Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • index31

    tag

    válasz tng #40 üzenetére

    Az a helyzet, hogy az OLED kb 500-600 nit-et tud felmutatni max, míg a felsőkategóriás Kvantum TV-k 1000 nit felett. Sőt a Sony a Master Drive technologiával a 4000-nit et ami elsöprő.

    HDR tartalomnál pedig igen fontos a fényerő .

    Nincs itt semmilyen lejáratás. Az OLED feketében még verhetetlen de fényerőben és színvilágban már nem.

    A videoban pedig látszódik, hogy resetelve vannak a beállítások és egyedül a Vivid mód van aktiválva mindkét TV-n tehát egyenlő esélyekkel indultak.

    Azok a kijelentések amit a Samsung és Sony bejelentett, hogy az OLED részlegesen meg van verve nem a levegőbe nyilatkozás. A fekete az marad egyenlőre az OLED ütőkártyája

  • index31

    tag

    válasz tng #52 üzenetére

    " Főleg, hogy idén ugye a legnagyobb qdotos gyártó a samsung suhd-i mind edge ledesek, de csak 1 oldalt van led a tv alján, ezáltal mind olyan felhős, mint a fene "

    De legalább utánanéznél mielőtt marh...... írsz

    2015 : Samsung JS9500 FALD ( full-array local dimming )

    2016 : Samsung KS9800 FALD ( full-array local dimming )

    [link]

    [link]

    [ Szerkesztve ]

  • Fall-N

    veterán

    válasz tng #62 üzenetére

    QD-nál is a pixelek világítanak így van fekete, mivel ugyanúgy nem világít ott sem a pixel. Ne a jelenlegi Sony megoldásokat nézd, ott csak kiegészítő a QD a jelenlegi LCD mellett, nem 100%-ig az van csak. QD nem használ LED-et háttérvilágításnak, így kit érdekel a LED élettartama? Quantum Dot =/= LED.

    OLED meg igenis veszít a fényerejéből, látszik nem volt még Samsung telód AMOLED-del. Ez az egyik fő hátránya. QD-nál idővel ki tudják váltani a szerves hirdozóréteget, így az nem fog öregedni szemben az OLED-del. A beégésről is még olvass utána, képes az állandó tartalom pár hét alatt beégni pl. TV csatorna lógója. Fekete sáv miatt sem egyformán öregedik a panel (ezt már írtam) főleg a kék OLED élettartama rövid. Azon is látszik meg legjobban a beégés.

    [ Szerkesztve ]

  • Partz

    senior tag

    válasz tng #74 üzenetére

    Az tény, hogy oled nem fog eltűnni pár éven belül. 2018-ban kezdi a gyártást az Lg új több mint 9 milliárd dolláros oled gyárában, ahol minden méretben terveznek paneleket, telefonoktól a tévékig. Ekkor lehet számítani egy jelentős árcsökkenésre.

    Elképzelése azért van a többi gyártónak is. Sonynak itt az új Backlight Master Drive lcd rendszere, ami sokban a crystal led projektből épít. Ezen felbuzdulva tartanak egy ismételt összevetést már idén szeptemberben, ahova bekerül a Sony új Z9D ilyen típusú tévéje. Robert Zohn VE tulaj (ő a rendezője minden évben a hivatkozásodban szereplő tévékirály választásnak) is ott volt a tévé bemutatóján és meglátása szerint is sok mindenben felülmúlhatja az oled tévéket. Itt már az összes tévé HDR módba lesz kalibrálva, mert júniusban még több modell szoftveresen nem állt erre készen.

    Jövőre vagy 2018-ban Samsung a Hyperion quantum-dot-os lcd tévék bevezetését tervezi. Röviden ennek a lényege; kék led-ek használata háttérfény gyanánt, vörös-zöld színszűrők helyett pedig quantum-dot réteget használnának minden egyes pixelnél, ezek teljesen elnyelnék a kék hullámot és 90% feletti hatékonysággal gerjesztenének vörös illetve zöld hullámot. Ezzel sokkal magasabb fényértéket lehetne elérni, mivel a színszűrők az energia ~2/3-át elnyelik (ez a nagy fenéje jelenleg az Lg oled tévéinek), színtisztaság is magasabb lesz mert a színszűrők ezen is rontanak. Ezek a kijelzők előzetesek alapján 4000-5000 nit képesek lesznek, 97% körüli Rec.2020 színtér mellett. Ez még mindig csak az előszele lenne a terveben szereplő valódi rgb quantum-dotos rendszereknek, amit még 5 évre tesznek.

    Jelenleg az Lg oled megoldását tartom a legjobbnak, de ez gyorsan változhat. A többi gyártó se ül tétlenül és rengeteg van még az lcd tévékben.

Új hozzászólás Aktív témák