Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Fred23

    nagyúr

    válasz doooo #37 üzenetére

    "Jó telefonokat csinálnak vagy sem... már csak elvből sem támogatnám őket a vásárlással."

    Erre gondoltam már párszor én is, de valahol öntökönlövés egy ilyen elv, vagyis szemben áll az ember egyéb elveivel. Ha egy kiváló ár-érték arányú készüléket tolnak elém a kínaiak, nehezen utasítom vissza, és szerintem -sajnos- a többség is így van vele. Túl nagy luxus egy ilyen elv az átlagembertől. Maximum EU-s szinten lehetne kezdeni velük valamit, de a védővámokban például nem nagyon hiszek. Szóval marad az, hogy a nem túl gazdag többség bizony támogatni fogja Kínát.

    Pjotr: Nekem az adataim csak az egyik lényeges szempontom, van még néhány. Például nem szeretnék diktatúrákat támogatni.

    [ Szerkesztve ]

  • Fitzgerald

    veterán

    válasz doooo #37 üzenetére

    Látom nagyon erősen nyomod ezt a konteós vonalat, ami egy bizonyos szintig még érthető is.
    Csak az nem szúrja ki a szemedet, a hogy a status quo még sosem volt annyira stabil az emberiség történetében, mint az elmúlt néhány évtizedben. Sem az oroszok, sem a kínaiak nem akarnak ide vagy máshova benyomulni, elmúltak már azok az idők. A nagyhatalmi játékban az imperializmus, a nyílt háborús konfrontálódás helyét a gazdasági nyomásgyakorlás vette át már nagyon régen. Most komolyan azért ne vegyek kínai terméket, mert néhány, fejben még mindig a XX. század közepén élő/létező konteós attól retteg, hogy majd ezáltal a keleti nemzetek benyomulnak ide, és sóval hintik be a kis országok területét, vagy rabszolgasorba döntik azok lakosságát? Elárulok Neked egy titkot: bár politikai berendezkedésünk alapján lehet, hogy a nyugathoz állunk közelebb, a gazdasági érdekeink kapcsán mindig az orosz érdekszférába fogunk tartozni elsősorban. Ez így volt a Szovjetunió alatt is, és a Szovjetunió bukása óta eltelt közel 30 során is. Aztán valahogy mégsem akartak még visszajönni ide az oroszok. Miért? Mert az elmúlt 40 évben szépen kialakult egy stabil gazdasági/politikai status quo. Az hogy ez az ország testközelből volt kénytelen megismerni hogy milyen a keményvonalas kommunizmus, az leginkább a földrajzi elhelyezkedésünknek köszönhető. De a kommunizmus összeomlott vagy átalakult (Kínában a politikai berendezkedés lehet hogy kommunista, de a gazdasági berendezkedés viszont egyértelműen kapitalista), a szovjet utódállamok kapitalista demokráciákká alakultak át.
    Igen, kaptunk a szovjetektől/oroszoktól rendesen, ahogy a nyugati blokk is rengetegszer szart a fejünkre, illetve teszik ezt a mai napig, csak más formában (azt már csak zárójelben, hogy a nyugattól manapság sokkal többet kapunk a pofánkra, mint az oroszoktól, de mivel volt ez pont fordítva is, érdemesnek tartottam megemlíteni).
    Én nem vagyok hipokrita. Megveszem a kínait is, meg az amerikait is.
    A kínait azért, mert manapság már igen jó áron adnak igen jó minőséget, az amerikait meg azért, mert az általam használt platformok, szolgáltatások túlnyomórészt az ő kezükben vannak.
    De ha benned ennyire élesen él a nemzeti öntudat, akkor azon is nosztalgiázhatnál kicsit (igen tudom, hogy az utolsó mondatoddal ezt akartad kivédeni, nem sikerült), hogy az amerikaiak mikor, hogyan, és hányszor hagyták ezt az országot szarban, és utána ne vegyél többet Apple, meg Intel, meg Microsoft (stb.) terméket sem.

    [ Szerkesztve ]

  • janeszgol

    félisten

    válasz doooo #37 üzenetére

    Nézd, én a márka termékeit imádom. Ennyi. A kémkedés valóban nehéz ügy és az is lesz, bárki legyen is a toppon. Ha a Huawei eltűnik, jön helyette más. Ezzel nem azt mondom, hogy a másik is kémked és kit érdekel. Nem! Hanem azt, ohgy sajnos ez az életünk részévé fog válni.

    2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

Új hozzászólás Aktív témák