Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz hankpoke #7 üzenetére

    Ezért írtam, hogy rezegtetik őket, amitől hőt termelnek. Ez kb. olyan, mint amikor valaki közelről nézi a monitort. Abból is elektromágneses sugárzást kap, ki is tud pirosodni tőle az arc.

    A jelenlegi elfogadott kutatások szerint a nem ionizáló sugárzások alvászavart és koncentrációs zavarokat okoznak. Ezért nem ajánlott a telefonnal a párna alatt aludni. A tartós hatások még nem egyértelműek, de a kutatásokból feltételezhető, hogy nem jelentősek.

    (#9) DithenS: Minél közelebb vagy, annál jobban fognak rezegni a molekuláid, vagyis annál több hőt termelsz. Persze ez a mennyiség még így sem olyan extrém, hogy észre tudd venni, de mondjuk ha odarakod az arcod az állomáshoz mondjuk 20 percre, akkor kb. ugyanúgy kipirosodik, mintha a monitort néznéd közelről ugyanennyi ideig. Az 5G-re egyébként az EU-ban pontosan ugyanazok a biztonsági előírások vonatkoznak, mint a 4G-re, másképp nem építheted ki.

    A mennyiség egyébként egy fontos tényező, és ezt nagyon sokan nem veszik számításba. Kimenni a nyáron napi szinten egy órára a napra (magas UV-re való figyelmeztetés mellett), sokkal károsabb ilyen szempontból, mint egy évig végigaludni az éjszakákat egy 5G-s bázisállomás közelében.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • GodGamer5

    addikt

    válasz hankpoke #11 üzenetére

    +1
    Ez itt a lényeg.
    A kilóra megvett tudósok meg nyomják a kamu szövegeket és ha nem értesz egyet velük, akkor konteós hülye vagy...

    [ Szerkesztve ]

    "Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

  • Reggie0

    félisten

    válasz hankpoke #11 üzenetére

    A rontgen mar elegge regi dolog, kb. 100 eve ismert, igy ez ido alatt elegge sok karos hatasat volt ido felfedezni. Raadasul a monitorok elegge alacsony feszultsegen mukodnek, ami lagy rontgen sugarzas tartomanyaba esik. Azert lagy, mert nem kepes melyre hatolni az anyagokban. Akkor mar inkabb jobban lehet felni az elektronsugarzastol, amit kibocsajt.

    Hat nemigazan bomlanak a molekulat 42 foknal, hanem a molekulak kozotti kotesek, amik a komplexebb egysegekben, mint pl. a feherjek, es a kemiai reakciokban jatszanak szerepet. Raadasul a szovetek termikus viselkedeset baromi jol meg lehet figyelni, igy nagyon sok empirikus tapasztalat all rendelkezesre, ami alapjan megallapithato, hogy mekkora termikus terheles eri az egyes szoveteket adott radiohullam mellett. Pont ez az a resz, amirol szinen nagyon sok adat van es ismert a hatasmechanizmus, tehat nem kell attol felni, hogy meglepetes er. Ezert nem jo pelda az uj vegyszerek, mert azok friss megjeleneskor esely sincs hosszutavu eredmenyek alapjan ertekelni.

    [ Szerkesztve ]

  • Reggie0

    félisten

    válasz hankpoke #14 üzenetére

    Hat, nem tudok senkirol a kornyezetemben, akinek baja lett volna tole, pedig vagy 8-10 orakat elotte ultunk. Persze ez nem azt jelenti nincs hatasa, csak nem nagy a valoszinusege.

    Mondok egy példát, hogy értsd mire gondolok. Adott egy mechanikus rendszer, ami jelen esetben mondjuk az agyszövet/szaporító szervek atomjai.
    Ezt a mechanikus rendszert elkezdjük nagyon kis intenzitással több GHz-en rezegtetni. Mi történik? Semmi biztosan nem, mert a szövetek melegszenek. Miért melegszenek? Azért mert az atomokat cibáljuk/csavarjuk ide-oda, ami teljesen analóg a vasdrót hajlításával, ami ettől felmelegszik. Mi történik, ha sokat hajlítgatom a vasdrótot?

    Szerencsere a kemia nem igy mukodik, a kotesek mar nem klasszikus fizikaval leirhatoak. A kemiai kotesek energiaja a radiofrekvencias tartomanyban levo fotonoknal joval nagyobb energiat kepviselnek, igy azt nem tudjak befolyasolni. Az RF is csak a molekularezgesek es mozgasok energiajat tudja fedezni, de meg annak is az also szele, igazabol ez is a tavolabbi infravoros tartomanyhoz tartozik, ami vagy 3 nagysagrenddel nagyobb frekvencia es energia. Pont ezert melegiti igazan nehezen a mikrohullamu suto az anyagokat, mert az elnyeles elegge gyengusz.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák