Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • GP-Sz

    senior tag

    válasz blattida #32 üzenetére

    Én hiszek abban, hogy az interconnectek és a hangfalkábelek eléggé számítanak és nem hiszek a tápkábelben. Hiperszuper tisztaságú egyméteres réz meg ezüst tápkábel százezrekért? Utána meg több kilométer tökátlagos rézkábel a falban meg az utcán olyan csatlakozásokkal, amiknek a tervezésénél az volt az egyetlen szempont, hogy a névleges áramerősséget megbízhatóan átvigyék évtizedeken keresztül? Vagy rosszabb esetben mindenféle szirszar ötvenéves alu vezetékek félig széthullott kötésekkel. Ennek mi értelme? Árnyékolt kábel? Mit kell árnyékolni, amikor a zavar egyenesen a konnektorból jön a szomszéd helyiségben levő mosógépből meg a tévé/számítógép risszrossz kapcsitápjából? Hülyeség az egész.

    Ami egyszerűen nem fér a fejembe, hogy a highendben mi a francért használnak egyáltalán hálózati táplálást. Ha valaki háromszáz rongyot fizetne egy nyomorék méteres tápkábelért, akkor annyiból már inkább akkukat kéne venni és a hálózatra csak töltéskor kapcsolni, egyébként teljesen leválasztani, oszt ott van a gyakorlatilag zavarmentes, szinte korlátlanul terhelhető, stabil egyenfeszültségű táplálás. Érthetetlen.

  • hibavissza

    veterán

    válasz blattida #32 üzenetére

    Mi az, hogy szabvány tisztaságú?

    c10200/c10100

    az pedig, hogy milyen méretű és szerkezetű kábelt használunk azt egyszerű számításokkal meghatározható elegendő információk alapján. belátom, hogy egyszerűbb ezt a kérdést misztifikálni, mint utánanézni kicsit alaposabban. ;]

  • hibavissza

    veterán

    válasz blattida #49 üzenetére

    félreértesz. mint már írtam lehet hallani a különbséget a kábel változtatásával, de ez csak változás és nem javulás.
    feltételezve egy adott jó kiviteli minőséget a jobb hang kérdése abszolút egyéni ízlés kérdése. ha valaki azt bizonygatja, hogy két tisztességes hangfalkábel közül (hasonló átmérő esetén) az egyik jobban szól mint a másik az olyan mint amikor valaki meg akar győzni arról, hogy a puncs fagyi nem jó és a csoki fagyi jó.
    a saját tapasztalataimmal már nem is idegesítenélek, mivel személy szerint azon a véleményen vagyok, hogy még egy félmilliós sztereó rendszernél is a kábel kérdés csak placebo. egy millióig bármire költhetsz csak drága kábelre ne. egy millió fölötti sztereó rendszer (na jó, legyen kettő. ha így megy tovább, jövőre három) meg szimpla idiotizmus (csak a birtoklási vágy kielégítését szolgálja esetleg státuszszimbólum mint némely értelmetlen autó). inkább ajánlja fel valami jótékony célra. szvsz.

    [ Szerkesztve ]

  • tecsu

    addikt

    válasz blattida #66 üzenetére

    Ez audiokábelnél igaz, de digitnél és hálózati kábelnél nem.
    Feltételezzük, hogy nem egy hibás kábelt cserélünk, hanem egy "jót", sokkal jobbra.

    https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

  • tecsu

    addikt

    válasz blattida #104 üzenetére

    Nézd. Igazad van, nem próbáltam direkte digit kábeleket, mert nem látom értelmét és nincs házimozi rendszerem, mert nincs rá lehetőségem ill. másra költöm a pénzt pl. amatőr, otthoni, zenei stúdiócskára.
    Nem szeretem a sokhangsugárzós rendszereket, mert még nem hallottam jót és tudom, hogy jó sztereóhoz előbb jutok hozzá. Azt is tudom, hogy a filmek többsége nem jó minőségű hanggal jelenik meg, az 5.1 ill. 8.1 csak folyamatos effektszerű, nem művészi keverés eredménye. A zenei albumok óriási többsége sztereóra van alkotva, a legtöbb 5.1 ill. 8.1-et úgy keveri fel (vagy le, a kapott anyagtól függően) az utómunkás hangmérnök.
    Kifejezetten zenehallgatásra, fejhallgatót használok: Beyerdynamic DT 880 Pro-t.
    Hangforrásként és sajnos a stúdióm alapjaként egy számítógépet, hozzá egy ECHO Layla 3G hangkártyát, nekem (muszáj, hogy) tűrhető DAC-val, de ezt nem ajánlanám hifistának.
    Egy Apogee Symphonynak jobban örülnék. Azt már ajánlanám neked is.
    Csak a (képernyő-) monitorhoz használok digit kábelt, HDMI-t full HD-hez (hang nélkül), az általam használt hangjel-interfészek analógok. Tudom, hogy ezzel a hangkarival gagyibb megoldást kapnék digit jelátvitel esetén.
    A lényeg, hogy olyan rendszert nem szabad használni, ami az USB órajelét használja, mint master clock!
    Az totál csőd és a több százezer forintos kábel helyett lehetne venni egy normális interfészt, aminek van saját, pontos órajelgenerátora (az otthoni stúdiótechnikában ez pl. RME-től fölfelé).

    https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

Új hozzászólás Aktív témák