Új hozzászólás Aktív témák

  • Parallaxis

    addikt

    válasz #16820480 #98 üzenetére

    Az, hogy mit olvas el, az ahhoz is kell, hogy mondjuk automatikusan betegye a naptárba a következő utazásod

    De ne tegye bele.
    Pl. ha kapok egy visszaigazolást a szallas.hu-ról, azt ne tegye bele automatikusan a naptárba, majd én megteszem, ha akarom. Semmi köze a Google-nek a levelezésemhez. Nem akarok célzott reklámlevélhegyeket kapni.

    Akkor ezek szerint az Apple ilyet vagy nem tud

    Nem tud, mert ez sérti a privát szférát.
    Az, hogy a Google ezt tudja, az azért van, mert megengeded nekik (ha nem engeded meg, akkor nem is használhatod a szolgáltatásaikat, mivel ezekből az információkból van a bevételük nagy része).

    A Sirinél mostanra még a Bixby is többet tud, nem hogy a Google Now.

    Hát persze :)
    A Siri képes összefüggéseket is értelmezni, a másik kettő nem annyira.
    Pl. ha megkérdezed, hogy holnapra kell-e esernyő, a Siri megérti, hogy az időjárásból kell megnéznie, hogy esni fog-e holnap.

    Androidon meg nem vagy szerencsére rákényszerítve egy megoldásra, így szövegfelismerőnek ott a Dragon is

    Az jobb a Google megoldásánál, de messze nem olyan hatékony, mint az Apple-é (eredetileg ők is a Dragont használták, de egy jó ideje saját fejlesztésre tértek át, azóta közel 100%-os a felismerés, ami egyik Androidos megoldásról sem mondható el).

    Ha meg billentyűzetet használsz, akkor kb minden létező Android billentyűzet jobb az Apple gyárinál

    Gondolom ezért van az, hogy bárki áttér Androidra, még ha magával a rendszerrel elégedett is, a billentyűzetet visszasírja...
    Androidon az érintés érzékelése lényegesen butább (sokkal kevesebb a mintavételezés sebessége), így a gépelés is pontatlanabb. Hiába okosabb, csicsásabb a billentyűzet, mégis sokkal többet téveszt írás közben.

  • #16820480

    törölt tag

    válasz Parallaxis #101 üzenetére

    Én örülök, ha beleteszi, miért ne tehetné? Reklám levelek? Micsoda? Hol élsz te :DDD Látszik, hogy nem használtad, csak próbálsz róla véleményt mondani...

    Nézz már meg egy Siri vs. Google Now vs. Bixby videót, eddig nem láttam olyat, aminél a Siri jött volna ki győztesen. Nem képes kezelni a telefon funkcióit, tök bután válaszol dolgokra, csomó kérdést nem is ismer fel, és így tovább.

    Fél évig használtam szifont, soha annyi elgépelésem nem volt még, mint azon a szuper billentyűzeten :U Az autocorrect meg egyenesen botrány, bármilyen nyelven, nem hiába figurázzák ki mindenhol. Anyukám ipad-et használ, ott a nagy gombok miatt félrenyomni nem nagyon lehet, de rendszeresen panaszkodik rá, hogy hülyeségre javítja át, amit beírt. Aztán swipe/flow gépelés és egyebekről ne is beszéljünk.

  • Parallaxis

    addikt

    válasz #16820480 #102 üzenetére

    Reklám levelek? Micsoda? Hol élsz te :DDD Látszik, hogy nem használtad, csak próbálsz róla véleményt mondani...

    - A valóságban élek.
    - Elég egy szállásfoglalás és a visszaigazolás bekerül a naptárba, majd onnantól kapok 8 különböző helyről ilyen témájú reklámlevelet.. biztos véletlen :D
    - Használom a Google szolgáltatásait.
    - Csak olyanról szoktam véleményt nyilvánítani, amit használok és ismerek.

