Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Fred23

    nagyúr

    válasz doooo #37 üzenetére

    "Jó telefonokat csinálnak vagy sem... már csak elvből sem támogatnám őket a vásárlással."

    Erre gondoltam már párszor én is, de valahol öntökönlövés egy ilyen elv, vagyis szemben áll az ember egyéb elveivel. Ha egy kiváló ár-érték arányú készüléket tolnak elém a kínaiak, nehezen utasítom vissza, és szerintem -sajnos- a többség is így van vele. Túl nagy luxus egy ilyen elv az átlagembertől. Maximum EU-s szinten lehetne kezdeni velük valamit, de a védővámokban például nem nagyon hiszek. Szóval marad az, hogy a nem túl gazdag többség bizony támogatni fogja Kínát.

    Pjotr: Nekem az adataim csak az egyik lényeges szempontom, van még néhány. Például nem szeretnék diktatúrákat támogatni.

    [ Szerkesztve ]

  • Fitzgerald

    veterán

    válasz doooo #37 üzenetére

    Látom nagyon erősen nyomod ezt a konteós vonalat, ami egy bizonyos szintig még érthető is.
    Csak az nem szúrja ki a szemedet, a hogy a status quo még sosem volt annyira stabil az emberiség történetében, mint az elmúlt néhány évtizedben. Sem az oroszok, sem a kínaiak nem akarnak ide vagy máshova benyomulni, elmúltak már azok az idők. A nagyhatalmi játékban az imperializmus, a nyílt háborús konfrontálódás helyét a gazdasági nyomásgyakorlás vette át már nagyon régen. Most komolyan azért ne vegyek kínai terméket, mert néhány, fejben még mindig a XX. század közepén élő/létező konteós attól retteg, hogy majd ezáltal a keleti nemzetek benyomulnak ide, és sóval hintik be a kis országok területét, vagy rabszolgasorba döntik azok lakosságát? Elárulok Neked egy titkot: bár politikai berendezkedésünk alapján lehet, hogy a nyugathoz állunk közelebb, a gazdasági érdekeink kapcsán mindig az orosz érdekszférába fogunk tartozni elsősorban. Ez így volt a Szovjetunió alatt is, és a Szovjetunió bukása óta eltelt közel 30 során is. Aztán valahogy mégsem akartak még visszajönni ide az oroszok. Miért? Mert az elmúlt 40 évben szépen kialakult egy stabil gazdasági/politikai status quo. Az hogy ez az ország testközelből volt kénytelen megismerni hogy milyen a keményvonalas kommunizmus, az leginkább a földrajzi elhelyezkedésünknek köszönhető. De a kommunizmus összeomlott vagy átalakult (Kínában a politikai berendezkedés lehet hogy kommunista, de a gazdasági berendezkedés viszont egyértelműen kapitalista), a szovjet utódállamok kapitalista demokráciákká alakultak át.
    Igen, kaptunk a szovjetektől/oroszoktól rendesen, ahogy a nyugati blokk is rengetegszer szart a fejünkre, illetve teszik ezt a mai napig, csak más formában (azt már csak zárójelben, hogy a nyugattól manapság sokkal többet kapunk a pofánkra, mint az oroszoktól, de mivel volt ez pont fordítva is, érdemesnek tartottam megemlíteni).
    Én nem vagyok hipokrita. Megveszem a kínait is, meg az amerikait is.
    A kínait azért, mert manapság már igen jó áron adnak igen jó minőséget, az amerikait meg azért, mert az általam használt platformok, szolgáltatások túlnyomórészt az ő kezükben vannak.
    De ha benned ennyire élesen él a nemzeti öntudat, akkor azon is nosztalgiázhatnál kicsit (igen tudom, hogy az utolsó mondatoddal ezt akartad kivédeni, nem sikerült), hogy az amerikaiak mikor, hogyan, és hányszor hagyták ezt az országot szarban, és utána ne vegyél többet Apple, meg Intel, meg Microsoft (stb.) terméket sem.

    [ Szerkesztve ]

  • Pjotr

    senior tag

    válasz doooo #50 üzenetére

    Nem akar senki világuralmat te szerencsétlen. Kínának nem kell kémkedni, odavitte mindenki a technológiát és a tudást rég az olcsó gyártásért cserébe, vegyesvállalatokba.

  • Fred23

    nagyúr

    válasz doooo #48 üzenetére

    Én se vagyok híve a lehető legolcsóbbnak, viszont arról van szó, hogy rengeteg kínai termék már nem gagyi, valóban remek ár-érték aránya van, és vásárlói szempontból általában keveseket érdekel a jó ár-érték arány oka, illetve a kínai dömping későbbi hatásai. Pár perce rá is kérdeztem magamban, számomra mennyit érne az, hogy a szuper kínai helyett egy szuper nem-kínait vegyek valamivel drágábban; mennyi az a 'valamivel'? Nálam olyan 5% csak, ami valahol ciki, de hát ilyen smucig vagyok sajnos. Tehát 5% extrát vagyok hajlandó kifizetni maximum azért, hogy ne Kínát támogasam egy típusában és minőségében azonos termék esetén. Gondolom, 10% fölött már kevesen vannak, az ember alapvetően önző szerintem, és jól akar járni a mostban. Tisztelem azért azokat, akik drágábban mérik az ilyen kínai termékekre vonatkozó elveiket. :DDD Viszont számomra az azért tény, hogy a növekvő kínai befolyásnak olyan következményei lehetnek, amiket én nagyon nem szeretnék. Jobb a nyugati irány szerintem, az orosz és kínai pedig nem jó; de ez már nagyon OFF itt.

    A másik meg, hogy egy nagyobb multinacionális vállalat esetén Te most szedd össze netről, kikhez mennyi pénz mehet, hová kerül a cég profitja ilyen meg olyan részben... Mert tényleg lehet, hogy az egyik kínai vállalat termékének a megvétele jobban támogatja a diktatúrát, mint a másik kínai termék bezsákolása -de ki akar ebben ennyire elveszni?!

    [ Szerkesztve ]

  • samu74

    addikt

    válasz doooo #60 üzenetére

    Értem hogy mire gondolsz, nagyon nem akarok itt politizálni. :) Csak ha ennyire parázunk a befolyástól meg a lehallgatástól vissza kell menni a barlangba . Esténként lehetne énekelni a lobogó tűz melett,meg füstjelekkel üzenni a többi embernek...

    -----------

  • janeszgol

    félisten

    válasz doooo #37 üzenetére

    Nézd, én a márka termékeit imádom. Ennyi. A kémkedés valóban nehéz ügy és az is lesz, bárki legyen is a toppon. Ha a Huawei eltűnik, jön helyette más. Ezzel nem azt mondom, hogy a másik is kémked és kit érdekel. Nem! Hanem azt, ohgy sajnos ez az életünk részévé fog válni.

    2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

  • Fitzgerald

    veterán

    válasz doooo #50 üzenetére

    "A szarban hagyás mellesleg korántsem egyenlő a szarba kerüléssel, márpedig az mindig valamelyik keleti miatt volt és van"

    Jah, végül is a nemzeti identitás egyik meghatározó eseményének tartott '48-'49-es szabadságharc elvesztését is közvetlen az oroszoknak köszönhetjük. Ja, nem. Az osztrákoknak, akiket miután sikerült szarrá verni, ránk eresztették az oroszokat.

    Nincs "etető kéz" az EU-ban, nem tudom miről beszélsz. Az EU-ba minden tagállam befizet, a saját gazdasági potenciáljához képest többet, vagy kevesebbet. Az meg teljesen normális, hogy vannak akik többet vesznek ki, mint mások. Az a célja a dolognak, hogy a gyengébben teljesítő gazdaságokat felfelé húzza. Egyébként meg nem ajándékként, hanem jóvátételként érdemes rá tekinteni, amit a sok száz éves imperializmus által közvetve vagy közvetlenül megkárosított, elnyomott és kiszipolyozott, elmaradottabb európai országok felzárkóztatására KELL fordítani.
    Ebben ugye a britek magasan az élen jártak hosszú évszázadokon át, most mégis nekik a legnagyobb a pofájuk, amikor fizetni kéne. Hamarosan el is takarodnak az EU-ból hála az égnek.
    Hogy milyen pofonokat kaptunk a nyugattól? Nyugodtan csapd fel az összes középiskolás történelemkönyvet a Walter Máriával kezdődően, aztán majd ha a végére értél, folytathatjuk.

    "Kína ambíciói pedig teljesen nyilvánvalóak, és ha ismét félreértettél, nem feltétlenül ez a nyomorult kis porfészek érdekel itt Közép-Kelet-Európában, hanem az egész világ."

    Na, és mitől lesznek Kína ambíciói teljesen nyilvánvalóak, és ez szerinted mit fog eredményezni? Komolyan kérdezem.

    "Nem akarok egy újabb, brutálisan elnyomó rendszert, ami világuralomra tör, és ezzel bármilyen érdekes is, nem vagyok egyedül."

    Valóban nem, ott van még a Molnár F. Árpád is. :DDD

    @effendi2

    Jah, csak a Krím lakosságának kb. 70%-a etnikai orosz, akik Oroszországhoz is akarnak tartozni.
    Ezt meg te mondd el a többieknek a térségben. És míg mi csak könnyezhetünk Trianon miatt, illetve a saját tehetetlenségünkön a dologgal kapcsolatosan, addig az oroszok képesek az érdekeik érvényesítésére.
    Hogy mennyire jogos, vagy éppen szimpatikus a húzás, az persze teljesen más kérdés.

    [ Szerkesztve ]

  • 7Heads Drago

    veterán

    válasz doooo #42 üzenetére

    Nagyon sötéten látod te a világot.
    Amúgy ha Kínait nem veszel akkor mit veszel? Az elektronika zöme ott készül. Az iPhonek is teli vannak velük.
    Persze a szoftver, meg a procit az amcsik fejlesztik, de a gyártás hol van?
    És szerinted mi jelentősége van annak hogy te nem veszel Huawei-t? De még Mo. szinten se érdekelné őket. Nincs semmink ami érdekelheti őket. Esetleg a víz.
    Az amcsi vagy a brit piac sokkal fontosabb.

    [ Szerkesztve ]

    Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

  • Fitzgerald

    veterán

    válasz doooo #70 üzenetére

    "Jóvátételt miért kell kapni?"

    Pont azért, mert a nyugati nagyhatalmak gyakorlatilag dróton rángatták ezt az országot az elmúlt 200 évben.
    Egyébként mi akartunk szerinted Osztrák-Magyar Monarchiát? Nem. Mi független Magyarországot akartunk.
    A monarchia a kiegyezés terméke, ami nem létezett 50 évig, és létezése során, illetve elnevezése ellenére végig az osztrákok keverték a kártyákat. A kiegyezés pedig a '48-'49-es forradalom és szabadságharc terméke, aminek a célja a független Magyarország megteremtése volt.
    A mi "idióta" döntéseink nem nevezhetőek igazi döntésnek, amennyiben csak a rossz lehetőségek közül lehet, illetve kell választani.
    Igazi döntéseket évszázadokkal ezelőtt hozott ez az ország utoljára, és ahogy fokozatosan veszítettük el nagyhatalmi státuszunkat és befolyásunkat, úgy lettek a döntésekből az adott helyzet által kikényszerített kompromisszumok.
    Egyébként létezhet gazdasági növekedés EU-s pénz nélkül is, csak pont azt az embert utálja ma mindenki, aki egyszer már ezt bebizonyította ebben az országban. Na kiről van szó?
    Igen, az EU-ból érkező pénz nem az oligarcháké meg azok holdudvaraié, de valamiért mégis igen hatékonyan asszisztál ahhoz a narancs tábor már kilencedik éve, hogy ez ne legyen másképp.
    Kína az elmúlt 15 évben? Dinamikusan növekvő gazdaság, rengeteg külföldi befektetés (Kína részéről), irgalmatlanul felgyorsult városiasodás, iszonyatos mennyiségű beáramló külföldi tőke, és a mindezt lehetővé tevő politikai légkör.
    Nem kifejezetten ide tartozó adat, de az egyik legalacsonyabb gyilkossági rátája is Kínának van ma a Földön.
    Szóval hogyan és miért is akarnak ők bárkit maguk alá nyomni?

  • 7Heads Drago

    veterán

    válasz doooo #78 üzenetére

    amit így nyomnak le a világ torkán, mint a Huawei-eket
    Ezt hol álmodtad? Pl lényegesen több a samu reklám, mint Huawei. És ez mellet a p10-sel hasonló áron vicc telokat árul a samu.
    Ahogy napról napra több hír jön mesterséges szigeteken elterülő katonai bázisok építéséről nemzetközi vagy "többtulajdonosú" vizeken, vagy kémkedésről, katonai provokációkról, vagy millió számra bebörtönzött ujgurokról, vagy arról, hogy szegény országok megzsarolásával terjeszkednek világszerte
    Még szerencse hogy ezek az USA-ra, Oroszországra, vagy Angliára nem jellemzőek... vagy mégis? :C
    Nyilván senkinek semmi köze sincs hozzá hogy s mint látod a világ dolgait. Csak épp nem mész vele semmire és változtatni se fogsz rajta. Így biztos nem.

    Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

  • 7Heads Drago

    veterán

    válasz doooo #80 üzenetére

    Itt akkor most te miről beszélsz, ha nem a kémkedésről? Mert azt írod, hogy ez mindenkire jellemző. A másik, hogy a Huaweit nem a kémkedés miatt piszkálják az amcsik, hanem "elvileg" Irán miatt. Az igazi okot meg nem kötik az orrunkra. Sztem eltúlzod ezt.

    [ Szerkesztve ]

    Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

Új hozzászólás Aktív témák