Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tentalus

    tag

    válasz Robitrix #39 üzenetére

    Ezenkívül a Bulldozerben a végrehajtó egységek egy része is közös volt a 2 közösködő magban , csak akkor adott optimális teljesítményt, ha a fordító,ütemező erre tekintettel lett volna. Nem nagyon tudok olyan programról, ami ezzel tényleg foglalkozott.
    Azt az előnyt,hogy 6-8 magot adott az AMD 2011-ben, szintén nem használta szinte senki.

  • Kansas

    addikt

    válasz Robitrix #39 üzenetére

    "Ott is az okozza a teljesitmény vesztést, hogy a közös gyorsítótárt adott pillanatban nem tudja a két program szál egyszerre használni." Nem az okozza, hanem hogy a lebegőpontos rész közös volt, így masszívan optimalizálni kellett volna erra a megfelelő működés érdekében. Nem is igaz egyébként, hogy egyszerre csak az egyik mag tudja használni a cache-t.
    Ez a "szálasított" meg nem létező fogalom. Ha az SMT/HT-ra gondolsz, akkor írd azt. A Bulldozer arch. CMT volt.

    "A ryzenek estében ezt javították valamilyen szinten" Nem. Az egy teljesen más architektúra.

    "Remekül felismerte, hogy a többség amúgy is játszik a gépen," NEm, a többség nem elsősorban játszik a gépen, még a gamerek többsége se azzal tölti a gépidő nagyobb részét.
    De egyébként is a gamer gépek számának többszörösét adják el irodai gépekből, amiken egyáltalán nem játszanak, és abból is a többség Intel procival szerelt... nincs akkora piaci része a gamer gépeknek, mint azt te gondolod...

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Alpi.

    addikt

    válasz Robitrix #54 üzenetére

    Egy kezemen meg tudom számolni, hány olyan emberről tudok, aki úgy gondolja, hogy az op. rendszer ütemezője a felelős ezért ! :DDD (többek közt én is, de én nem akarok erre emlékezni. Rossz élményeim vannak december végéről. )
    Amd Cppc / Cppc2 rendszere sem ment annyira gyorsan a kedves Microsoftos kollégáknak, pedig az tippre egyszerűbb, mint a Big.Little. Kívánom, hogy menjen zökkenőmentesen ! Csak sajna nem tartom valószínűnek.

    https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

  • dokanin

    aktív tag

    válasz Robitrix #46 üzenetére

    De a kérdés még mindig adott? Mit nyer azzal a programozó, ha bizonyos dolgokat a kisebb magokon futtat? Üzemidőt? Azt sosem a programok minőségéhez kötik fejben a felhasználók hanem a géphez. Tehát ha megcsinálom sem fogják azt mondani, hogy marha jó ez a program mert ezzel plusz 2 órát bír a gépem. Tehát nem nyerek semmit.

  • válasz Robitrix #36 üzenetére

    Mondjuk ha fellép a thermal throtling akkor meg nem biztos hogy van is értelme mindig maxon járatni a dolgokat.

  • Alpi.

    addikt

    válasz Robitrix #105 üzenetére

    Igen ! Ez "zajlik" pár éve pc fronton is. A netto számítási kapacitás növekszik és ez nem is fog megállni. Emiatt menni kell felfele a magok számával, ami viszont az ilyen felhasználás során, amikor tényleg megdolgoztatjuk a procinkat, az órajel csökkenésével együtt kivitelezhető csak. Sajnos ilyen makacs a fizika, de ha még tudnánk is hűteni, a hatásfok (fogyasztás) önmagában is ugyan ilyen irányba sarkallna. Ezzel szemben viszont egy csomó más esetben (legtöbbünknél ez az esetek többsége szvsz) nincs szükség ilyen mennyiségű számítási kapacitásra viszont ilyenkor meg jobb az erősebb mag. (single perf.). Akár az egérkurzor mozgásának "frissessége" is függ ettől ! Aztán meg a játékokban az fps is, stb., stb. Nem hiszem, hogy őszinte lenne a mosolyunk egy 128 magos, 1 ghz-es mini-magos procival. Hiába tudnánk kiszámíttatni 2 nap alatt az élet értelmét. :DDD
    Emiatt aztán olyan procik kellenek, amik sok magosak, de az elődeikhez képest sokkal, sokkal flexibilesebbek ! Emiatt jó a teljesen független mag órajel, emiatt gyorsítják a boost órajel elérését és ugyan úgy aztán csökken alvó állapotra kapcsolát, stb. Nyílván annyi ztvevő van az egyenletben, főleg pc fronton, hogy itt egyedül, egy processzor gyártóként nem lehet csatát nyerni. Kell még nagyon sok más is, hogy jól / jobban tudjon működni a rendszer.
    Ebben a dologban, ebben a változásban az Amd sokkal előrébb jár, ez azt hiszem nem kérdés. Ők ezt jól megérezték, jó volt az elképzelés és jól is valósítják meg ami a tervekben szerepel. Az Intel kicsit "bealudt". Persze, tippre Lisa Su és Chuck Norris -on kívül senki nem számított erre az Amd-re pár évvel ezelőtt, nem csoda, hogy az Intel nem érezte életbevágónak, hogy mélységében változtasson azon, ami egyébként évek óta (évtized) pazarúl ment.Így visszatekintve teljesen másképp látom a Ryzen-eket. Anno nem láttam ezt a "zseinialitást". Jó volt, hogy végre volt egy jobb procijuk, olcsó vot és persze voltak gyengébb pontjai. Aztán jött a Zen2, ami engem részben elsőre megvett. Úgy működött, olyan dolgokat csinált, tudott, amit simán csak élveztem kitesztelgetni. Most az aktuális teljesítményét nem is nézem, de ott is óriásit léptek előre ! Sokkal kevesebb dolog maradt a "De" után, mint hátrány a nagy riválissal szemben és ami lényeges, volt ahol már előnybe is kerültek !! Anno kb. ennyit láttam. Most már látom, hogy itt lett az inf. fabric fegyver ! Itt lett először annyi cache egy prociba (magonként), amit akkor a "nem is rossz" -nak láttam, pedig ekkora cache-ekkel majdhogynem biztosan középszarnak kellene lenni. Ez is egy hihetetlen eredmény volt Tőlük ! Nem is értettem anno, miért beszélt olyan sokat Lisa a cache-ekről és a rengeteg munkáról, amit abba fektettek. A Zen2 mag viszonylag kis módosításokkal aztán odavert Epyc-néven, aztán Threadripper-ként is addig sosem látott szintet tudott és végül a mobil cpuk világába is sikert ért el, talán a legnagyobbat. (nem eladásokra gondolok. :) Simán csak a cpu tudására, teljesítményére). Ez a nagy baj inkább, azt hiszem Intelnek. Nem tudom, mik vannak ott a tervezőasztalon, de Amd itt, a Zen2-vel rendelkezett egy olyan produktummal, ami bár nem volt az aktuális "gamer-king", a jövőbe mutatott. A kis CCX-enként gyártott, aztán az inf. fabric mentén tetszőleges számban összefűzhető, bármire alkalmas és formálható zen2 magokkal. Sajnos, ahogy Rocket Lake eddig tűnik, ez még mindig nem arra utal, hogy ez már az Intel új, tervezett útja lenne.. :( Ami nekem és nekünk azt hiszem, usereknek, vásárlóknak nem jó hír. Nekem spec. tök 8, hogy milyen névvel gyártják azt a procit, amire nincs pénzem... És bár érdekel maga a technologia, de mindegy, milyen jó vagy gyors, ha nincs... RKL sajna pont úgy néz ki, mint amire felheftültek' egy kis plusz cache-t (mert nyílvánvalóan óriási jelene van már manapság. Amd "lubickol" az óriási cache-ből kifolyólag. ), de annak ellenére, hogy az L3 nem is változott, már ez is látható negatívumokat hozott. A pozitívumok mellett persze, bár ezek még nagyon korai infok, de kb. alátámyasztja sajnos a "cache duplázás" forgatókönyvét, úgyhogy nagyon is hihető. :(
    Hú ,ez hosszú lett vazze' ! :DDD Közben melóztam és mindig írtam pár sort, most meg visszanézem és aztaq' ! :D

    arn : " intel 10 magot tud, az amd meg 16ot " mert csak ennyit akarnak, de akár lehetne 64 is vagy nem tudom, mennyi. Láttam pár Zen3 Tr tesztet... pff... De Zen2 alapú Tr-t is nézhetjük, az is nagyon beteg. Igazábol, ha lenne alkalmas szoftver környezet és persze igény meg sok-sok pénz, akár lehetne otthoni felhasználásra is. Kövi gen-be állítólag már lesz 16+ is desktop-ban. Nem tudom, így lesz-e, de pletykák vannak.

    [ Szerkesztve ]

    https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

Új hozzászólás Aktív témák