    Fél évig használtam szifont, soha annyi elgépelésem nem volt még

    Én 4 évig használtam és kínszenvedés volt átszoknom az Android pontatlan érzékelésű billentyűzetére.
    (Egyébként elég sokaknak ez a véleménye és több topicban olvastam már, hogy Androidra váltó user első kérdése az volt, hogy iOS-es billentyűzetet nem-e lehet valahonnan telepíteni rá :D)

    [ Szerkesztve ]

  • #16820480

    törölt tag

    válasz Parallaxis #103 üzenetére

    Én reklám emailt még csak olyan helyről kaptam, ahol a vásárlás/regisztráció után az adott bolt/platform küld. A Google nem küld neked reklámot emailben, legfeljebb oldalt a Google Ads lesz jobban testre szabva, de azt amúgy is könnyű figyelmen kívül hagyni/tiltani. Gyanítom, hogy neked is azért jönnek emailek mindenféle ajánlatokkal, mert valahol megadtad az email címed, és elfogadtad (akár véletlenül is), hogy ezt mindenfélére felhasználják.

    Én nem hallottam még senkit Android billentyűzetre panaszkodni, főleg, hogy olyan már évek óta nem létezik, hogy "Android billentyűzet". Van egy rakás különböző billentyűzet app, ami közül lehet választani. Szemben az iOS esetével, ahol van kb Swiftkey és a gyári :U Ennél kisebb választék már csak BB-nél van, ahol konkrétan rányomták a billentyűzetet fizikailag az előlapra :D

  • Parallaxis

    addikt

    válasz #16820480 #104 üzenetére

    A Google nem küld neked reklámot emailben

    Persze, hogy nem küld.
    Az adataid és referenciáid értékesítéséből szerzi a bevételei nagy részét, szóval valóban, Ők nem küldenek, ellenben akik megvásárolják az e-mail címedet, azok igen :)

    Gyanítom, hogy neked is azért jönnek emailek mindenféle ajánlatokkal, mert valahol megadtad az email címed

    Vannak olyan e-mail címeim, amiket soha nem használtam, csak a Drive-os tárterület miatt hoztam létre és illesztettem a használt fiókomhoz, mégis megjönnek arra is az ominózus reklámok, pedig ezekről a címekről a Google-n és rajtam kívül senki nem tud.

    olyan már évek óta nem létezik, hogy "Android billentyűzet".

    Mondjuk nem konkrét megoldásra utaltam, hanem az Androidos készülékek billentyűzetére, de tévedsz, mivel a Google-nek van saját billentyűzete is, ami a GBoard (ezt nevezhetjük akár az Android gyári megoldásának is).

    Szemben az iOS esetével, ahol van kb Swiftkey és a gyári

    Valami azt súgja, nem igazán használsz iOS-t :D
    Van bőven választék, ha tetszik, használhatod akár a Google GBoard-ját is.

    [ Szerkesztve ]

  • Balázs1986

    addikt

    válasz Parallaxis #105 üzenetére

    Dehogy adja el az adataidat.
    Elemzi a dolgaidat ha engeded neki, ezekből pedig személyre szabott értesítéseket kapsz. Ez lehet akár egy otthon-munkahely útvonal telítettség, vagy napi hírek amiket valószínűleg elolvasol (ezt a kettőt pont nagyon lehet szeretni), de lehet reklám is. Azt viszont nem emailben kapod, hanem a weblapok google ads moduljában, vahy yt video alatt, meg mittudomén. De semmiképp se spammel. A google bevétele pedig nem abból van hogy kiadja az adataidat, hanem hogy az adwords rendszerben szereplő hirdetők fizetnek a megjelenéseikért. Aztán amikor te kapsz egy ajánlatot (NEM levélben hanem xy weblapon) és rákattintasz, a kattintásindíjat levonják a hirdetőtől.
    Aztán ha üzelsz egy weblapot, és beépíted a modult akkor pedig te is résesedsz a díjból (ez meg azt hiszem az adsense), ezért látsz egyre több oldalon neked ajánlott reklámot.
    Amúgy a Google leginkább abból lesz okos hogy be vagy lépve a profilodban és úgy végzel kereséseket google-on\youtubeon, ezeket elemzi. Amit a leveleidből szed ki, az kb elhanyagolható, és nem is vagyok benne biztos hogy azokat az infókat beépíti a célzott reklámok keresésébe is.
    És megint ott tartunk, hogy az Apple hibázott, erre mutogatunk hogy deamásikdeamásik.

