Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • emelhu

    aktív tag

    Pedig az EU ebből is kijöhetne jól.

    A tények nem tagadhatók, az USA-ban vannak a központok.
    Ha elfogadjuk (mert ez van, ez a realitás) a jelenlegi helyzetet, de kidolgoznak egy 4-6 éves programot, ahol folyamatosan minden évben szigorítanak, akkor a eljuthatunk egy olyan végső állapotba, hogy bizonyos adatokat kötelező az EU területén tárolni és aki kivisz ilyet, az automatikusan bűncselekmény (vagyis börtönbe mehet, a cége meg bytenként 1000$ büntetésekkel lenullázódhat).

    Komolyan fellendülhetne az EU területén az IT ezzel.

    A legegyszerűbb példa: adatmentő felhő fizikailag is EU-n belül kell lennie, nem vihető ki az adat. Vagyis ide kell építeni az adatközpontokat és a tükrözéseket.

  • emelhu

    aktív tag

    válasz bambano #72 üzenetére

    Az amcsi cég csinál EU vállalatot vagy kockáztatja, hogy törvénytsért.
    Valahogy a kínai piacért is megcsinálták, pedig ott az EU elvárásoknál sokkal alkalmazkodóbbaknak kellett lenniük!
    Azért kell fokozatosság, hogy először az olyan felhő szolgáltatásokat szorítsuk meg (mint pl. egy egyszerű adatmentés és archiválás), amit ha az usa cég nem tud EU konform módon végezni, akkor átadja a piacot és kész. Mert pillanatok alatt kiváltható EU céggel. (Azért tőke, cégkultura és szakember is akad europában, szárnyalhatnak is ha versenyelőnyt kapnak, mert ha egy nagy cég (az usa cégek) átadják a terepet, akkor pillanatok alatt betölti a helyét.)
    Ha meg a hardver és a cégek beindulnak (felépül a műszaki és szakmai háttér) egyre nagyobb és összetettebb feladatokban lehetnek versenytársai az usa cégeknek, így egyre nagyobb és összetettebb feladatnál lehet jogi korlátokat adni, nem habókra hanem valós fegyverként: alkalmazkodsz vagy kiszállsz a piacról.
    Egy eltökélt és következetes EU esetén kétszer is megfontolnák, hogy feladják-e ezt a piaci szegmenst.
    Egyrészt összemérhető a bevétel innen az USA-beli bevételeikkel.
    Másrészt a nagy (kvázi) világmonopoliumuknak hamar vége, ha kialakul egy árnyék szolgáltatói kör akikkel versenyezni kell és EU technologia, de akár orosz vagy kínai nyeli el a piac egy nagy részét, ahonnan terjeszkedhet világszinten.

    Sokáig azt hitték az USA-ban, hogy ők az autó világhatalom, ma meg már csak egy kis pont ezen a terepen.
    Szerintem az okos managerek ezerszer meggondolják, hogy a kialakult piaci előnyükből bármit is feladjanak, beengedjék konkurens szolgáltatások "lábát" erre a piacra. [farkas és a malacok... csak az egyik lábát teszi be]

  • emelhu

    aktív tag

    válasz #79335424 #71 üzenetére

    Kínában is amcsi cégek... de nagyon kiváncsi lennék mekkora szabadságfoka van a kínai adatokra a kínai guglinak?
    Persze csinálhatnak helyi céget, ami már nincs az amerikai jog hatája alatt, hanem csak és kizárólag EU.
    Ettől még a Google USA és a Google EU komoly adatforgalmat és üzleti kapcsolatot építhet ki egymás között, de be kell tartani mindkét cégnek a saját jogi és fizikai területére vonatkozó szabályokat.

Új hozzászólás Aktív témák