Új hozzászólás Aktív témák

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz Albus_D #27 üzenetére

    Ha megnézed azokat a chiptervezőket, amely cégek a mai világban a teljesítmény tekintetében élen vannak, akkor láthatod, hogy egyiknek sincs gyára. És nem véletlenül nem akarnak egyet sem.

    Erről még a TSMC vezetője tartott idén egy nagyon érdekes előadást, amikor a gyártástechnológia fejlődéséről beszélt. Alapvetően azért a TSMC és a Samsung viszi ebben a prímet, mert abban a régióba épült ki a világon az optimális know-how a gyárakhoz. Ezt arra mondta, hogy a TSMC is fog az USA-ba gyárat építeni, de nem látja, hogy az áttörést jelentene, mert az USA-ban hiányzik a szakképzett munkaerő erre. Az USA képes jó chipeket tervezni, de amikor a gyártásról van szó, akkor a másodligában indulnak, és ezen azért nem tudnak változtatni, mert egyszerűen maga a terület nem annyira vonzó a fiataloknak, így kevés a tehetséges és szakképzett munkaerő. Európa dettó ugyanígy áll. Ott is igazából a tervezéshez értenek igazán, de gyártani nem nagyon tudnak. Ahol viszont a tervezéshez nem értenek, az Tajvan és Dél-Korea. Ugyanakkor ezekben a régiókban a képzés rengeteg olyan szakembert termel ki, akik meg jó gyártástechnológiákat tudnak fejleszteni, és nekik meg az USA nem vonzó, ahogy az USA chiptervezőinek nem vonzó a tajvani karrier.

    Szóval lehet építeni gyárakat az USA-ban és az EU-ban az Intelnek, de ember is kell azokban, vagy továbbra is másodvonalas gyárak lesznek. Tudod, hogy ez miért baj? Mert az Intel is a TSMC-nél gyártat majd bizonyos lapkákat, mert a saját gyártástechnológiájuk nem elég élvonalbeli a versenyképességhez. És akkor jön az a kérdés, hogy megéri az Intel összes tartalékát ellőni másodvonalbeli gyárakra? Mi van, ha más is úgy dönt, hogy mennek a TSMC-hez és a Samsunghoz éltechnológiáért? Onnan már nincs visszaút, a gyár fel van húzva és havi szinten égeti a pénzt. Gelsinger iszonyat sokat kockáztat a gyárépítéseivel, mert a teljes céges tartalékot felrakja ezekre, és ha nem jön be, akkor nem lesz már milyen tartalékhoz nyúlni. Márpedig azt láthatod, hogy a kritikus projekteknél még saját maga sem bízik az Intel gyártástechnológiájában. Ha bízna nem vinné ezeket a projekteket a TSMC-hez. :)

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

Új hozzászólás Aktív témák