    [ Szerkesztve ]

  • Parallaxis

    addikt

    válasz Balázs1986 #106 üzenetére

    Akkor még egyszer.. hogy kapok célzott reklámleveleket egy olyan e-mail fiókra, amiből soha nem küldtem levelet, soha senkinek nem lett megadva és kizárólag a Google tud a létezéséről?

    [ Szerkesztve ]

  • Balázs1986

    addikt

    válasz Parallaxis #107 üzenetére

    Egészen egyszerű a válasz: sehogy. Nekem is 2db gmail címem van, az egyiket kizárólag azért hoztam létre mert kellett egy SMTP. Nem kapok rá semmit, pár Google levél jött irányelv változásról, meg tökömtudja.
    Leginkább ami szemetet kapok a ténylegesen használtra az az amit a Freemail-em irányít át.
    Tipp: neked is át lett irányítva rá valami, vagy össze van kapcsolva mással amit használsz (pl youtube) vagy telefon fiókként működik, vagy beszoptál valamit valamikor a böngésződbe ami kinyerte belépéskor, vahy mégis tudja valaki, vagy egyszerű cím és legenerálta egy spambot, vagy...vagy... Szóval van pár opció.
    De az minden esetre fura hogy van egy hasonló címünk és neked szemetelnek rá, nekem nem.

    [ Szerkesztve ]

  • Parallaxis

    addikt

    válasz Balázs1986 #108 üzenetére

    Kizárólag Drive háttértárként használom őket, és azt is úgy, hogy be vannak emelve a használt fiókom alá, így maga az e-mail cím sehol nincs feltüntetve.
    Mégis szépen jönnek rá a spam üzenetek.

    De tavaly nyaraláskor szinte be sem csekkoltunk a hotelbe, már jöt 2-3, az adott várossal kapcsolatos e-mail.
    A Google a helyadatok és a foglalások alapján szépen intézte a háttérből.

    Aki elhiszi, hogy a Google nem értékesíti ezeket az adatokat, az nagyon naív szerintem.

    [ Szerkesztve ]

  • #16820480

    törölt tag

    válasz Parallaxis #105 üzenetére

    Van egy másfél éves Gmail címem, soha egyetlen hirdetés vagy spam nem jött rá, tök üres a regisztráció óta a spam mappa. Pedig még levelezésre is használom. Biztos vagyok benne, hogy valami más oka van annak, hogy kapod az üzeneteket, esetleg valami app fért hozzá a címeidhez, vagy nem tudom. A Google nem értékesít kifelé konkrét felhasználói adatokat, hanem statisztikát épít belőle, amivel tud neked a Adsense-t használó appokban és weblapokon releváns reklámokat mutatni.

    A Gboard nem az Android billentyűzet, ahogy a Gmail sem az Android email app, és így tovább. Ezek a Google saját megoldásai, és bármikor lecserélhetők, még a felhasználó által is, nem hogy a gyártók által. Az Androidnak van például értesítési rendszere, meg egyéb komponensei.

    Igen, utoljára iOS 9-10 táján kellett használjam, azóta szerencsére nem.

  • Balázs1986

    addikt

    válasz Parallaxis #109 üzenetére

    Ha már összekapcsoltad a fiókokat akkor mondjuk nem meglepő hogy tudja hogy melyik fiók alá tartozik.
    A helyadatokat nem titkoltan azért nézi a google hogy adott helyre adjon ki infót, de továbbra sem mailben fogja ezt tenni.
    Ha láttad hogy jött egyből rá mail akkor pedig mégis csak be vagy lépve valahol, tehát ha van valami az adott eszközön, továbbra is kinyerheti.
    Persze ez logikus elv lenne:
    -Van egy brutális reklámhálózatom akkora bevétellel hogy nem tudom hova tenni, kínomban szaltózó robotokat gyártok. Ezek a bevételek abból adódnak hogy a felhasználóim számára hirdetek és a hirdetők tejelnek. Akkor most mi lenne ha kiadnám a felhasználóim adatait a hirdetőknek extra pénzért (mert ugye rászorulok) megkockáztatva hogy a kiderüléssel összeomlik a hirdetési rendszerem, ezzel együtt meg kb az egész Google és Android piaca is? Csapjunk bele!

    Egyébként igen, elképzelhető hogy kiadják...mint ahogy ugyanilyen hasraütéssel elképzelhető a Freemailről, Samsungról, Teslaról, Audiról, stb. Csak a Google-nek, mivel erre alapul az egész cég, rohadtul nem éri meg. Nem offolok tovább.

    [ Szerkesztve ]

  • 7Heads Drago

    veterán

    válasz Parallaxis #90 üzenetére

    Nem tartanak fent világméretű bolthálózatot sem.
    Így könnyű olcsóbbnak lenni.

    El vagy te varázsolva. Pont az Apple az aki fillérekből rakja össze a telokat horibilis áron árulja őket és még ezzel a relative kevés darabszámmal is neki van a legnagyobb profitja. Huuuu de sajnálom őket. És még ha ez se elég, akkor keresnek egy olyan országot ahol nem kell nekik adót fizetni se. Perselyezni kéne nekik sztem. :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD

    Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

  • Parallaxis

    addikt

    válasz #16820480 #110 üzenetére

    A Gboard nem az Android billentyűzet, ahogy a Gmail sem az Android email app, és így tovább.

    Akkor mondjad már meg légy szíves, hogy a Pixel készülékekben, ami a Google referencia/alap/saját Androidos megoldása mi a levelező, mi a billentyűzet és mi az üzenetkezelő app GYÁRILAG?

    Igen, utoljára iOS 9-10 táján kellett használjam, azóta szerencsére nem.

    Tudod, én úgy írom a véleményemet, hogy itt a kezemben az eszköz és nem olyanról, amit 3-4 éve láttam utoljára...

  • #16820480

    törölt tag

    válasz Parallaxis #113 üzenetére

    Hiába van ott a kezedben, ha nem érted hogy működik :N Na mindegy...

  • Parallaxis

    addikt

    válasz 7Heads Drago #112 üzenetére

    Pont az Apple az aki fillérekből rakja össze a telokat

    Persze..
    Akkor légy szíves, fillérekből fejlessz már ki egy mobil operációs rendszert, a hozzá tartozó szolgáltatásokkal és teljes ökoszisztémával.
    Fejleszd ki hozzá a SOC-ot, ami jelenleg a világ leggyorsabb megoldása és tervezz köré egy készüléket.
    Aztán építs ki egy világméretű értékesítési és szervizhálózatot is.

    és még ezzel a relative kevés darabszámmal is neki van a legnagyobb profitja

    Relatív kevés készülék azt jelenti, hogy az utolsó negyedévben több készüléket adott el az Apple, mint a Samsung :D

  • 7Heads Drago

    veterán

    válasz Parallaxis #101 üzenetére

    A Siri képes összefüggéseket is értelmezni, a másik kettő nem annyira.
    Pl. ha megkérdezed, hogy holnapra kell-e esernyő, a Siri megérti, hogy az időjárásból kell megnéznie, hogy esni fog-e holnap.

    Mert nem egyszerűbb pl eleve kirakni a kezdő képernyőre egy időjárás appot, ami kiteszi a várható időjárást?
    Pont ez a baja a mai nemzedéknek, ha lehetne akkor mindent úgy csináltatnának hogy meg ne kelljen mozdulni. A lustaság fél egészség.
    Tudtommal Magyarországon a legjobb, legpontosabb előrejelző rendszerre az időképnek van. És nem hiszem hogy az Apple onnan kapná az adatokat. Nem kis pénzért vettek cuccokat.
    Nekem itthon egy Ipad Air-em van. A 9-es Ios-ig jó volt. Azóta nekem csak szívás. A legújabb hülyesége: össze-vissza irkálja ki az akku %-okat és akár 70%-ról hirtelen kikapcsol. Visszakapcs után pedig nem tudja beállítani a rendszer dátumot és az időzónát és folyamatosan dobálja a hitelesítési hibát. Az automata beállítás ki-be kapcsolása után viszont helyreáll.
    Talán nem véletlen az se, hogy az Ios fejlesztéssekkel egyenlőre leállnak és idén állítólag csak a bugok eltüntetése a cél. [link]
    Én vágom hogy Apple fan vagy, de ennyire felesleges nyalni nekik, nem kapsz érte egy vasat se. Elég komoly rajongó táboruk van, de ha nem változtatnak stratégiát rohamosan zuhanni fog a számuk.

    Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

  • 7Heads Drago

    veterán

    válasz Parallaxis #115 üzenetére

    Ne velem vitatkozz: [link]
    Az Apple tőzsdei jelentéseiből tudható, hogy az iPhone-okon átlagosan 40 százalék körüli profitrátát tart, illetve a telefont atomjaira bontó elemzések azt szokták mutatni, hogy a készülékek előállítási költségét nagyjából a nettó ár egyharmadára szokták belőni.
    Rajtad kívül sztem mindenki tisztában van vele, hogy az androidos gyártók messze nem tudnak ennyit keresni 1-1 telon.
    [link] Persze a tiszta nyereséget nézve az Apple mindent visz, egy készüléken ugyanis több mint 200 dollár a haszna, míg a Samsungnak nagyjából 30 dollár.
    Kicsit szelektíven olvasol. Pedig ebből a cikkből szedted gondolom a nyereségre vonatkozó adatokat. Ez a sor kimaradt vagy mi?
    A db számot azért írtam úgy ahogy.
    joey04: Mert te értesz? Legutóbb még neked is androidos telod volt. Jah bocs te olvastad valahol, amit most nem tudsz linkelni. :R

    [ Szerkesztve ]

    Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

  • janeszgol

    félisten

    válasz Parallaxis #101 üzenetére

    "Androidon az érintés érzékelése lényegesen butább (sokkal kevesebb a mintavételezés sebessége), így a gépelés is pontatlanabb. Hiába okosabb, csicsásabb a billentyűzet, mégis sokkal többet téveszt írás közben."

    Ez nem igaz. Sok fele eszkoz van, vannak nagyon jo minosegu is, nem is egy, ahol pontosan es gyorsan lehet gepelni. Amugy a legjobb billentyuzete a WP-nek van.

  • 2xar

    tag

    válasz Parallaxis #105 üzenetére

    Ha a Te tényleg észrevetted volna, hogy a google kiadja az email-címedet külső félnek, akkor azt más is észrevette volna már. Ha más is észrevette volna már, akkor ki is derült volna. Ha ilyesmi derült volna ki, az nagyobb botrány lett volna, mint amikor kirúgták az anti-feministát, vagy a VW dízelbotrány. Occam borotvája alapján: a hiba nálad van.

    A leírásod alapján számomra elég egyértelmű, hogy besz**tál egy browser-hijack-et és már az emailcímed regisztrálásának pillanatában, vagy bármelyik bejelentkezéskor Te magad adtad ki az emailcímeidet.
    Ez mit mutat pl? Bár még ez sem bizonyít semmit persze.

    Amúgy apám is hasonló paranormális jelenségekkel szokott bombázni. És nekem minden alkalommal fél napomba kerül megtalálni és elmagyarázni neki, hogy hol b@xta el, és miért nem az az összeesküvés-elmélet a helyes amit ő fantáziált a dolog mögé. Ez van. Ha vki noob, az hallgasson az okosabbakra és ne gyártson összeesküvés-elméleteket...

    [ Szerkesztve ]

  • Parallaxis

    addikt

    válasz 7Heads Drago #116 üzenetére

    Mert nem egyszerűbb pl eleve kirakni a kezdő képernyőre egy időjárás appot, ami kiteszi a várható időjárást?

    Az ilyen asszisztensek akkor kellenek, maikor nem nézed a kijeézőt, hisz minden művelet elvégezhető egyébként is a készülékkel :)
    De pl. egy okos otthon esetén nem fogsz egy kijelzőhöz menni, ha utasítást adsz, vagy információt kérsz.

    A Siri nagy előnye, hogy megpróbál emberibb lenni, van némi humora és tud összefüggéseket kezelni.

    Pont ez a baja a mai nemzedéknek, ha lehetne akkor mindent úgy csináltatnának hogy meg ne kelljen mozdulni.

    Adott esetben ez életet menthet.
    Mondjuk egy autóbalesetnél, mikor nem nyílik az öved és a telefon elrepült a tartóból hátra, akkor is elég annyit nyögnöd, hogy balesetet szenvedtél és a Siri tudja, hogy mit kell tennie. Jó eséllyel nem leszel annyira magadnál, hogy konkrét parancsot adj, hogy kit hívjon és milyen számon...

    A legújabb hülyesége: össze-vissza irkálja ki az akku %-okat és akár 70%-ról hirtelen kikapcsol

    Vagyis itt az ideje, hogy cseréltess benne aksit.

    Elég komoly rajongó táboruk van, de ha nem változtatnak stratégiát rohamosan zuhanni fog a számuk.

    A zuhanáshoz annyit, hogy az utolsó negyedévben (amit sokan lehúznak, hogy nem sikerült valami jól) lehagyták a Samsungot eladásban. Vagyis több iPhone fogyott, mint Samsung készülék összesen.

  • Parallaxis

    addikt

    válasz 7Heads Drago #118 üzenetére

    Persze a tiszta nyereséget nézve az Apple mindent visz, egy készüléken ugyanis több mint 200 dollár a haszna, míg a Samsungnak nagyjából 30 dollár.

    Egy Note 8-on a Samsungnak lényegesen több haszna van, mint az Apple-nek az iPhone X-en :)

    a készülékek előállítási költségét nagyjából a nettó ár egyharmadára szokták belőni.

    Igen, erről beszéltem. A sok hülye azt hiszi, hogy a készülék a fán terem és csak az előállítási költség a költség.
    Azt, hogy az Androidos gyártók zömével szemben az Apple-nek komoly fejlesztési költségei is vannak, azt nem számolják :)

  • Parallaxis

    addikt

    válasz 2xar #120 üzenetére

    Ez mit mutat pl?

    Congratulations! We found no entries for xxx@gmail.com

  • joey04

    titán

    válasz Parallaxis #121 üzenetére

    Próbálják úgy forgatni, hogy mindenképpen szarul jöjjön ki az alma. Csak nem értem miért, mi a cél? A tény az, hogy rekord negyedév lett megint, az iphone eladások szárnyalnak, hiszen összesen 1 millióval fogyott csak kevesebb, mindezt rövidebb idő alatt sikerült elérni, egy szűkülő piacon, megelőzve még így is akár a samsungot is, ami több mint bravúr és csak a kimagasló negyedévekben jön össze. De azért zuhannak.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák