Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sb

    veterán

    válasz Reggie0 #45 üzenetére

    Ezek minimális problémák, szerintem ennyi a másik oldalon is van bármikor. Nem ébred, ébredés után nem megy az X port, sw problémák...

    Legalábbis mi lépten-nyomon belefutunk ilyenekbe. Sw oldalról főleg (ami azért érdekes, mert vannak itt olyanok is akik business oldalról meg vannak győződve, hogy Intellel minden hibátlan és ez az AMD valódi gondja.)

  • sb

    veterán

    válasz Viktor77 #41 üzenetére

    És azt is tudjuk, hogy mióta világ a világ, teljesítmény=játék.

    [ Szerkesztve ]

  • sb

    veterán

    válasz Tigerclaw #27 üzenetére

    Anandon van már egy egész jó teszt. Mondjuk azonos TDP-re nem tudták őket fogni de látszanak az arányok. Szvsz tök jó a fix feladatra mért elvégezz munka joule-ban. :)

    A jobb teszteredményeket 28W-on (meg 50-55W-os Turbo mellett) hozza a Tiger.
    15W-on viszont jóval hatékonyabb mint 28-on. Ez várható volt abból, hogy csak 4/8-as. Annak a 28W már túl sok, nem a sweet spot.

    AVX-et leszámítva viszont jóval hatékonyabb a Renoir. Mondjuk itt ugye van egy default előnye, mert a 4 vs 8 magnál eleve energiahatékonyabb az utóbbi felállás.

    Ettől függetlenül a Tiger elég erős és a hatékonyság is sokat nőtt. Én még mindig a a Renoirt választanám. Ha lenne normális setup... a legújabb most ahogy végignéztem a megmaradt (még kapható) Renoir modelleket, a legtöbb 8GB fix rammal kapható.

  • sb

    veterán

    válasz Reggie0 #49 üzenetére

    Ez tyúk vagy tojás kérdése.
    Abszolút nem ennyire egyértelmű.

    Mindig arról beszélünk, hogy gyártói oldalról mennyit jelent egy 1usd csavar kispórolása is. És azért itt árban még mindig az AMD felé lejt a pálya.
    Aztán ha magasabb szintre megyünk akkor ott a piacszerzés kérdése. Nem csak az AMD akarhat betörni, vannak kisebb gyártók akik szeretnének részesedést növelni. (de egy nagyobb is szeretné, nemde?) Nekik megint nem az állóvíz megtartása az érdekük.
    És akkor még csak eladói oldalról néztük. Vevőiről is jelentkezhet nyomás, hiába veszik úgy sokan, hogy a user azt vesz ami ott a polcon. Van azért most is aktív kereslet, főleg a Renoir óta amit masszívan nem sikerül kiszolgálni.
    Ez megint olyan pénz amiért csak le kellene hajolni gyártói oldalról.
    Business oldalról sem hiszem, hogy kézlegyintéssel elintézték az Intel sebezhetőségeket az utóbbi 1-2 évben. Amennyit sz*ptak ezzel gyanítom hamarabb megfordul a fejekben, hogy már nem no way kategória az AMD sem.
    Szóval ez elég sokrétű és ezek nem marginális kisebbségeket érintő érvek.

    Ezzel mi áll szemben? Nem hinném, hogy egy lap összelegózása notiba a mérnöki tudományok csúcsa. Driverek, integráció nagyrész megoldott.
    A hűtés ugyanaz, max fizikailag kell más, azt áttervezik lazán.
    A cpu gyk mindegy is, mert ha kezeli a lap akkor ennyiben ki is merül építési oldalról, max még a tápellátást határozza meg de arra meg ott van 10db szám amit hozni kell.

    Finoman szólva nem atomfizika... inkább a mérnöki munkák skálájának másik vége szvsz.

    [ Szerkesztve ]

  • sb

    veterán

    válasz Dragon3000 #53 üzenetére

    Ezt nem tudjuk. Az Intel listaárak annyira brutálisak, hogy biztosan nem ez a valós ár.
    De két dolgot biztosan tudunk:
    - A végtermék árakat látva gyanúsan nem olcsóbb az Intel. :)
    - Az Intel önmagához képest is olcsóbb lett egy rakás szegmensben, pont az AMD nyomására. Így azért elég valószínű, hogy nélkülük nem szórták fillérekért a procikat.
    Ez akkor sem volt így amikor az AMD még nem létezett fizikailag sem alternatívaként. Most, hogy létezik, de a gyakorlatban esetleg adott gyártónál/szegmensben mégsem, gyanítom ugyanaz az eset kb. :)

    Az AMD oldali kiszolgálásról sem tudjuk, azt is hallani, hogy a rendelések voltak kicsik a gyártók részéről. Itt azért valószínű, hogy AMD ellátási gondok is vannak... vagy ha igaz is és a megrendelés volt kicsi akkor meg lennének nagyobb esetén.

    De Intel oldalról mit tudunk? Gyakorlatilag ott is minden szegmensből az jön vissza, hogy ellátási problémák vannak (persze más volumenben, de az mindegy ha a hiányt nézzük). Vagy rosszul tudom?

  • sb

    veterán

    válasz Reggie0 #54 üzenetére

    Ez a két dolog nekem nem üti egymást.

    Az nyilvánvaló, hogy előrébb lennének, ha lenne ilyen csomagjuk.

    Azt viszont továbbra sem értem, hogy milyen a mérnöki csoda összerakni egy AMD notit?
    Még ezzel a kiegészítéssel sem érthető. Maximum? Milyen maximum?
    Hw vagy sw oldalról?
    Másik topicban írtad, hogy alulfeszelhetőek az Intel cpu-k... nincsenek maximumon. Throttlingol ez egész cucc 10-ből 9 esetben, honnan látod, hogy ez a max?
    De bármilyen fizikai paramétert hozhatnék, semmiből nem terveznek csúcskategóriát. Szerintem azok sem akikre te érted. Vagy ha nem melegszik el az SSD, ha van normális wifi jel az árnyékolások miatt akkor az már csoda?

    Ezeréves Dell üzleti és nem belépő notiban 2 hónap alatt jött ki 5-6db bios/fw frissítés ami ahhoz kellett, hogy ne idle hűtsön max fordulattal a cpu venti, terhelve meg alapórajel vagy alá throttlingoljon 50%-os venti és 3sec alatt elér 99 fok, majd egészséges 65-70 fok belövése (idle is ennyi néha :D) mellett. :D :D
    Nem szar hűtése volt, konkrétan totálisan fordítva működött a gyakorlatban.

    Persze erre mondhatod, hogy épp ellentmondok magamnak, mert ebből látszik, hogy ehhez 50db 170-es átlag IQ-s mérnök kell... De nem. :D Ez nem az a kategória.

    Nincs maxra járatva semmi, ezekben nem nagyon van mérnöki csoda.
    Valahol 99% felett létezik a jelenség. Oda kell extra munka ahol 200W-os cuccot akarnak mondjuk bepréselni 2.5kg-ba. Vagy 800gr-ba valamit. De az sem szokott sokszor sikerülni így a csoda ott is elmarad.
    Ha nagyon szeretnénk akár az űrsiklóból is biztos bele lehet tolni valamit a fejlesztésbe aranyáron egy hadseregnyi mérnökkel meg még kétszer annyi kutatóval, esetleg rögtön fúziós reaktor is mehetne a gépházba, de ne hozzuk már ezt ki kommersz - és ide a top üzletieket is beleértem most ebből a szempontból - notik esetére amiket:
    - futószalagon terveznek
    - kb. 90%-osra (néha még az se jön össze), a top cuccokat is belevéve, leszámítva 1-2 zászlóshajót ahol megizzadnak
    - kész, legózható alkatrészekből
    - amiknek a nem legózható része/kompatibilitása pár tucat számmal leírható egyéb paraméterekkel
    - viszonylagosan magas szintű sw/driver támogatással

    Az sw oldalából kihozni a maxot az egy tök más kérdéskör. Abban van kihívás de teljesen más jellegű.

  • sb

    veterán

    válasz solfilo #56 üzenetére

    20%-ot közelítő érték volt más statokban is mobilban az AMD-nek.
    ÉS ehhez hozzá kell adni, hogy van kereslet. Ideapad 5-öt néztem, vártam a megjelenést, Németországban április volt. Kb. 1-2 hét alatt eltűntek a konfigolható modellek. Kifogyott. visszatért 1-2 féle, majd innentől egész nyáron out of stock és 1-2 hetes fix konfig váltogatta egymást.

    Nyár végére ért hozzánk, jelenleg kapni 2-3 helyen egyfélét 8GB rammal. Németeknél az out of stock és a teljes weblap eltüntetése váltogatja egymást kéthetente. :D

    A német CB fórumban is vitték mint a cukrot ill vártak rá.
    Persze lehet mondani, hogy marginális, mert az a német ph... nem az átlaguserek. De ha ez igaz is, a német piac akkor is nagyobb csöppet... és mindenhol ez volt.
    Plusz az átlaguserek részéről is hallani azért, hogy keresték.

    Szóval a lényeg: elég jól feljöttek és még bőven lenne tér. Szerintem a gyártók simán kapálóznának még, hogy legyen 1-2 kör eladás ezekből is.

  • sb

    veterán

    válasz Reggie0 #76 üzenetére

    Rákattintottam a linkekere.
    Biztos nem reprezentatív de az első reddit link alatt kifejtették, hogy bármit csinál fagyott a Ryzen... majd az nvidia driver megoldotta. :D

    Aztán a köv. linken nézem miez a nomwait:
    "The idle=nomwait option disables the intel_idle driver and causes acpi_idle to be used"

    Így leírva ez sem tűnik annyira indokolatlannak. :D

    Persze biztos van/volt gond. Nem akarom elbagatelizálni. De szvsz hasonlók másik oldalon is vannak. Mint írtam nálunk cégnél folyamatosan kerülgetjük melyik igp, lan, wifi intel drivert lehet feltenni és a többit miért nem. Mikor mire jön ki fw update, különös tekintettel a vPro, Intel ME és hasonló témákban.
    De, hogy egy fehér notepadet megnyitva becsíkozódik a kép (notepaden kívüli) széle win7-8-10 alatt, immáron 7-8 év 4 modellje alatt, az is biztos. :D

  • sb

    veterán

    válasz Abu85 #107 üzenetére

    Viszont az ARM+NV kombónak - amiből utóbbi gyorsítókban azért most is ütős szerver fronton - így csak nagyobb esélye lett, nemde?

    Nem hiszem, hogy a szerverpiacon attól kell tartani, hogy egy nyitott platformot 1000 féle gyártó elér és ennyien törhetnek be a nagyfiúk közé. Ez szerintem eddig sem volt reális veszély.

  • sb

    veterán

    válasz Abu85 #112 üzenetére

    Ez így érthető.
    És igazából erre én se mondanék mást. Lehet, hogy nagyon összemostam a kettőt. Nyilván az NV előnyét a HPC-nél értettem én is. CPU fronton meg valóban így van.

    Megkockáztatom amúgy, hogy sok eseteben még hosszú távon sem jönne vissza a portolás költsége. Egyszerűen k*va magasak az sw költségek... meg a hozzájuk tartozó átállási/üzemeltetés-módosítási költségek.

    Ha meg mégsem lenne így drágább és X éven belül behozná az üzemeltetési költség, valóban az is egy ilyen setup, amit 10-ből 9-szer nem vállalnak fel tök egyszerű okok miatt.
    Egyszeri rohadt nagy költség vs sokéves, apró visszahozása. Cserébe egyszeri rohadt nagy kockázat.
    Hiába jön ki a matek. A nagy feladatnak és utána mondjuk 10 évig minden másnak is stimmelni kell, hogy ezt így kiadja.
    Az már csak bónusz, hogy a döntéshozók sem biztos, hogy ilyen távban gondolkodnak/felelősek valamiért.

    A desktop szerintem el fog indulni és jön majd a henger. Régi x86 PC-sként sem érzek semmi pótolhatatlan veszteséget a nosztalgián és a megszokáson kívül ha ez megtörténne.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák