Új hozzászólás Aktív témák
-
fLeSs
nagyúr
válasz Fo_AMD_Fun #149 üzenetére
Állítólag igen, de én nem próbáltam.
A Flash SSD topikban kérdezősködj."I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."
-
PetX
aktív tag
Lehet hülye kérdés, de nem láttam még szóba hozva:
Elsősorban fLeSs-nek szól, de a többiek is szóljanak hozzá, a windóz virtuális memóriájának írás/olvasása mennyire eszi meg a SSD-ket? Ugye bár a cikkben említetted, hogy a legtöbb írás általában OS telepítésekor van utánna elhanyagolható az olvasáshoz képest.
Ezért kérdezem, hogy ki hogyan vélekedik erről.4-8GB RAM-nál eleve nem értem miért is jó a OS-ek logikája, hogy felszabadítják a memóriát és kiírnak mindent a swap file-ba. Közben meg ott figyel 2-6 GB üres memória.
Nem lenne megoldás erre a problémára, ha a windózunk mondjuk statisztika alapján kikapcsolná a swap-ot ha mondjuk folyamatosan van 3GB ki nem használt RAM a gépben?
Mondjuk pont a múltkor dolgoztam PS-el, miközben 1,5-gigát foglalt a RAMból, a kép xD.
Bocs, az offért.[ Szerkesztve ]
Minek iszol és vezetsz, ha szívhatsz és repülhetsz!?
-
g@bo
nagyúr
ready boost viszonylag olcsón megúszható, egy 4gb de gyors pendrive-al, kérdés mennyivel dobja meg a betöltést.
az átlag user mondjuk egy 40gb ssd-re úgyis a rendszert rakja, pár alkalmazás, jóesetben 1 nagyobb játékot és vége.
tehát egy 40 gb ssd funkciója akár ki is merülhet a rendszer gyors betöltésében? lehet.
akkor minek ez az ssd hype... csak kérdem.
-
Findzs
addikt
szokásos átfogó, kellőképpen részletes teszt
magam is úgy gondolom, hogy egy 60 GB körüli Kingston elég lenne rendszernek és lehet be is fogok újítani egyet mostanában
sok ember meg a írási olvasási tempó alapján veszi az ssd- t, erős a marketing
"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."
-
finest
addikt
Egyetértek. De nem figyelted, h mi itt korábban az otthoni felhasználásról beszéltünk. Ha valaki ezzel pénzt keres, az más tészta. (Mondjuk vállalati környezetben nem tudom, h mennyire jellemző a restartolás, persze helyzete válogatja.) Engem nem győzött meg az SSD, megértem, h itt nem a tárhelyet, hanem az alacsonyabb reakcióidőt fizetem meg, de az ára és a kényelmi funkció nem állnak számomra megfelelő arányban. g@boval értek egyet, nagy a hype az SSD körül.
[ Szerkesztve ]
“Don’t shoot, I’m Globish.”
-
samu74
addikt
Nagy a cikkért,nagyon hasznos és átfogó volt.A játékok alatt a min fps esés hihetetlen ,de ezek szerint ezen is gyorsít egy ssd.Gyűjtöm is a manit egy 60/80-as ssd-re.
[ Szerkesztve ]
-----------
-
motorhead
aktív tag
Nézd. Az SSD vs HDD kérdést még mindég rossz oldalról közelíted meg. A nagy kapacitású HDD-t tudod használni filmekre,ISO file-ok tárolására,esetleg nagyobb tömörített állományokra.A filmek lejátszásához nem kell sebesség, sem az állományok tárolására. De nem igazán tudod használni a napi gyors műveletekhez.Ebbe bizony beletartozik a boot idő is, és minden egyéb elindított program betöltési ideje. Legfőképp beletartozik az egész gép rugalmassága. És a kulcsszó ez, a mindenkori reakció idő bárminemű cselekedetedre amit eddig a HDD visszafogott. És bármennyire is gyors a mai vinyód, sokkal lassabb annál amit a memória és a CPU közti kommunikáció sebessége tud. Ergo, a géped a HDD válaszaira vár az esetek nagy hányadában, ha csak éppen DLL-eket piszkál a WIN7 vagy az orrod piszkálod. A HDD mindíg villog töltöget, piszmog, ha ablakot nyítsz ha programot indítasz, ha csak a startmenüt megnyitod (nem a legjobb példa persze..)
Egyszerűen fogalmazva, amihez be kell tölteni ha csak egy kb-ot is, akkor is lesz várakozás. És egyszerre sok száz kilobyte jön meg ír/olvas a vinyó bármit csinálsz. Ez bizony napi használat,és az átlag felhasználó használata."az átlag user mondjuk egy 40gb ssd-re úgyis a rendszert rakja, pár alkalmazás, jó esetben 1 nagyobb játékot és vége."
Mert egyébként mi az amit kell még? Amiket itt leírsz, pont ott vannak a kisebb nagyobb bosszúságot okozó vagy ha úgy tetszik idegesítő és nem helyén való várakozások a HDD gyengeségéből adódóan.Éppen az operációs rendszer rugalmatlanságát köszönhetjük a lassú adatolvasásoknak a HDD-ről. Azt a kijelentést, hogy utána úgyis a memóriából olvassa ha kilépek-belépek újra akkor lenne helyén való, ha nálad az összes létező alkalmazás egyből betöltődne amikor boot-ol a win. Tehát ami tegyük fela "c" meghajtódon van feltelepítve, minden betöltődne. A boot idő több perc lenne. Meg lehet csinálni, gép bekapcs. és szépen mire elvégezem a dolgaim akkor minden a RAM-ba lesz.
Talán éppen az SSD-k elterjedésével lesz igazán igaz a mondás, HÁTTÉRTÁROLÓ. Mert tárolni jó a HDD de az SSD-k fénye mellett másra nemigen. Többször leírták, a leggyengébb láncszem a mai számítógépekbe, éppen ideje nyugdíjba küldeni, vagy ha úgy tetszik a neki való munkára befogni. Sokáig lesznek még HDD-k és a meglévőek is nagyon sokáig jók lesznek, ha már másra nem, adatok megőrzésére. Éppen emiatt én nem írom le a HDD-t, de mielőbb be fogok fogni egy SSD-d arra amire való.
A másik igen fontos ág a notebook-ok vagy netbook-ok sebességnövelése SSD-vel. Iszonyat lassúak tudnak lenni emiatt ezek a gépek.
[ Szerkesztve ]
..--OLDSCHOOL FOREVER--..
-
Mauzes
addikt
Itt még nem említette senki azokat az érveket, amelyek számomra a sebességnél is jóval fontosabbak: a hang és a rezonancia teljes(!) hiánya.
Én ezért fizetem az extra lóvét, a gyorsaság meg csak hab a tortán (mondjuk jó nagy adag... ).
-
d-boy
senior tag
Hali, szuper a teszt, ki is néztem magamnak a kingston v+ 64-est
Írják a teszt elején, hogy használt windows7-el teszteltek.
Namost nekem is egy kb 1 éves win7 64bit van a vinyómon, ami kb 32gb helyet foglal.
Hogyan tudom azt megcsinálni, hogy ezt a rendszert átteszem az ssd-re?
Megoldható valahogyan az újratelepítés elkerülése?If you understand or if you don't, If you believe if you doubt! There is a universal justice, and the eyes of truth are always watching you.
-
őstag
Meg.
Kifejezetten a Kingston árulja a terméketi Desktop/Bundle Kit kiszerelésben. Ez többek között - a beszerelési és átalakító kiegészítőkön kívül - tartalmaz CD-n egy partició másoló programot is.
Bolt függő, de általában nincs nagyságrendi árkülönbség csak az SSD-t tartalmazó és az ilyen kiszerelés között.Persze lehet warezolni is...
A Paragon Partition Manager és variánsai is tudnak partíciót másolni és átméretezni.[ Szerkesztve ]
-
fLeSs
nagyúr
Szerzel egy rendszer lementő programot (norton ghost, acronis true image, drive snapshot stb), azzal lemented aztán átrakod az SSD-re.
Btw ez akkor igaz, ha a rendszered külön partíción van a többi cuccodtól.
Ha egybe van ömlesztve minden mással akkor olyan programot kell találnod amivel kiválogathatod a lementendő könyvtárakat.[ Szerkesztve ]
"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."
-
d-boy
senior tag
Köszönöm a gyors válaszokat.
Norton Ghost-ot használtam nagyon régen, de valahogy az ragadt meg bennem, hogy csak 2 teljesen egyforma méretű partícióra tudta áttenni a rendszert vagy ugyanarra visszatenni, ha be crashelt valamiért.
Akkor végül is nem számít a méretkülönbség, egyszerűen áttehetem.Thanx
[ Szerkesztve ]
If you understand or if you don't, If you believe if you doubt! There is a universal justice, and the eyes of truth are always watching you.
-
kpal
nagyúr
Ez király teszt és jó bőséges
-
Osibaa
senior tag
Gratula a teszthez, látszik, hogy sok meló volt vele, de megérte. Ez most megint egy olyan színvonal szerintem, amit angol nyelven átvennének külföldi oldalak is.
Szívesen olvasnék még hasonlót... mondjuk mini-ITX témakörben?
"40 mikron? Kik gyártják ezt? Hangyák, hogy lássák?"
-
|nsane
tag
válasz motorhead #161 üzenetére
"az átlag user mondjuk egy 40gb ssd-re úgyis a rendszert rakja, pár alkalmazás, jó esetben 1 nagyobb játékot és vége."
Ebben igazat adok egy átlag felhasználónak úgyis csak a rendszert, pár alkalmazást és egy-két játékot rak az SSD-re. Csakhogy nekem a pár alkalmazásból és egy-két játékból mostanra jó pár lett és ezért döntöttem jól, hogy 240GB-os SSD-t vettem. Ja és nincsenek az SSD-én filmek, ISO file-ok stb.
Nagyon jó lett a cikk (bocs, hogy az előző hozzászólásomban elfelejtettem írni, bunkó voltam), de én még "Különösen ajánlott"-nak beleírnám a Sandforce-ot.
[ Szerkesztve ]
-
Jakuu
őstag
Igen az, rengetegen panaszkodnak a gyarto oldalan ra es esdekelnek az uj FW kiadasaert, csak hat ugye nem az SSD gyarto adja az alapokat hozza, hanem az SF.
Menj es olvasgass a forumukpon, legtobb panasz a sebesseg leesesere a random lagtuskekre es a BSOD-re panaszkodnak es az sem segit hogy az FW-t lecsereltek 1.1a-ra ami totalisan kulonbozik az 1.1-tol.[ Szerkesztve ]
-
fLeSs
nagyúr
Nemtok vele mit csinálni, ha az ember megveszi az SSD-t akkor az esetek 99%-ban nem fog firmware-eket keresgélni (most vonatkoztassunk el a hw-buzzancsoktól amilyenek mi is vagyunk).
Egyébként az SF-1200 ugyanezt nyújtja a külföldi tesztekben is, benchekben jól szerepel de sima másolásnál lelassul, szóval sztem nem rontottam el semmit."I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."
-
lajafix
addikt
vállalati környezetben a gyorsaságot igénylő feladatokat igyekeznek RAMban megoldani, komoly adatbázisokhoz az SSD még túl drága, én eddig elkefélt I/O-jú alkalmazások(pl többszálon seek több gigás fájlban...) javítására bevetett SSD raid-1 tömböt láttam, ami sokkal olcsóbb, mint megtanítani az alkalmazásfejlesztőt programozni...
Rock'n Roll
-
MZsoltee
veterán
Nagyon hasznos írás, egy kis hiányérzetem van, ami csak annyi, hogy a különböző ssd-k fogyasztását lelehetett volna mérni. Jelenleg notiba gondolkodom ssd-n és kíváncsi lettem volna a fogyasztásra, lehet ezzel lehet nyerni néhány perc üzemidőt.
A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.
-
BalaNce87
addikt
Igazi hiánypótló teszt volt ez. rendkívül részletes, örülök ha a felét megértem ami benne van és ami számomra is hasznos infó.
Az a baj, hogy a legtöbb játékot amit használok az ssd-re tenném, mert kellene a gyors betöltési idő. Viszont ezek mindegyike kivétel nélkül Steames cucc és mint köztudott a Steames játékokat csak egy helyre lehet telepíteni.
Amiket én használok, azok néha elérik a 30Gb méretet is és általában a rendszernek használt 80-as vinyó majdnem tele van. Így már kevés a 64es. Viszont akkor meg nem éri meg, mert csak a Win bootidő meg egy-két progi miatt nem veszek 30k-ért egy háttértárat. -
-
olee
csendes tag
Sziasztok, tök jó cikk, akár a korábbi nagy teszt. Nagyon örültem neki.
Ami gondom volt, hogy sokáig tartott, mire be tudtam azonosítani, hogy milyen kontrollerje van az SSD-mnek, és támogatja-e a TRIM-et natívan.
Nyáron vettem az A4 Teamnél, Kingston SSD 64 GB SNV125-S2, azt hittem, hogy ez jó. Most azt olvasom, hogy ebben még régi kontroller van, ami nem támogatja.
1. Légyszi csináljatok egy táblázatot, amiben szerepelnek a cikkben megemlített SSD-k, hogy milyen kontrollere van, és hogy TRIM és hasonló fontos dolgok hogyan vannak annál a típusnál.
2. Amelyik nem támogatja natívan a TRIM-et, mit lehet csinálni?
Köszi szépen!
olee -
Wyll
őstag
Elolvastad a cikket? Ott a válasz a kérdésedre az első bekezdésben: az előző SSD-s cikk.
Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll
-
i are robot
senior tag
Biztos hogy figyelmesen elolvastad a cikket? Rögtön a legelején van a link:
http://prohardver.hu/teszt/mindent_az_ssd-krol/ssd_tablazat.htmlszerk.: Jól megelőztek.
[ Szerkesztve ]
-
Воланд
titán
1. link
2. Semmit. Ha új firmware sem tartalmazza a trim funkciót.
Jól van látom megint mindenkinek lassú a ph.
[ Szerkesztve ]
"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."
-
Bogyó bá'
nagyúr
-
csuvakka
csendes tag
Kösz a cikket!
Igazán tartalmas, alapos és valóban szépen lefedi a jelenlegi kínálatot.
Viszont az értékelés nem tetszik, és nem, nem a SandForce miatt!Hanem ugye az ember azt várja egy nagy teszttől, hogy a végén tisztán látszódjon melyik termék mennyire éri meg az árát. Szóval egy ár/érték táblázat igazán elférhetne még a végére, hogy ne kelljen egyesével bepötyögni őket az ármasinába. Vagy lehet csak nagyon el voltunk kényeztetve, hogy minden tesztetekben szerepelt eddig ilyen?
Másik dolog pedig, hogy ezek a dög SSD-k nem átallanak ugyanolyan gyorsan működni általános felhasználás során, és így nagyon nehéz megállapítani melyik a jobb. Nincs ezeknek valami high-end környezetük ahol ki lehetne őket hajtani? Gondolok itt a RevoDrive tuningos tesztjére. Tehát mondjuk egy i7 980X EE "középszar" gépben, vagy 2 hónap múlva a SandyBridge-ekben vajon ki lehetne mérni köztük jelentősebb különbségeket vagy ott is gép többi része lenne a szűk keresztmetszet?
Tudom, tudom ez a teszt most arról szólt volna, hogy jelenleg egy átlagos (feletti) rendszerben melyik SSD mennyire jó. És ha jól értelmezem az eredményeket, akkor szinte tök mindegy melyiket vesszük, mert max 5mp sebességkülönbséget tapasztalhatunk valós alkalmazásoknál. Így egy kicsit csalódás volt átolvasni, megérteni, megemészteni a 9 oldalas tesztet (oké, tudom megcsinálni se lehetett egy leányálom), hogy a végén az volt a poén hogy nincs poén.
Na jó, ennyi kritika elég, de a sok dicsérő hozzászólás után már kellett!
És tényleg köszönjük a cikket, tuti PH! mérföldkő és még sokáig fogunk hivatkozni rá!Kicsit off, de lenne még egy kérdésem ha már így belejöttem a walloftextbe. A párhuzamosan futó alkalmazások tesztelése nagyon-nagy macera? Mert tök jó, hogy ez a program így fut, az meg úgy. De mi van ha egyszerre nyomunk 3-4 programot? Vírusirtás közben egy tömörítő, erre indítsunk egy jóféle DX11-es játékot, másik monitoron meg egy HD filmet, majd próbáljunk meg taskot váltani. Tudom egy perverz állat vagyok és menjek a fenébe.
De tényleg régóta foglalkoztat ez a fajta tesztelési módszer, hogy ilyen helyzetben vajon hogy reagálnak a különböző procik és SSD-k? (többi alkatrész gondolom itt nem igazán számít, max a memória mennyisége)[ Szerkesztve ]
-
Matamata
aktív tag
Ez az írás is színvonalasra sikeredett.
Jó ez az új tesztelési módszer, amit itt is alkalmaztál, csak számomra zavaró egy picit, mert nem tudom összevetni az eredményeket a régebbi teszteddel, amiben szerepelt az én "régi" Samsungom is.
Egyik haverom, akinek régebben nagyon ajánlgattam, hogy ő is vegyen ssd-t pont ma kérdezte, hogy az enyém megdöglött-e már, mert olyan rég vettem. -
Bogyó bá'
nagyúr
válasz csuvakka #185 üzenetére
A végén nincs poén? Nincs ár/érték táblázat?
A tesztből az kiválóan lejön, hogy átlagos napi használatnál (nem teszteknél) a régebbi típusokat leszámítva. kb. egyformán teljesítenek. Tehát szinte bármelyiket megveheted (márkától, vezérlőtől függetlenül), azaz éppen azt, amihez a legolcsóbban hozzá tudsz jutni.
Szerintem ennél jobb konklúzióra nincs is szükség. Nem kell egyik típust sem fikázni, amelyiket legolcsóbban, legjobb garis feltételekkel meg tudod venni, na arra kell befizetni...
Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...
-
Rosep
senior tag
Jó a teszt, igazi hiánypótló alkotás. Végig olvastam, bár nekem már az asztaliban (2 éve) és a laptopban (1 éve) is SSD van. Pont ezért is érdekelt volna mit tud az első idők nagy 'öregje', az SLC-s Samsung a mostani trónkövetelő titánokkal szemben. Hú ezt de szépen megfogalmaztam. Mivel nekem is ilyen van - szerintem sokunk gépében ketyeg még - érdemes-e váltani a mai darabokra? Pláne hogy már 2 éve hajtják az emberek, így az elhasználódás is kiderülhetett volna... Ugye jól gondolom, hogy ebbe a tesztbe már nem lehet beilleszteni?
-
senior tag
Hali mindenkinek!
Azt szeretném kérdezni, - lehet, hogy kicsit Off topic - hogy valakinek van tapasztalata PCI-E 4x csatolófelületű SSD-kel? Ugyanúgy minden megy rajtuk? Illetve vmi speciális dolgokat esetleg nem kell állítani? Érdemes e egyáltalán ilyeneket venni, vagy nem igazán? Gondolom a PCI-E csatolófelület miatt, nem annyira egyszerű a helyzet, mint egy SATA-snál, hogy betolom a gépbe és már telepítem is rá a Windows-t.
Bárminemű tapasztalatot vagy információt szívesen veszek!
Üdv! L.D.
-
cowboy_bebop
őstag
válasz Lord Dragon #191 üzenetére
Két dolgot kell nézni:
1) általában ezek raidben mennek, ezért kell hozzá driver (telepítéshez is),
1) a gépednek tudnia kell PCIe-ről boot-olni.
-
senior tag
válasz cowboy_bebop #192 üzenetére
Tehát, ha jól értem, akkor a windows 7 install DVD-be bele kellene építeni egy Drivert rögtön ehhez, hogy fel tudja ismerni a telepítő? Emléxek régen, amikor XP-m volt fönt, már akkor is Raid 0-ban mentek a vinyóim, és akkor sikeresen integráltam is az XP telepítő lemezbe egy RAID drivert, és akkor ment fel szépen a win kérdés nélkül.
Azonban most is változatlanul Raid 0-n van a windows-om csak most már win7-em van. És az Win7 alá nem kellett semmit se integrálnom a win7 DVD-re, mert alapból felismerte, hogy RAID0-ban vannak a vinyók és kérdés nélkül települni kezdett, ugyanúgy, ahogy mindenki másnak. Ettől függetlenül szükség lesz driverre win7 alá, vagy csak a Raid0 miatt kellene Raid Driver?
Üdv! L.D.
U.I.: Köszi az eddigi segítséget is, és várom a válaszod! (vagy valakiét )
-
senior tag
Ja tényleg, még annyi, hogy PCI-E 4x-es Slot nincs is az alaplapomon. De ahogy elnéztem az alaplapok eléggé nagy részén nincs PCI-E 4x-es Slot, csak 16x-os meg 1x-es. Szal kisebb is meg nagyobb is van.
Hallottam olyat, hogy a PCI-E 16X Slotnak az elejébe bele lehet tenni a 4x-es eszközöket is. Erről esetleg tud valaki vmit? Mert PCI-E 2.0 16x-osból 3 db-om is van és most jelenleg csak 1-et használok, de max 2-t fogok, akkor is ha netán egyszer SLI-m lesz.
Üdv! L.D.
-
fLeSs
nagyúr
válasz Lord Dragon #195 üzenetére
Attól függ, hogy milyen SSD-t választasz.
Az OCZ Revodriveot a Win7 speciel nem ismeri fel alapból, fel kell telepíteni a drivert hozzá."I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."
-
freddirty
senior tag
Szépen felhúzott az SNV425 ára a hét eleje óta. Akkor még 29-ért is volt csomó helyen, tegnap már 31 körül volt aqua/ipon ma már 35k! Igy viszont a Vertex2 ami nyerőbb ugyanennyiért.
fred
-
Oliverda
félisten
"A többi érték lényegében megegyezett a két platformon, ami jó hír az AMD-s gépet birtoklók számára, mert egy korábbi cikkünkben elég gyengén muzsikált az AMD déli hídja, de mint kiderült, a meghajtóprogrammal volt a gond (most a legújabbat, az 1.2.1.263-at használtuk)."
A korábbi tesztben mintha az alaplap is más lett volna. Ez is okozhat jelentősebb eltéréseket.
"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."
-
xeri
tag
Korábban már beszólt valaki a Corsair "hibás" firmware-je miatt (a másik SF-1200-as ssd pedig csak raidben szerepelt). Engem más szempontból érdekel a dolog, ugyanis azt olvastam, hogy ez a firmware verzió IOps tekintetében a SF-1500-zal van egy szinten, és hivatalosan nem is kerülhetett volna gyártásba, mert tartalmaz egy apró hibát. A Corsair köszönte szépen, az apró hibát valamelyik energiatakarékos mód letiltásával kiküszöbölték és vidáman használják a firmware-t, de ez az egyetlen SSD, amiben az 1200-as így teljesít. A javított és gyártásra kerülő firmware ugyanis lényegesen lassabb lett, nem véletlenül van a SF-1500 egy kategóriával feljebb pozícionálva.
Ajánlom a fenti linket mindenkinek, egymás mellett látható (többek között) a Corsair Force és az OCZ Agility 2 teljesítménye - elvileg ugyanaz a vezérlő, mégis jókora különbségek vannak. Szóval (amellett, hogy a teszt állat és nagyon örültem neki, mert épp vásárlás előtt állok) hibás lenne a Force szereplése alapján általánosítani a többi SF-1200-as SSD teljesítményére - még akkor is, ha a végső konklúzió az, hogy "úgyis elég gyors lesz"
Új hozzászólás Aktív témák
- Öregszem
- Steam, GOG, Epic Store, Humble Store, Xbox PC Game Pass, Origin Access, uPlay+, Apple Arcade felhasználók barátságos izgulós topikja
- Vodafone otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- Android alkalmazások - szoftver kibeszélő topik
- Milyen légkondit a lakásba?
- Robotporszívók
- Folyószámla, bankszámla, bankváltás, külföldi kártyahasználat
- Projektor topic
- Mesterséges intelligencia topik
- OFF TOPIC 44 - Te mondd, hogy offtopic, a te hangod mélyebb!
- További aktív témák...
- 3,5" winchester, 80 GB-tól 500 GB-ig, több darab, utolsó szektorig tesztelve
- 2,5" (laptop) winchester, 80 GB-tól 1 TB-ig, több darab, külső wincester, utolsó szektorig tesztelve
- 1TB és 500GB HDD 100/100% + ajándék 5db 1TB-os hibás hdd-k
- Crucial MX500 1TB M.2 SATA3 SSD eladó
- samsung 860/870 ssd 500GB - intel u.2 ssd 500 GB
Állásajánlatok
Cég: HC Pointer Kft.
Város: Pécs
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest