Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #16939776

    törölt tag

    válasz lezso6 #127 üzenetére

    Akkor erről beszélgettünk eddig "mellé":

    Nagyvonalúan megengedtem magamnak, hogy azt a pillanatot örökítettem meg, amikor a puffer kondenzátor kapocsfeszültsége 270V, és a hálózati feszültség pillanatnyi értéke pontosan annyival nagyobb nála, hogy az pontosan 10A-el tölti a kondenzátort.
    A másik engedmény magam felé az volt, hogy egy darab ellenállással jelöltem a kapcsoló, biztosíték, NTC stb ellenállását, amit fix 1 Ohm-nak vettem, amin a 10A töltő áram 10V feszültség esést okoz.

    A rajzon szereplő zárójel nélküli feszültség értékek, a 270V-os kapocsfeszültségre éppen kisült kondenzátor, 10A-el történő töltésének első pillanatához tartoznak(megörökített pillanat), a rajzon minden egyes érték a Védőföldhöz/Nullához képest van feltüntetve!
    A zárójelben szereplő érték az előző félperiódusban elért csúcs értéke annak a pontnak (HV GND BUS), amit úgy számoltam ki, - szintén engedménnyel a pontosságra - hogy, a hálózati feszültség csúcsértéke (340V), vagy ehhez, vagy a 0V-ból "mínuszoltam vissza" azt az (1 Ohm*10A-t) ami a kapcsoló, biztosíték, NTC stb. komplexumon esik, valamint az 1 db soros dióda nyitófeszültségét (0,6V). Valamint azt is feltételeztem, hogy nem tud feltöltődni csúcsértékre a pufferkondenzátor, valamint nincs neki belsőellenállása, ami miatt ez a kettő korlátozná a töltő áramot a hálózati feszültség csúcsértékének közelében.
    Abban a pillanatban, amikor megindul a töltési szakasz, annak a két (nem zárójeles és zárójeles) feszültségnek a különbsége veszi igénybe a transzformátor szigetelését és a primer és a szekunder közötti kondenzátort (lásd a rajzon).

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák