Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Stauffenberg

    nagyúr

    Jobb később, mint soha. Ez mondjuk egy aktuális flagship modell, de a LG-nél amúgy is elég szabadosan értelmezik a frissítéseket.

    A G4 kapott pár hónapos korában egy 5.1-ről 6.0-ra frissítést és ezzel ki is múlt a pályafutása. Kivéve a koreai variánst, az még kapott 7.0-át, azt is brutális csúszással, meg a felháborodott felhasználók panaszkodásainak hatására... a világ többi pontját meg szépen csendben el is felejtették.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz Vikooo #3 üzenetére

    Ja, az is szép, mikor "közvélemény kutatások" alapján eldöntik, hogy kiadnak egy flagshipet, régiónként eltérő hardverrel és pont az európait herélik ki a legjobban, átváltva meg pont az EU modell a legdrágább világviszonylatban.

    Én 3 éve vagyok LG G4 tulaj, magát a telefont amúgy szeretem, a rendszert is faszán összekalapálták rá (ehhez azért legalább ért az LG), de amíg nem bizonyít újra a gyártó, addig bottal sem piszkálom. A következő tuti nem LG lesz.

    Most ugye felhúz az LG egy központot, ahol csak a rendszerfrissítések hegesztése fog folyni, ez jó hír. Majd ha beérik ez a gondolat és látszik, hogy tényleg komolyan veszik, meg nem csökkentett tudással hoznak az EU-ba telefont, akkor talán újra szóba állunk.

    Múltkor kipróbáltam egy Xiaomi Mi A1-et, ha lenne benne NFC, gyorstöltés és egy jól kalibrált OLED kijelző teszem azt 80 ezer forintért, akkor simán lecsapnék rá. Tiszta Android, 2 évig vállalt frissítésekkel, maga a telefon meg csak pörög, teszi a dolgát, pompás az üzemidő. Kell a tökömnek így flagship, ha ez is bőven elég a hétköznapokra, ma már nem kell high-end SoC a pörgős rendszerhez (játszani meg soha nem szoktam telefonon).

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz Matada2.3 #14 üzenetére

    Semmi baj nem lenne amúgy azzal sem, hogy a gyártó felel 100%-ban a frissítésekért, csak akkor tényleg foglalkozzon is vele, vagy ha nem, akkor vannak alternatívák. A OnePlus például jól csinálja, hogy persze azért ad ki frissítéseket egy jó darabig, de amúgy garanciavesztés nélkül szabad a bootloader nyitás és azt raksz fel, amit akarsz (saját felelősségre persze), így elég durván jó közösségi fejlesztések állnak az egyes OnePlus modellek mögött.

    Szerintem az a leginkább arcpirító g*ciség, hogy a gyártó azt mondja hozzá vagy láncolva frissítések tekintetében (legalábbis amíg garanciát akarsz), majd nagy ívben szarik az egészre. Az OnePlus legalább úgy áll hozzá, hogy tudják jól nincs kapacitásuk minden modellt 2 évig rögtön és azonnal frissítésekkel ellátni, így megadják a lehetőséget, hogy gondoskodj magadról.

Új hozzászólás Aktív témák