Keresés

Aktív témák

  • Miracle

    senior tag

    válasz twollah #1 üzenetére

    van egy kis eltérés az AMD64 és az ia32e között, valami DAMval kapcsolatolatos címzési gáz... ami csak annyit tesz, hogy az intelnek nincs biztosítéka, hogy a m$ nem az AMD64et fogja támogatni, és várnia kell:
    ha a m$ AMD64et támogat, neki is olyan procit kell csinálni, de ez esetben a processzorai ''nevében'' is AMD ''technológia'' lesz, amit próbálnak elkerülni amíg lehet egy ''saját utasításkészlettel''.
    szal a m$ pár éve elengedte az IBM tökét(vagy az hagyta inkább ott neki? OS/2), és most az intellel játszik hasonló játékot.
    ''Some things does not change''

    értelmező késziszótár :: rekurzió --> lásd : rekurzió

  • Miracle

    senior tag

    válasz ftc #5 üzenetére

    ha ingyen kapsz 10000 itanium processzort, te is azt választod.
    a rendszert biztosan nem ingyen kapják, de az intel szerintem fejlesztői áron igen kevés ráfordításból meg tudja őket dobni ennyi CPUval, ami vevő oldalon már hihetetlen költségcsökkentés. és micsoda presztízs a világ legyorsabb gépébe CPUt adni.
    ezen kívül ha spec. szoftvereket futtatnak rajta, akkor alapjában véve nem baj, hogy igen ''gyér'' az itanium támogatottsága, azt leszámítva meg rendben az az itanium teljesíménye, a FP eredmények meg kitűnőek.
    mod: oh, yeah. fanatikus tag lettem.

    [Szerkesztve]

    értelmező késziszótár :: rekurzió --> lásd : rekurzió

  • Miracle

    senior tag

    válasz Power #9 üzenetére

    Az intel elég szépen szét szokta választani a xeonokat a pentiumokótl, lehet, hogy nem akarják a 64bites xeonjaikt agyonütni egy 1 évre rá bejelentett 64bites p4el. és a winxpben ráadásul biztosan meglesznek a driverek gyerekbetegségei, azt sem árt, ha kihagyják.

    értelmező késziszótár :: rekurzió --> lásd : rekurzió

  • Miracle

    senior tag

    válasz shabbarulez #12 üzenetére

    annak, amiről beszélsz sajnos AMD64 a neve, a nagyon ketdeti időszakban volt csak x86-64.
    az intel megoldása nem teljesen kompatibilis, csak majdnem. de van olyan bináris, ami mind a kettőn tökéletesen megy, a különbség csak annyi, hogy van valami, amit az AMD megenged, az intel meg nem. de nem nagy eltérés.
    amúgy az intelnek van keresztlicensz szerződése az AMDvel, azért ''dolgozhatta át'' és használhatja az amd64 technológiát, aminek szerintük ia32e a neve. azaz az ő imlementációjuknak, ami a marketing szerint éppen véletlenül egyezik az AMD64el csak.
    az AMDnek meg mindenképpen megérte az amd64et most előhúzni, mert
    a: igazad van, a sok reklám
    b: így ők voltak a kezdők, nem nekik kellett az intelhez hasonulni, és licenszt szerezni
    c: szerver fronton szépen lassan fut az opteron szekere, 1.5 év alatt 6%os piaci rést szereztek az x86 alapú gépek piacán, ami lényegében a leggyorsabb még normális ütemnek mondható piacszerzés.

    értelmező késziszótár :: rekurzió --> lásd : rekurzió

  • Miracle

    senior tag

    válasz Power #17 üzenetére

    mivel nem az AMD64et, hanem az ia32e-t támogatja, lehet, hogy inkább azt. bár azt meg az AMD venné zokon, ami miatt valszleg marad az extended 64 bit systems felirat, kisbetűkkel meg az AMD64 meg az ia32e. szerintem.

    értelmező késziszótár :: rekurzió --> lásd : rekurzió

Aktív témák