Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • forumpista

    tag

    válasz Busterftw #39 üzenetére

    "Onnan indultunk, hogy az usereknek mi jo"

    A usernek az a jó ha az Apple sáp minél alacsonyabb, mert ez a 30% beépül a szoftverek árában.
    A szoftvereknél pedig árverseny van, ha az Apple csökkenti a sápját 30-ról mondjuk 15%-ra (vagy lehetővé teszi hogy más olcsóbban biztosítsa ugyanezt), akkor a szoftverek ennyivel kevesebbe fognak kerülni.
    És ez akkor is így van, ha te most tudsz mondani a 600 millió appstore-ban lévő appból egyet aminél nem, mert igen, ha egy szoftver a maga területén monopol helyzetben van, akkor ott annyit kérnek érte amennyit nem szégyelnek. De ez azt is jelenti hogy te már most sem a piaci árat fizeted azért a szoftverért.
    Ahol pedig verseny van, ott ez meg fog jelenni az árazásban, kevesebbet fogsz fizetni, és ez lesz a többség.

    Az pedig hogy a 30% sáp (és nem valamiféle szolgáltatás valós költsége), teljesen egyértelmű.
    Ha nem hiszed, nézd meg a konkurenst Google-t, annyira beijedtek az Apple ellen folyó perektől, hogy megelőzve azt, 2021.07.01-től, maguktól csökkentették a sápot 15%-ra az 1 millió dollár bevételt el nem érő fejlesztők esetén a GPlayen.
    Tudod mit jelent ez? Hogy a Google-nek még 15%-os díj ellenében is nyereséget termel az infrastruktúra biztosítása, ami felette volt az pedig tényleg csak színtiszta haszon, ami te, mint felhasználó fizettél.
    Ja és ez a sáp azért is volt tőlük "szép" megoldás, mert így ha drágállottál egy szoftvert, akkor nem az Apple-t vagy a Google-t küldted el a picsába az árazás miatt, hanem a kedves fejlesztőt aki a legkevésbé sem tehet arról hogy az Apple/Google lenyúl téged 30%-kal (meg még az országok is ~+20% áfával)...
    A userek 99%-nak fogalma sincs hogy amikor fizet egy szoftverért, annak a pénznek jó ha a felét kapja meg a fejlesztő és abból még neki ki kell fizetnie a költségeit (szóval az az 50% sem nyereség a fejlesztő szempontjából)

  • forumpista

    tag

    válasz #54625216 #86 üzenetére

    Neked a versenypiac amúgy ismeretlen fogalom? A kapitalizmus alapja...

    "Nem a user fizeti a 30%-ot, hanem a fejlesztő"
    Mindent a felhasználó fizet. Jesszus...

    [ Szerkesztve ]

  • forumpista

    tag

    válasz #54625216 #89 üzenetére

    Csak épp a disztribúciós rendszernél nincs verseny jelenleg, ez a gond.

    De hadd kérdezzek már tőled valamit:
    Neked miért fáj az ha te ugyanannyit fizetsz mind eddig de esetleg a fejlesztőnél több pénz marad?
    Neked miért okoz örömet az, ha Tim Cook továbbra is évi 136 millió dollárt keres és az Apple 44 milliárd dollárt nyereséget termel, ahelyett hogy ennek a pénznek egy része inkább azokhoz a fejlesztőkhöz vándorolna, akik valóban elkészítik azokat a szoftvereket amiket te használsz?

    Egyszerűen nem értem ezt a fejlesztő ellenességet ami ebben a topicban van (nem csak rád vonatkozik), nehogy már az a piszok fejlesztő egy picit is több pénzt kapjon azért a munkájáért amiért megdolgozott...
    Nem, ehelyett annak tapsolunk hogy az összes pénz ahhoz az Apple-hez vándorol, aki olyan szinten adót csal optimalizál hogy kb. még 10 fős magyar bt is több adót fizet be mint ők...

    @Giovan:
    Neked miért fáj az ha a fejlesztő esetleg több pénzt keres? Miért jobb ha ez a pénz az Apple-hez csapódik le?

    @ Busterftw
    "Tehat a versenypiac szellemeben torvenyekkel avatkozzunk be a piacba es a sikeres vallalkozasokat buntessuk meg, akik kozvetlenul es kozvetetten hatalmas beveteleket hoznak"

    Mármint kinek? Ezek a cégek gyakorlatilag 0 adót fizetnek, a pénzeket pedig adóparadicsomokban parkoltatják, ami az országok (és lakói) számára az egyik legrosszabb forgatókönyv.
    Ez csak a részvényesek jók, senki másnak.

  • forumpista

    tag

    válasz #20749568 #105 üzenetére

    "Mert ezzel belenyúlunk a piac önkontrolláló mechanizmusába. Ami minden esetben rossz."

    Tévedés. Ha nem szabályozod a piacot, abból automatikusan monopolhelyzet alakul ki (vagy kartellezés), és onnantól kezdve a verseny megszűnik. Ez van most.
    A piacnak egyszerűen nincs önkontrolláló mechanizmusa csak amíg sokszereplős és egyik szereplő sincs túlzottan domináns helyzetben.
    Épp ezért az országoknak az az érdeke hogy a piac többszereplős maradjon, mert mihelyst az megváltozik, az hosszú távon biztosan ráfizetéses lesz, még akkor is ha esetleg rövid távon jónak tűnik.

    @Giovan!:
    "Ok, alkudjanak ki maguknak kisebb fee-t, az ő dolguk, csak ne tegyenek már úgy, mintha mindez rólam, a userről szólna, és nem a saját érdekeikről."

    Rólad is szól bakker. Ha a fejlesztőnek kisebb a fix költsége, azt érvényesíteni tudja az árban és te kevesebbet fogsz fizetni. Nem biztos hogy ugyanakkora mértékben és hogy mindenki, de biztos lehetsz benne az árak csökkennének.

    Na de mindegy is, jártathatom én a számat, amikor számmal láthatóan nem kevés ember hiányzott közgáz óráról.
    Érdekes módon Dél-koreában ezt látják a felelős politikusok és meg akarják változtatni, de hát biztos ők a hülyék, úgy is csak egy elmaradott ország.
    (mondjuk mit csodálkozok, ki látott már Magyarországon versenypiacot, haha, jó hogy az embereknek semmi tapasztalatuk nincs ez ügyben)

  • forumpista

    tag

    válasz #20749568 #112 üzenetére

    "Rendes piaci mechanizmus, úgy fogják benyelni a hirtelen nyakukba szakadt rést mint a pinty. "

    Már ne is haragudj, de te valami olyan naív feltételezésből indulsz ki, hogy a jelenlegi szoftverpiacon mindenki teljesen meg van elégedve a részesedésével, sőt mi több, új szereplők sem jelenhetnek meg a piacon.
    És mivel egy tökéletes békebeli helyzet van, ezért senki nem fog árat csökkenteni vagy éppen megjelenni egy olcsóbb árazással, csak azért hogy letarolja a piacot vagy hogy több felhasználót megnyerjen...

    A valóság ezzel szemben az, hogyha már említve volt korábban a Spotify, hogy gomba mód nőnek az újabb és újabb hasonló szoftverek (szolgáltatások), Apple music, Google music, tököm tudja mi még, és a kínálaton kívül mind az árazással próbálja meg csalogatni (vagy épp platform váltásra bírni) a kedves felhasználókat.
    Gondolj el ezen egy kicsit légyszives.

  • forumpista

    tag

    válasz #20749568 #119 üzenetére

    A spotify azért emel árat mert emelkednek a költségei.

    Inkább azt a kérdést tedd fel magadnak, hogy vajon a google music meg az apple music előfizetése miért kerül pont ugyanannyiba mint a spoti, miközben őket (lévén saját appjuk) nem terheli a 30%-os jatt?
    Biztos hogy itt valós szabadpiac van?
    Nem lehet-e hogy valaki visszaél az erőfőlényével, amit a 30%-os sarc biztosít?
    Szerinted, az apple music le fogja-e nyomni a spotify-t, ha ugyanazt a szolgáltatást ugyanazon az áron adja, de mégis 30%-kal magasabb a profit rate-jük?
    Szerinted, a 30%-kal magasabb profitból, vajon többet tudnak-e fejleszteni mint a spoti?

    Tudod, semmi gond ha fingod nincs miről beszélsz, csak akkor ezt az arrogáns stílust ne add elő, mert felettébb röhejes Aweriot.

    Ugyanis ami a spotify-jal történik az a legszörnyübb egy valós piaci versenyben.
    Konkrétan az, hogy platformot birtokló cég a 30%-os sarcnak köszönhető, puszta erőből tud bármilyen konkurenciát bármilyen téren lenyomni, lévén a konkurenciának 30%-al kevesebb pénzből kell ugyanazt megoldania, vagy megint máshogy, akár azt is megteheti hogy 30%-kal olcsóbban adja ugyanazt és mégis ugyanakkora a profitja rajta.

  • forumpista

    tag

    válasz #20749568 #147 üzenetére

    A saját fizetési megoldás a Google-nél tilos és ha ilyet csinálsz kib@sznak a GPlayről. Ha elolvasod a cikket, az Apple-nél is (eddig), ezt akarják megváltoztatni.

    Ha ez alól a spoti kivétel (ennyire nem ismerem őket), az szerencse, de ez csak egyedi megállapodás és nem vonatkozik a többiekre.

    Egyébként pedig jó lenne ha visszavennél a személyeskedésből, nem őriztünk együtt libát.

    Az hogy kinek nincs fogalma a piacgazdaság 2021-es működéséről, már rég kiderült.
    De tőlem aztán mindenki azt gondol amit akar, mindig jó érzés látni amikor a világ legjobban működő, legfejlettebb országából osztja az észt valaki hogy az ilyen pusztulat országokban mint Dél-korea, micsoda hülyeséget akarnak elkövetni.

  • forumpista

    tag

    válasz #20749568 #155 üzenetére

    Az Apple készülékekre nem tehetsz fel más app store-t legálisan.
    Az egy darab előre telepített app store amit 100%-ban az Apple irányít és amin keresztüli vásárlás esetén pedig fix 30%-ot levonnak, az pedig kimeríti a monopolium fogalmát.
    Szívesen.

    De ha tényleg ennyire nem vagy képben a dolgokkal, akkor feleslegesen is beszélgetünk.

  • forumpista

    tag

    válasz Giovan! #177 üzenetére

    Szerintem ez mindenkinek újdonság, lévén mai dátumú a cikk.

    "The company has announced that it will update the App Store in early 2022 to allow developers of "reader" apps to add in-app links to their websites, allowing users to set up their accounts and make payments. "

    Csak úgy halkan kérdem, nem-e lehetséges az, hogy az hogy ezt jövő évtől engedni fogja az Apple (eddig szigorúan tilos volt és azonnali ban járt érte), az annak a következménye hogy például a Dél-koreaiak épp készülnek megb@szni őket az eddigi gyakorlatukért?
    Vagy hogy az EU-ban is beperelték őket ezért?

    Nem-e lehetséges, hogy esetleg az állami ráhatás következtében, mégis csak egy kicsit szabadabb lesz a piac?

  • forumpista

    tag

    válasz Giovan! #183 üzenetére

    "Az Apple készülékek mióta számítanak egy önálló piacnak?"

    Mindig is önálló piac volt, egyedileg fejlesztett CPU-val.
    A kérdést úgy akartad feltenni hogy mióta számít monopol piacnak. És a készülék önmagában nem monopol piac (vehetsz helyette másfajta telefont is), azonban a készüléken az app store már monopol helyzetben van.

    Nem tudom emlékszel-e még a Windows előre telepített Internet explorere, meg a media playerre...

  • forumpista

    tag

    válasz Giovan! #185 üzenetére

    Végre valamiben tökéletesen egyetértünk :)

    Én egyébként abból a szempontból is megvizsgálnám ezt, hogy vajon a kényszerítés hatása rosszabb lesz-e.
    Mert szoftverfejlesztőként, egyértelmű hogy én jobb helyzetbe kerülök ezáltal, nem leszek 100%-ban kiszolgáltatva a megkerülhetetlen közvetítő platformnak.
    A végfelhasználó esetén, nem látom hogy miben szenvedne hátrányt az által, hogy más módon is meg tudja vásárolni a terméket. Még ha - tegyük fel - az alternatív fizetési móddal nem is lesz olcsóbb a termék, akkor sem szenvedsz semmilyen hátrányt.

    Itt egyedül az Apple tud veszteni, de ha az Apple-nek egy picit is számítana a user akkor a következő szabályzatot hozna:
    - ha egy termék/szolgáltatás fizetős, kötelező az app store-n keresztül is árulni a terméket, de emellett lehet alternatív fizetési módszereket is használni
    és elkezdeném reklámozni hogy az ap store-n keresztüli fizetés micsoda biztonságos :)

    Mert ugye ebben az esetben, ha az alternativa drágább mint az ap store, akkor a felhasználó az app store-t választja, mert nem hülye
    Ha az alternativa pont ugyanannyit kér mint az app store a felhasználó megint csak az app store-t választja, mert kényelmesebb
    A felhasználó egyedül akkor választja az alternativ fizetést, ha az olcsóbb mint az app store.
    És ekkor a végfelhasználó máris jobban járt, és/vagy az apple elgondolkozhat a sarc csökkentésén (ne feledjük, az alternatív fizetési módnak is van költsége, nem mindenáron éri az meg a fejlesztőnek).

  • forumpista

    tag

    válasz Busterftw #206 üzenetére

    "A 30% nem jaradek, hanem az ara annak, hogy hasznald a platformot."

    Segítek, a százalékot hívják járadéknak (vagy akár adónak).
    A szolgáltásnak fix ára van, amiért valamit szolgáltatnak. És ha többet fizetsz többet szolgáltatnak.

    Tegyük fel, hogy felteszek egy appot az app store-ba 1000 forintért. Az Apple levonja belőle a 30%-ot mint platform használata, 300 ft.
    Másnap módosítom az árát 1 millió forintra (de semmi más nem változik). Az Apple ismét levonja belőle a 30%-ot, ami immáron 300k huf.

    Miféle szolgáltatást nyújtott nekem az Apple ami indokolja, hogy immáron 1000x több pénzt vonjon le belőle? Ugyanaz az app, ugyanaz a méret, nem változott semmi, semmivel sem nyújt több szolgáltatást az Apple az 1000x több pénzért.

    Na látod, ez a különbség a szolgáltatás nyújtása között meg a járadék között.

    Na segítek még jobban (mert szeretek segíteni :) ):
    A felhőben szeretnél számítási kapacitást bérelni. Megnyitod pl. a MS Azure oldalát, ahol szépen meg tudod nézni hogy milyen gépet mennyibe kerül kibérelni 1 órára, 1 napra stb.
    És annyit fizetsz, amennyit ebből elhasználtál. Ez a szolgáltatás nyújtás.
    Nincs olyan hogy a fizetésed/bevételed akármi 30%-a a díja, függetlenül attól hogy milyen csomagot választottál.

Új hozzászólás Aktív témák