködni, az figyeljen maga köré. Amúgy is rengeteg olyan webkamera van, ami nincs alapból letakarva, és nem is tud róla a tulajdonos, hogy éppen működik, volt is erről pár éve hír, és ehhez nem kell FB.

    Komolyan gondolod, hogy a FB a VR headseted alapján betörne a lakásodba lopni? :D Vagy ez nem is tudom mire lenne jó... Amíg nem teszi ki publikusan, addig ez nem gondolnám, hogy nagy gond. Ha meg már valaki IP címet tud, és belépeget a hálózatodra, akkor az lesz a kisebbik gondod, hogy el akarnák lopni a tévédet, vagy hangfalakat, sokkal praktikusabb egy kis social engineering után leszívni a bankszámládat, és oda sem kell menni fizikailag.

  • #54625216

    törölt tag

    válasz gege547 #23 üzenetére

    "A strandokon ha jól emlékszem tilos is fényképezni. "

    Közterületeken viszont igen. Sőt közterületről lehet magánterületen lévőket is fényképezni.
    Hogy pontos legyek: ha a kertben az asszony pucéran napozik és az utcáról látszik, akkor bárki engedély nélkül lefotózhatja. Ha viszont a fényképezőgép optikája belóg a kertbe, akkor már engedély kell hozzá, mert a fényképezés a magánterületen belül történt.
    Azaz ha perverz tata csónakról fotózza a Balatonon a magánterületen fürdőzőket, akkor semmit sem lehet tenni ellene, de ha kiköt a csónakkal, akkor már igen.

    Persze a fotózás és a kép megosztás az két különböző dolog. Bárki arcát, aki a képen szerepel és nem járult hozzá a kép publikálásához felismerhetetlenné kell tenni függetlenül attól, hogy milyen körülmények között készült a kép. Ugyanígy nem lehet személyes adatokat fűzni a képhez, ha az azon szereplők nem járultak hozzá.

    És itt kezdődik a gond a Facebook-al. Az arcfelismerő algoritmusaik pontosan beazonosítják, hogy egy feltöltött képen kik szerepelnek, így olyan kapcsolathálót is fel tudnak térképezni, amihez az érintettek nem járultak hozzá. Ebből még nemzetbiztonsági problémák is voltak, nem véletlen, hogy a Facebook nem hozhatja nyilvánosságra ezeket az adatokat.
    Ráadásul a Facebooknak vannak olyan alkalmazásaik, amik rögzítik a Quest kamerák képeit és ha valaki mondjuk cheatelésért bejelent, akkor joguk van figyelmeztetés nélkül feltölteni, feldolgozni és korlátlan ideig tárolni a felvételt.

    "Tudom itt 19 ezer pedo képért csak 500 ezer forintos bírságot lehet kapni ami 26 forint képenként azt mondjuk kibírom. "

    Nem mintha szerintem az ilyeneket ne kellene a töküknél fogva fellógatni, de a pedofil képek letöltése és készítése más súlyú bűncselekménynek számít, ebben az esetben pedig csak a letöltést tudták bizonyítani. Azaz ha Te magad készítesz pedofil képeket, akkor garantáltan komolyabb büntetésre kell számítanod, arról nem is beszélve, hogy aztán mit művelnének veled a böriben (egy tv műsorban mondta egy börtönpszichológus, hogy drótkefével egyenként lereszelik a csávó ujjait pl.), szal nem ajánlott ilyesmivel kísérletezni.

    "Azért vagyok felháborodva mert végre lett volna egy headset amire azt mondom hogy megéri beruházni erre ez van. "

    Pont azért adják ennyiért a headsetet, mert a bevétel nem a hardver és szoftver eladásokból, hanem az adatlopásból keletkezik. Ha a Quest nem Facebook termék lenne, akkor minimum a duplájába kerülne. Ezzel persze nem mentegetni akarom a Facebook-ot (sőt), csak a realitásokat akartam tisztázni, hogy ez amolyan valamit-valamiért elven működik.

Új hozzászólás Aktív témák