Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • peti_s

    addikt

    Az európai vezetők nem hülyék. Az európai vezetők az USA érdekeit nézik, ha így nézzük "jól végzik" a munkájukat. Ezzel az a probléma, hogy ez az átlag emberek egy részének nemtetszését vívja ki.
    A brexitre szavazók sem voltak hülyék, elegük lett abból hogy az EU diktál nekik, hogy gazdasági unióból politikai unió lett, és hogy mennyit fizetnek be az EU-ba.
    De az hogy politikai unió lett, és arrogánsan parancsolgat az egyes országoknak, a szuverén jogaikban sérti, a többi ország lakóinak sem tetszik. Németország, meg lehet nézni a nagy EU-Merkel összeborulás hova juttatta a Merkel támogatottságát, Ausztria, Franciaország, és természetesen K-Európa lakossága is ha lehetősége van rá, nemtetszését fejezi ki.
    A brexitnek szvsz negatív következményei az Egyesült Királyság részére nem lesznek, egy olyasmi társulási szerződésre számítok ami Izrael és az EU között van, igazából jobban jár mint amíg bent volt.
    De Juncker, és az EU vezetősége valamilyen szinten meg akarja büntetni az EK-t, meg van sértődve, és nem hogy tanulnának az esetből, még erőteljesebben rá akarják a tagállamokra kényszeríteni a döntéseiket, amivel pont az EU koporsóját építik tovább.
    Összegzésül, én úgy látom, hogy a politikai unió ötlete nem volt jó, sok dolog nem volt tisztázva, jött egy kis migránsválság, és lényegében nemzetállamokra esett szét az EU. Nem volt központi ötlet, irányítás ami a tagországok számára is elfogadható, az ilyen helyzetekben látszik hogy mennyire inkompetens ez a jelenlegi vezetés. Egy erős gazdasági uniónak sokkal több értelme lenne.

  • peti_s

    addikt

    válasz Cifu #47 üzenetére

    Nincs időm kimásolgatni egyenként mit írtál mi a válasz rá, remélem egyben is jó lesz.
    Te az EU-t úgy tekinted mint egy olyan uniót, ahol mindenkinek az az érdeke hogy az unió jobban teljesítsen, ehhez kéne egy erős központosított hatalom stb. Ezzel az a gond, hogy az EU legerősebb államai, lásd Németország, Franciaország, Egyesült Királyság, nem így gondolkodnak. A német a saját érdekét nézi, a francia szintén, az angol szintén. Ha a német növeli a versenyképességét az USA-val szemben, az neki jó, mi alig fogunk érezni belőle valamit, lesz pár új munkahely a Mercedesnél mondjuk. Nem ettől lesz előrébb az ország. Jöttél példával, hogy azért jó az unió tagja lenni mert akkor bele lehet szólni, hogyan alakuljanak a dolgok. Nos, a magyar kisebbség helyzete Erdélyben, Felvidéken, Újvidéken részre felhívnám a figyelmed, az EU nagy ívben szarik ránk. Reálisan kell látni a helyzetet, egy ilyen unióban nem tudjuk érvényesíteni az érdekeinket. Most, ha pedig az lenne amit mondtál, hogy mondjunk le további jogokról, akkor özönlenének Magyarországra is ezek az agresszív gazdasági bevándorlók. Mert ez nem migráns, nem menekült, gazdasági bevándorló. Addig menekült valaki amíg az első biztonságos országba nem ér. Tudomásom szerint, sem Törökországban, sem Görögországban, sem Boszniában, sem Szerbiában, sem Horvátországban nincs háború. Az, hogy ők Németországba akarnak menni, csak gazdasági megfontolásból teszik. Innentől fogva így kéne a helyén kezelni a helyzetet, de erre az EU jelenlegi vezetősége alkalmatlan, a német politikai vezetés nem így gondolja, most az angolok kilépésével még inkább túlsúlyban lesznek, egy német-francia-holland-belga-dán-svéd-finn-luxemburgi összefogással lényegében átvihetnék ezt a bevándorlási politikát, ráerőltetve a többi államra is. Ha valami ennyire igen/nem, arra sosem jó az erőltetés, ezek a bevándorlók nem szolgálják Európa érdekét, erre majd a nyugat is rájön, sőt kezd lassan rájönni, de ez a "megoldás" amit a törökökkel csináltak, szánalmas, és Európát teljesen vesztes helyzetbe süllyeszti. (Meg amúgy is milyen jogon tárgyal Merkel az EU nevében ha már mindent úgy megbeszélünk. )

  • peti_s

    addikt

    válasz sh4d0w #53 üzenetére

    Ezt bármennyire közelről láthatod, még nem lehet megítélni, mivel nem lehet tudni hogy milyen feltételekkel csatlakozhat majd egy Egyesült Királyság a közös piachoz. Csak feltételezni lehet, azt pedig bárhonnan. :)

  • peti_s

    addikt

    válasz Cifu #65 üzenetére

    Az amiben te hiszel, amit mondasz egy idilli állapot. A német mindig a német érdeket fogja nézni, a francia a franciát. Egyik sem fog azért az országának picit is ártani, hogy egy magyar, vagy egy román jobban jöjjön ki a helyzetből. Jössz az önigazolásokkal amiket állítólag tettem, nos,amit te mondasz ha meg is valósulna, nem egyik napról a másikra, Juncker 2019ig marad. 2019ig ez a bevándorlóválság elég keményen el tud durvulni. Innentől fogva nem érzem úgy hogy hülyeségeket írtam volna. Lesznek még itt érdekes dolgok, Németországban a AfD erősödik, de a németek egy részének túlságosan jobboldali, az osztrákoknál a Hofer egy tehetséges jelölt, és szintén jobbról jön. Erősebb nemzeti vezetések vannak alakulóban, ez pont megint a te elképzelésed ellen megy. Ebből le kéne vonnia az EU vezetőségének, hogy a választópolgárok az EUban nem kérnek belőlük, az EU ellenes, bevándorló ellenes kormányokat kezdik egyre nagyobb arányban választani, és ott a brexit, teljesen egyértelmű jelzés. Ha ebből nem tanulnak, akkor ezt további országok fogják követni, majd a kilépettek fognak egy gazdasági együttműködést létrehozni. Én legalábbis így gondolom, ez feltételezés, majd úgy is meglátjuk mi lesz, de a UK külön tárgyal a V4-ekkel, ami jelzésértékű.

Új hozzászólás Aktív témák