Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • King Unique

    titán

    válasz bambano #8 üzenetére

    Mondtam én már a másik topikban is, hogy korai az ilyen-olyan törvénytelen használat jelzőkkel dobálózni... :D
    Már csak az itthoni törvények adu maradt...az meg kb. semmit nem oszt nem szoroz ebben az ügyben.

    [ Szerkesztve ]

  • Bici

    félisten

    válasz bambano #24 üzenetére

    "most konkrétan amelyik ország nem eu tag, annak nem kell ezzel az ökörséggel foglalkozni, amiről a poszt szól."

    Itt a hsz-.re gondolsz, amire válaszoltál, vagy a cikkre?

    Mert utóbbi esetén ugyanott lenne egy EU-n kívüli ország az USA-val szemben, mint egy EU-n belüli; egyformán nincs eszköze, hogy az USA szolgáltatások kémkedései ellen fellépjen.
    Az EU egyesített erővel (már ha lenne neki) fel tudna lépni az USA-val szemben adatgyűjtés terén. De nem teszi. Ezen az EU-ból való kilépés sem segít, legfeljebb nem is ront rajta.

    Egyébként én biztos vagyok abban, hogy az EU-n belüli ellentétek nehezebben kezelhetőek, mint a USA államok (szerintem kisebb) érdekellentétei, de messze nem olyan vészesek, hogy ne lehessen egy egységes EU-t létrehozni. Csak újra kellene gondolni az EU hatáskörét, és felépítését.
    pl. megyegyezhetnének az országok népszavazás után, hogy az EU milyen területeken lépjen fel egyesült erővel, de ha nincs ilyen igény, akkor maradhat a tagországok külön útjai, ahogy akarják.

    [ Szerkesztve ]

    Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

  • emelhu

    aktív tag

    válasz bambano #72 üzenetére

    Az amcsi cég csinál EU vállalatot vagy kockáztatja, hogy törvénytsért.
    Valahogy a kínai piacért is megcsinálták, pedig ott az EU elvárásoknál sokkal alkalmazkodóbbaknak kellett lenniük!
    Azért kell fokozatosság, hogy először az olyan felhő szolgáltatásokat szorítsuk meg (mint pl. egy egyszerű adatmentés és archiválás), amit ha az usa cég nem tud EU konform módon végezni, akkor átadja a piacot és kész. Mert pillanatok alatt kiváltható EU céggel. (Azért tőke, cégkultura és szakember is akad europában, szárnyalhatnak is ha versenyelőnyt kapnak, mert ha egy nagy cég (az usa cégek) átadják a terepet, akkor pillanatok alatt betölti a helyét.)
    Ha meg a hardver és a cégek beindulnak (felépül a műszaki és szakmai háttér) egyre nagyobb és összetettebb feladatokban lehetnek versenytársai az usa cégeknek, így egyre nagyobb és összetettebb feladatnál lehet jogi korlátokat adni, nem habókra hanem valós fegyverként: alkalmazkodsz vagy kiszállsz a piacról.
    Egy eltökélt és következetes EU esetén kétszer is megfontolnák, hogy feladják-e ezt a piaci szegmenst.
    Egyrészt összemérhető a bevétel innen az USA-beli bevételeikkel.
    Másrészt a nagy (kvázi) világmonopoliumuknak hamar vége, ha kialakul egy árnyék szolgáltatói kör akikkel versenyezni kell és EU technologia, de akár orosz vagy kínai nyeli el a piac egy nagy részét, ahonnan terjeszkedhet világszinten.

    Sokáig azt hitték az USA-ban, hogy ők az autó világhatalom, ma meg már csak egy kis pont ezen a terepen.
    Szerintem az okos managerek ezerszer meggondolják, hogy a kialakult piaci előnyükből bármit is feladjanak, beengedjék konkurens szolgáltatások "lábát" erre a piacra. [farkas és a malacok... csak az egyik lábát teszi be]

Új hozzászólás Aktív témák