Új hozzászólás Aktív témák

  • noisia

    aktív tag

    Jók a thinkpadek, nem is kéne más üzleti vonalon, nekem is van itthon 3.
    Nade másfél millió ...

    " ..a p3'n1szem benne volt a Rekordok könyvében..aztán a könyvtáros mondta, hogy azonnal vegyem ki.."

  • hkari

    őstag

    válasz noisia #1 üzenetére

    Jók is, de ezért erős hogy egy 14-es MacBook Pro 500 al olcsóbb... Nyilván tök más a kettő, de akkor is elszálltak az árak sok gyártónál.

  • Felesbandi

    senior tag

    válasz hkari #2 üzenetére

    Ha annyira kell valakinek a rajzolgatos funkcionalitas, siman vehet egy 14-es MBP-t es hozzacsaphat egy iPad Pro-t ezert az arert (de talan meg olcsobban is). Kegyetlen. Persze ez cserebe 1 eszkoz a 2 helyett, ami vitathatatlan elony, cserebe mindket felhasznalashoz rosszabb mint a MacBook + iPad combo.

  • ceia

    őstag

    Nekem a hajtogathatósága miatt eleve nem tetszik - ott fog elromlani először. Az érintőképernyő sem. Ehhez van billenytűzet és tapipad, vagy akár egér. Az ára pedig túl van pozícionálva, hogy finom legyek.

            it's more fun to compute

  • Noukoum

    veterán

    válasz hkari #2 üzenetére

    Mi egyelőre inkább csak a gyenge forintot érezzük. Az áremelések még csak ezután jönnek.
    Egy Macbook Air is 850 000 ft (16/512gb).

    „Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

  • sh4d0w

    nagyúr

    LOGOUT blog

    Sokallom a plecsnit. Másfél millióért kevés a RAM, kicsi az SSD és a kijelző felbontása sem világbajnok, továbbra is vacak, kínai szigetes billzet és dedikált VGA sincs

    https://www.coreinfinity.tech

  • hallador

    addikt

    az egykoron az IBM, most pedig a Lenovo alá tartozó brand gyakorlatilag egyet jelent az üzleti notebook fogalmával. Bármelyik szériát is vizsgáljuk, biztosak lehetünk benne, hogy a tervezés során a megbízhatóságot, a stabilitást és a hosszú élettartamot tartották szem előtt. Aki a ThinkPadre gondol, annak lelki szemei előtt általában rögtön megjelenik egy szögletes, mattfekete műanyagba öltöztetett, magnézium „roll cage-dzsel” erősített noteszgép, billentyűzetén az ikonikus piros trackpointtal.

    Tehát akkor nem egészen a cikkben szereplő termékre gondolt a szerző.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • Dr. Akula

    nagyúr

    "370 cd/m²"

    Ez mondjuk pozitívum, manapság általánosan jellemző a 250-el gagyizás.

    Én inkább megvárom a Lifebook 9312X-et (a nem X-esben már itt van az utód). Sajnos szervízajtó abban sincs, meg a billentyűzet is egybe van öntve a palmrestes fedlappal, de legalább nincsenek letörhető pöckök a rögzítőcsavarok mögött, amit még (már) a Dell se tud felmutatni (sajnos). És ugye csak 13", ami jót tesz a hordozhatóságnak. Ha nem kell a tabletbe hajtogatás, akkor van már AMD-s is, gondolom az utódból is érkezik majd. És ami a legjobban tetszik, a szinte faltól-falig billentyűzet, mintha csak a régi Thinkpad X-eket hozná vissza:


    Volt pár Thinkpadem, de nem látom már hogy ma is versenyképes lenne a konkurrenciával.

  • moleculez

    veterán

    Ha nem lennék nyakig az Apple ökoszisztémában, csak TP jöhetne szóba. De nem ez :N

    #9 nem követem a szcénát, mi megy most nagyot üzleti vonalon?

    Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

  • opr

    veterán

    válasz moleculez #11 üzenetére

    Amennyire én rálátok:
    Nem meglepő: hp elitebook, dell latitude
    Meglepő/nem vártam volna: egyre több kisebb (tehát max 100 fős) IT-s/programozó cégről hallok, akik erősen gondolkodnak egy nagyobb frame.work beszerzésen. Remélem ez tényleg megtörténik, és elkezd ilyen szinten felfelé ívelni a kis cég karrierje, nekem nagyon szimoatikusak, nagyon megérdemelnék, illetve szerintem maga a termék is nagyon jó. És még (ilyen körökben nézve) nagyon olcsónak is számít.

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • fateless

    veterán

    válasz moleculez #11 üzenetére

    Nagyjából a szokásos.
    Thinkpad, Elitebook, Latitude hármas olyan, mint az autópiacon a Mercedes, BMW, Audi hármas.
    Mellette a komoly, de csak részben komolyan vett Lifebook sorozat, mint a Lexus, Volvo

    Aztán ott vannak a Zenbook-ok és Swift sorik, akik egyre inkább teret hódítanak az árukkal azok között, akiknek a corporate funkciók nem olyan lényegesek.
    A Portege, Travelmate és hasonló sorik már kikopóban.
    Illetve próbálkoznak különféle egyéb termékek inkább kisebb sikerrel, mint pl a Razor, Lg gram.
    Meg ott a nehezen kategorizálható Apple még.

    Nincs komoly változás a piacon, a 4 igazán komoly mellől a Toshiba szakadt le csak.

    "A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

  • Dr. Akula

    nagyúr

    válasz moleculez #11 üzenetére

    Pl. a lentebb is említett Fujitsu Lifebook. Van egy Lifebookom, olyan ütést kapott, hogy azt hittem ezzel vége mint a botnak, erre kicsit hullámosan, de működik tovább. Na ezt nem merném megtenni még a Dell Latitudeömmel se. Nagy riszpekt a Fujitsunak, következőt is tőlük akarom venni. Megy még a Dell Latitude is, eddig még csak az ultrabookjaikon kezdték el a feles kurzoros gagyizást, a burkolatuk bár kemény műanyag, jobb mint az átlag (talán régi Thinkpad R szintje), de azért sokat nem nézek ki belőle. Sajnos a csavar után még pattintós hátlappal (mint a telefonoknál) megküzdés már itt is bejátszik. Aztán elméletileg próbálkozik még a HP is, bár halladoron kívül sok híve nem nagyon van. A feles kurzor vonatra kb. elsőnek ültek fel, az anyagminőségére több a panasz a neten mint dícséret, cserébe némileg olcsóbb mint a többi (ugyanannyit nem is érne). A Toshiba teljesen kihullott, bár a Proteget újra akarják éleszteni (valakik, nem a Toshiba) Dynabook néven, illetve talán meg is tették, de talán nem véletlenül nem nagyon hallani róla. Lehet hogy olyan mint a török Philips, Grundig: márkanév megvan, tartalom nem.

    14fateless: A Porteget egy mondatban említeni a kommersz Travelmatyival nettó hullagyalázás. :) Az Acernek sose volt bc sorozata, a TravelMate csak nevében akart az lenni. Sajnos megtapasztaltam. Ellenben a gyártó korrekt, segítőkészebb mint a szervizük, nekik ettől függetlenül jár a pirospont. A Zenboo, ROG Swift inkább Apple kategória, a konzumer vonal tetejét célozza, nem a bc-t.

    [ Szerkesztve ]

  • hallador

    addikt

    válasz Dr. Akula #15 üzenetére

    Persze pl az Audi-nál hülyék dolgoznak ezért van náluk HP, esetleg az AxelSpinger? És még egy halom vállalat... Ahol régen Fujitsuk voltak azok nagyrészt Dellre és HP-re váltottak, mind hülyék, csak Te vagy repülő...
    Ezek mind ilyen semmirevaló nyugati vállaltok, bezzeg, az állami vállalat, ahol Te vagy, ott a Dell legolcsóbb vállalati notebookja megy, a Latitude 5000, ami meg műanyag. A Dell sem rossz, de a Fujitsu pl elvesztette a piacának a 70 %-át, pont amikor elkezdte a gagyi ultrabookjait, Gyakorlatilag az Ace rTravelmate 600 agyonüti minőségben (Ami meg tényleg magnézium ötvözet, mint a HP EliteBook, és a Dell Latitude 7000/9000 is), van pár nálunk, még azok a komolyabb cégek is inkább azt veszik, mint a Fujitsukat.
    Ahogy fateless írta a Fujitsu sajnos bármennyire jó is lehetne mint termék, a minősége igen jó, de azért van jobb.

    Az pedig, hogy nálad a Latitude 5000-n kívül semmit nem láttál közelről, azaz az állami szférában ezzel spórolnak, nálatok is, ezért nem azt jelenti, hogy a Latitude rossz, hanem azt, hogy a Te 5000-esed nem éppen a minőség szinonimája, de van még az 5000-es felett is, csak Te nem találkoztál vele.

    Ebből kiindulni olyan mint kiindulni a Ludas Matyi-ból, ahol vannak Ispánok.

    Abból is látszódik, hogy mennyire tudatlan vagy ezzel a témával, kapcsolatban, hogy le kommerszezel egy TravelMate 600-ast. Otthon semmi nem változott, le vagy maradva úgy 10 évvel. Csak a szokásos.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • fateless

    veterán

    válasz Dr. Akula #15 üzenetére

    Semmi gond, ha nem értünk egyet, de sok éve, amikor a vállalkozásom arról szólt, hogy használt üzleti gépeket hozok be, újítom fel és adom el, a trqvelmate gépek kifejezetten jó gépek voltak, és nem sokkal voltak a portege minősége alatt.
    A TP-ek nyomvonalán haladtak, inkább robosztus gépeket építettek sok jósággal. Annak idején ez volt az üzleti vonaluk, talán még a P6xx sorozatig is egész komolyan vitték, bár a triumvirátust nem tudták elérni

    A témához: pár hónapja vettem egy Zenbook ux325-öt, ami gyönyörű volt, élmény kézbe venni. Mégis, pici apróságok (bill gépelés, touchpad, hűtés) valahogy azt az érzést, amit egy TP, EB, Latitude ad a használat során. Azok az apróságok, amiket nem a szemmel látok, csak más az érzés. Visszatértem a 7390-esemhez, amit örülök, hogy nem adtam el áprilisban. Nem olyan szép, nem olyan vonzó, sem nem olyan vékony, de inkább marad ez...
    De ilyen x1-et teljes áron akkor sem szabad venni. Ez már sokkoló...

    [ Szerkesztve ]

    "A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

  • moleculez

    veterán

    Egész kis sub-thread alakult ki, érdekes nézőpontokkal és tapasztalatokkal. Bár messze nem business felhasználásra lenne, a consumer vonal nem mozgat meg, nem itt kell kifejtenem miért. Röviden, ma már csak azok vannak úgy összerakva, ahogy kell.

    És bár nyakig benne vagyok az Almalében, és a következő laposom is egy MBP-t tervezek, azért jó tudni mizu van.

    Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

  • Gicz

    addikt

    válasz Dr. Akula #10 üzenetére

    370 cd pozitívum?

    1,5 millióért legyen szépen full array microled, 500 nit (HDR 1000-1500) mint egy macbook.

    Vicc, hogy "bármennyi" pénzért is képtelenek jó kijelzőt tenni a laptopokba.

    Ezért a gép max 500-at ér, kijelző miatt én annyiért sem venném meg.

    [ Szerkesztve ]

  • fateless

    veterán

    válasz moleculez #18 üzenetére

    Alapvetően megértelek. 2001 óta veszek laptopokat, az elmúlt 15 év üzelti gépekkel telt (előtte meg nem is igazán volt consumer olyan erőteljesen, mert nem vált külön annyira).
    2007-ben bepróbálkoztam egy iPhone-nal, de 5 évnyi windows vonal után nevetséges volt az, amit az a feature phone adni tudott tudásban. Utána aztán fejlődésnek indult, a 3GS már rengeteget javult (azt már lehetett okostelefonnak hívni), de akkor sem jött még be a kezelése.
    Most viszont vettem egy S22 Ultra-t, és komoly csalódás volt, esélyes, hogy boldogabb lennék egy iPhone-nal...
    A tabletet már lecseréltem iPad-ra (bár azért nem a kánaán), és most a laptop váltás kapcsán bennem is feljött, hogy egy alma talán megfelelő lehetne. Még én is meglepődök ezen a megállapításomon, hogy "ide jutottam". Ha meg egy ilyen X1-et nézek másfél misiért, akkor már inkább az alma...

    "A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

  • Felesbandi

    senior tag

    válasz Gicz #19 üzenetére

    En mar ott tartok, hogy ha a kijelzo es a tapipad tragya egy laptopon, akkor tudhat az az eg vilagon barmit, akkor sem fog kelleni. En a FHD felbontast 14 colon mar keveslem. Ha a telefonom kijelzojerol atnezek a laptop kijelzojere, es erzem, hogy rosszabb a minosege, szamomra offos. Az ilyen alacsony fenyeros FHD kijelzoknel mar boven ezt erzem.
    Haverom kb. 2 eves FHD 14 colos Thinkpad-en dolgozik es kritikan aluli a kijelzo minosege. Egesz nap a kijelzot nezem munka kozben, szoval a nagy biznisz nevektol (pl. Thinkpad) alaphangon elvarnek egy hibatlan kijelzot. Nem varnek en 8k 120Hz-es HDR OLED-et, csak valamit, aminek nem fakoak a szinei, kellokeppen nagy a felbontasa, hogy normal tavbol ne erezzem pixelesnek a kozelrol nezett telomhoz viszonyitva es hogy lathato legyen a kijelzo ha egy kavezoba ulok be dolgozni es egy picit sut a nap.

    Touchpad a masik: szegyen, hogy meg nem teljesen alap dolog, hogy egy uj laptopon a tapipad barmely pontjat (pl. a tetejet) lenyomva tudjak kattintani.

  • Felesbandi

    senior tag

    válasz fateless #21 üzenetére

    Vegyel MacBook-ot es eld tul az elso par hetet, amig megszokod a rendszert. Nem fogod megbanni. Nekem korabbi munkahelyemen "kotelezo" volt valtanom ra, elso heten utaltam a rendszert, most meg mar az egyetlen laptop ami (a mostani felhozatalban) szobajohet nalam.

    Divat szidni az Apple-t es sokan jogosan is szidjak, nekem se szimpatikus a ceg, de teny es valo, hogy jok a termekeik. Szamomra az iOS-re valtas volt a legnehezebb, de hala az Android piac siralmas helyzetenek lenyeltem a bekat es nem bantam meg a valtast.

  • moleculez

    veterán

    válasz Felesbandi #22 üzenetére

    A kijelző az nálam is sarkalatos pont, főleg ezen az árszinten. A macBookok promotion miniLED-je az elvárható lenne máshol is.

    Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

  • Dr. Akula

    nagyúr

    válasz hallador #16 üzenetére

    Nálunk is van HP, új főnök mániája, majd elmúlik. Külsős fejlesztő meg jön Acerrel, MSI-vel, akkor most azok az új királyok? Nem ám csak arra futja... A HP anyagminőségét már itt a fórumon is többször megkritizálták neked (ha már a Googlet direkt nem is nézed), de hát tudjuk, neked munkahelyi kötelességed ezt sztárolnod, hiába jön szembe mindenki az autópályán.

    "bezzeg, az állami vállalat, ahol Te vagy"

    És az az állami vállalat, ahol te vagy, ott nincs pénz Dellre? Más ok nincs a HP mellett.

    "a Fujitsu pl elvesztette a piacának a 70 %-át, pont amikor elkezdte a gagyi ultrabookjait"

    Aha, pont mint az IBM, köztudomásúlag a gagyizásba bukott bele a Thinkpad, de szerencsére jött a kínai Lenovo, és megpimpelte a legendás kínai minőséggel, azóta a minőség etalonja... Ja nem.

    "(Ami meg tényleg magnézium ötvözet, mint a HP EliteBook"

    Sikerült már a HP-nek elérnie a kólásdoboz vastagságát a fémházával? Illesztésekkel hogy áll, még mindig kipúposodik egyik lap a másik alól, mint a 4-6-os villamos sínje a nyári kánikulában?

    "nálad a Latitude 5000-n kívül semmit nem láttál közelről, azaz az állami szférában ezzel spórolnak, nálatok is"

    Látom nem bírsz lekattanni az állam szféráról, csak nem iskolai rendszergazda vagy? Akkor megértem a frusztrációdat.

    "mennyire tudatlan vagy ezzel a témával, kapcsolatban, hogy le kommerszezel egy TravelMate 600-ast"
    1. Nyilván tükörbe néztél és magadat minősíted...
    2. Veled ellentétben nekem volt TravelMatem is.

    [ Szerkesztve ]

  • beno52

    tag

    válasz fateless #14 üzenetére

    Mik lennének a corporate funkciók? Szoftveres dologról van szó? Expresscard, smartcard kb. kihalt, SIM azért van néhány gépben.

    Emlegették itt páran a "gagyi" Acer Swifteket, egy SWIFT X az alábbi főbb paraméterekkel:
    -FHD 100%sRGB, matt
    -Ryzen 5600U
    -RTX 3050Ti 4GB
    -16GB LPDDR4X
    -512GB PCIe NVMe SSD
    -alu ház
    -háttérvil. bill.
    -Wifi AX
    - BT 5.2
    -ujjlenyomat olvasó
    -nagy akksi
    -2db USB 3.2
    -1db type c (10gbps)
    - HDMI, jack..

    Oké, nincs SIM, nincs érintős kijelző és valószínűleg a billentyűzet sem úgy klattyan, mint a DELL/LENOVO, de azért na, mégis csak 400e, nem 1-1,5M.... :D

  • Hieronymus

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz ceia #5 üzenetére

    "Nekem a hajtogathatósága miatt eleve nem tetszik - ott fog elromlani először."

    Nekem hasonló hajlíthatóságú HP-m van. Ezzel a megoldással nincs nagy gond. Júniusban volt három éves, most is olyan a zsanérok állapota, mint a gép újkorában.

    Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

  • vicze

    félisten

    válasz beno52 #26 üzenetére

    "Mik lennének a corporate funkciók?"
    Hát nézzük.
    - 5 év HW support (akár alkatrész, akár javítás)
    - 5 év SW support (driver és firmware updates, többnyire a kiadáskori OS-hez, de van példa arra hogy 2 OS támogatott(Windows), esetleges Linux certification bár ez ritkább Dell és HP esetében, esetleges ISV certification)
    - Enterprise SW support (távoli és lokális tömeges deployment támogatása, remote BIOS config stb.)
    - Enterprise HW security. (temper detection, többfajta lockdown lehetőség, AMD esetében transzparens memória titkosítás, reméljük Intel 1x eljut erre a szinte is, Kensington slot, stb van elég sok akár opcionális dolog is)
    - Esetleg Out of band client management(Intel vPro, AMD DASH)

    Régebben kicsit több volt, de olyan dolgok mint a dokkol hatóság és anyagminőségi különbségek, egyre kevésbé jellemzőek.

    Egy üzleti gép ékeződhet újonnan 300e-től, a cikkben egy félig meddig eléggé top of the line súlyra kihegyezett gép van, aminél a súlyt fizeted meg leginkább, nem pedig a funkcióit.

    [ Szerkesztve ]

  • vicze

    félisten

    válasz moleculez #24 üzenetére

    Esetleg akkor nézd az X1 Yoga 4K OLED verzióját 500nit-tel.

  • Dr. Akula

    nagyúr

    válasz beno52 #26 üzenetére

    Minden ami ahhoz kell, hogy a notebookra MINDIG tudj számítani, ne hagyjon cserben prezentáció vagy meló közben. Alapvetés, hogy a rajta tárolt adat többet ér, mint maga a notebook, ezért azt kell védeni, és másodlagos maga a notebook sorsa, aminek az alkatrészei pótolhatók. Az IBM abba bukott bele a Thinkpaddel, hogy nem volt hajlandó lejjebb adni a minőséget. Ami így drága volt, és sokszor az "á, úgyse lesz semmi baj" logikával inkább az olcsóbbat vették helyette. Hallador HP-jénél is ez a siker kulcsa, a business class legnagyobb gagyizói, ezért az üzleti gépek tipikus ársávjának az alján foglalnak helyet, leginkább ennek köszönhetik sikerüket. A Lenovo is ezt csinálta az IBM-től megvásárolt Thinkpaddel, a mostani modelleknek leginkább csak a neve és néhány dizájneleme (pl. trackpoint) próbál kellemes emlékeket idézni azokban, akiknek ez még egyet jelentett az IBM minőséggel. Nincs azóta pl. merevítő keret a kijelző körül, a rollcage is szinte ismeretlenné vált azóta, a billentyűzet alatti lefolyó talán még megvan (nem minden bc-ben kapott eleve helyet, pedig ez tényleg hasznos). Szokás volt ilyen tesztekkel reklámozni a strapabíróságot. Persze mindent azért ez se bír el. Bár volt olyan autós teszt, ahol megcsinálták, de valószínűleg ott azért ügyeltek rá hogy a kerék ne a kijelző közepén haladjon át, hanem a szélső merevítés (ami akkor még létezett) fogja fel a súly nagyját. Azért ez így is figyelemreméltó eredmény (volt), a mai bc notik már nem tudnák ugyanezt megcsinálni, azért még mindig van némi előnyük a konzumerekhez képest. Például a minőségi zsanér, nem szakad le a fedele, ha rossz helyen fogod meg és nyitod ki, vagy emeled fel annál fogva a notit, és a burkolat még így is kevésbé törik. Régen volt a vinyó krörül gumikeret a rázkódások tompítására, meg gyorsulásérzékelő, hogy leeséskor behúzza a fejet, és ne karcoljon bad sectort a korongba, de ezek az SSD-k megjelenésével okafogyottá váltak. És igen, ott a kényelmi faktor, pl. a használható méretű kurzor, az F1-F12 sor (ami nem médiabiszbaszok gyűjtőhelye, és legkevésbé se érintőkijelző, hanem tagolt, messziről is látható és használható gombok). Dokkolócsatlakozás, ami ma már nagyon átment egy USB-s / thunderboltos madzagba, de régebben ennek volt hely az alján, hogy csak ráteszed / leveszed és már mész is. A HDMI csatlakozó alap, projektornak, monitornak. A soros port már kedz kihalni, de sokszor azért még rárakják. Mióta a projektorok átszoktak HDMI-re, csökkent a jelentősége. Aztán az általad is kérdezett szoftveres oldal. Pl. a driverfrissítő (TVSU / Command|Update, DeskUpdate, HPSA), hogy ne egyesével kelljen mindent végignézni a neten. De az se árt, ha távmanagelhető, a proci mindenféle extra védelmet kap, virtualizációt támogat, azonosításhoz nem csak jelszó, hanem ujjlenyomat / vénascanner / stb áll rendelkezésre. Sajnos az aksibővítésről szintén leszoktak, régen alap volt hogy a gyári 4-6 cellás aksi helyett vehettél bele 9 cellásat, plusz még azt is megfejelték második, kb. 3 cellás aksival. Most meg a főaksit se lehet csak úgy kivenni.

  • sh4d0w

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz pipeline #31 üzenetére

    Mert:
    - merevlemez, rezgés csökkentésével halkabb
    - mert használni akarod azután is, hogy elejtetted és áthajtott rajta egy autó
    - cserélhető akksi jobb
    - mai Lenovo dokkolók egy kalap szarok.

    https://www.coreinfinity.tech

  • Dr. Akula

    nagyúr

    válasz pipeline #31 üzenetére

    A kereket már többezer éve használjuk. Sztem dobjuk ki, mert nem 2022-es...

    "mi az a HDD? miféle rezgéscsillapító gumikeret?"

    Messziről indulunk...

    "mi a francért kellene kibírnia egy laptopnak ha autóval áthajtanak rajta?"

    Pl. hogy az asztalról leesést is biztosan kibírja. Itt nem opció a sopánkodás az összetört laptop láttán, mint a homeuser kategóriában.

    "hála a jó istennek hogy egy értelmes akkus üzemidőhöz ma már nem kell a gép seggéből kilógnia egy félkilós ennyiannyicellás hurkának"

    Kéne, csak már nincs lehetőséged nagyobbra cserélni. A normális üzemidő nem annyi amennyit te megszoktál 3 cellás aksival. A mai prociknak csak az üresjárati fogyasztása kisebb, ezzel csak az "akár ennyi is lehetne" időt tudják növelni, nem a használat közbenit. Az semmivel nem jobb, mint "régen".

    "a kőkorszaki féltéglányi dokkolókat se sírom vissza pusztán "bezzeg régen minden jobb volt" nosztalgia-romantikából"

    Pedig ugyanakkora most is, csak már nem elég felkapni a notit, hanem még madzagot is kell ki-be tologatni hozzá, aminek a végét mindig keresgélheted csatlakoztatás előtt.

    [ Szerkesztve ]

  • cucka

    addikt

    válasz Dr. Akula #33 üzenetére

    Szerintem arra gondolt, hogy beakadt ez a lemez 2002 környékén, és észre kéne venni, hogy 2022 van.

    A cserélhető akksi megoldás volt arra, hogy akkoriban normál használattal 2-3 órát tudtad akksiról használni a gépet. Most ugyanez 8-10 óra.
    A hdd gumikeretre nincs szükség, mert ssd van.
    A dokkoló helyett meg van usb-c, ami kompatibilis mindenféle laptoppal, és ha akarod, elfér a zsebedben. Ki a tököm sírja vissza azokat a nagy műanyag vackokat, amelyek csak adott márka adott sorozatú gépeivel működtek és 2 generációnként vehettél belőlük újat?

    A fémváz meg jó ötlet volt, azóta már kitalálták, hogy a notebook külső háza legyen inkább fémból. Tényleg ekkora általános probléma nálatok, hogy szanaszét törnek az asztalról leeső gépek?

  • Dr. Akula

    nagyúr

    válasz cucka #34 üzenetére

    Fogalmam sincs mire gondolt, mert a bevált dolgokat nem szokták rosszabbra lecserélni, csak azért mert olyan még nem volt.

    Az üzemidő javulás főleg az üresjárati fogyasztás miatt javult, látszik a cikkben is, hogy teljes terhelésen ez se bír 1.5 óránál többet. Persze ez is szép dolog, hiszen sokszor tényleg nem megy fullon a gép (azért aki dolgozik rajta, kódot fordít, stb, az könnyen előhozza a fullos üzemet). Viszont ugyanakkora aksival mint régen, és hozzá a mostani fogyastással, még ennél is komolyabb üzemidőt lehetne elérni. Hogy erre ne lenne igény? Csak annak, aki jobban szereti most a telefonját naponta töltögetni, mint régen hetente.

    "A hdd gumikeretre nincs szükség, mert ssd van."

    Erről beszéltem.

    "Ki a tököm sírja vissza azokat a nagy műanyag vackokat, amelyek csak adott márka adott sorozatú gépeivel működtek és 2 generációnként vehettél belőlük újat?"

    Aki nem kábelvég keresgélést akar játszani az asztal mögött, hanem "csak" használni. Egyáltalán nem foglalt sok helyet a régi dokk, a nagy része csak egy lap volt, ami a notebook alatt volt, pont annyit foglalt mint maga a noti. A kilógó részt meg az USB-s dokk is elfoglalja, +kábel. A kompatibilitás valóban könnyebb az USB-vel, de inkább szabványosítani kellett volna a dokkolókat. Nem állítom hogy ezt nem lehet megszokni, de határozottan visszalépés a régi dokkolótól a könnyű használat tekintetében. Valamint USB csatlakozót már többet is sikerült letörnöm, egy hátlapi dokkolócsatit viszont ötletem nincs hogyan lehetne, az annyira masszív volt.

    "Tényleg ekkora általános probléma nálatok, hogy szanaszét törnek az asztalról leeső gépek?"

    Nálam nem, de aki nem bc-t vesz, annál igen. Jellemző a "felemeltem a kijelzőt, letört a zsanér, most mit csináljak". Ezért kell minőségi anyag, az nem törik le. Az aluház dizájnra jó, viszont esésnél a horpadás megmarad. A ház célja nem önmaga védelme, hanem a benne levő anyagoké. A bc gépeken használt műanyag mindig is ötvözet (magnézium és társai) volt (a Thinkpad R talán kivétel, de az meg extra vastagságot kapott), ez nem törik úgy mint egy konzumer Asus / MSI. Nem is ez volt a problémája egyeseknek, hanem hogy ujjal kicsit be lehet nyomni, ellentétben a fémmel. Hát igen, az autós lökhárító is benyomható, az a dolga, azzal véd. Ez is az ütközés tompításában játszik szerepet. A fémház meg addig nem horpad, amíg nem kap akkora ütést, aztán meg úgy is marad, nem fog visszaugrani, ez jobb? Igazából a palmrestet tudom elképzelni, ahol jól jön a fém, hogy ne kopjon fényesre a tenyér alatt a műanyag.

    [ Szerkesztve ]

  • net84

    őstag

    Elég húzós lett az ára... Nem tudom, ki hogy van vele, de szerinte, ebben az ársávban már nem ezeket a márkákat/típusokat nézi a "célközönség".

    Egy "business" kategóriának nem csak a multi irodájában kell tudnia a dolgát. Mi van egy területi képviselővel, egy értékesítővel vagy egy műszakissal, aki aztán rohangál a telehelyek, kirendeltségek, ügyfelek között. Autóban, ölben, háztetőn, napjában akár 10 alkalommal felnyitva, lecsukva, néha egykézzel a sarkánál fogva cipeli... erre pont jó lenne a fém váz. Illetve, igen, fontos, hogy egy fékezésnél, amikor leesik az ülésről, ne roppanjon ketté vagy egy erősebb lecsukásnál se pókhálósodjon a kijelző.
    A dokkoló egy jó téma (nálunk most sírjuk vissza az igazi régimódi dokkolókat). Valahogy egyik "all-in" USB-C dokkoló sem ér fel a régi robosztus, saját portos csatlakozású verziókhoz. A legszebb, hogy már az 50+ ezres ársávban (ahol már nem is olyan egyszerű zsebre tenni sem) sincs strapabíró és tartós eszköz. Régen nem azért kellett (és sok helyen most sem), hogy könnyen lehessen vinni, hanem azért, hogy ne kelljen kábelt / kábeleket dugiszálni. A C ezt alkalmatlan helyettesíteni, Ha napjában csak egyszer csattintja fel-le a felhasználó, akkor is drasztikusan kopik és egy elég nagy hibafaktor... Az pedig külön öröm, amikor megfőzi magát a szép és pici dokkoló 3 hónap alatt, mert nem arra lett tervezve, hogy 8 órát arról menjen a 24+" monitor ethernettel (vagy 2022-ben már ez elavult lenne :DDD ), USB eszközökkel...
    A régi, kilógó és cserélhető akkuk azért kellettek, hogy normális teljesítményt ki lehessen hozni a gépekből (akinek meg nem kellett, annak ott volt a sima, házból/design-ból nem kilógó kisebb változat). Igaz, hogy a 9-ből 3 cella a gépen kívül volt, de teljes terhelés mellett (!) elvitte a 6-8 órát gond nélkül. Emellett egy elhasaló akku miatt sem kellett felaprítani az egész gépet. Azt pedig be kell látni, hogy az új akkuk sem bírnak sokkal többet 2-3 évnél (odafigyelve, mert anélkül max 1,5 év és jönnek a gondok).
    A HDD gumikeret az egyetlen, ami már tényleg nem lenne hasznos az SSD-k korában.

    Read only...

  • Felesbandi

    senior tag

    válasz cucka #34 üzenetére

    Nemelyek olyan peldakat hoznak fel, mint amilyeneket a regi fel oras TV reklamokban mutattak. Ahol szegenynek az autoban ulve kell nagyon komoly melot vegeznie egyik kezeben kaveval, mikozben az auto buckas terepen megy es persze maga az illeto is menthetetlenul ketbalkezes.

    Oszinten nem tudom, hol dolgoznak egyesek. Meg az otthonrol dolgozosdi elott a legnagyobb mobilitast igenylo dolog az volt, hogy egyik meeting szobabol a masikba mentunk. Esetleg volt, aki ugyfelhez ment ki. Akinek olyan a munkaja, hogy a laptopja tenyleg ki van teve az utodesnek, az ugyis erre specializalt laptopot kene, hogy hasznaljon. Egyeb irant ha valasztanom kell ormotlan bumszli de dobalhato vs. vekony, de nem dobalhato laptop kozt, a vekonyat valasztom. Amugy meg lattam mar nehany leejtett MacBook-ot es mind tulelte. Persze kell nemi szerencse is hozza, de azert meg nem fog az se egybol ripityara torni, ha csunyan nez ra az ember.

    Ami a dokkolot illeti, meg a Dr. Akula altal emlitett "kábelvég keresgélést", en a monitorombol kijovo type-c csatit bedugom a laptopomba es mar megy is a 4K kep, a laptop toltese es a monitorra csatlakoztatott USB eszkozok is mukodnek egybol. Nincs egy extra doboz miatta az asztalon, ha valaha levaltom a laptopomat az ujjal is kompatibilis lesz es semmivel nem nehezebb a type-c csatival betalalni a lyukba, mint a laptop segget jo helyre tenni a dokkolon.

    [ Szerkesztve ]

  • fatpingvin

    őstag

    válasz vicze #28 üzenetére

    corporate funkciókhoz venném én inteles eszközöknél az IME teljes letiltását, auditálható módon.

    A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

  • Hieronymus

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz Dr. Akula #35 üzenetére

    "(azért aki dolgozik rajta, kódot fordít, stb, az könnyen előhozza a fullos üzemet..."

    Miért fordít valaki akkumulátoros üzemmódban?
    Teljesen életszerütlen helyzet például a 4-6-os villamoson szoftvert fejleszteni. Bizonyosan előfordul néha útközben hibát javítani, de ez nem alap.

    "Valamint USB csatlakozót már többet is sikerült letörnöm, egy hátlapi dokkolócsatit viszont ötletem nincs hogyan lehetne, az annyira masszív volt."

    Ez a te személyes problémád. Nekünk közünk nincs a dologhoz, de együtt érzünk veled.
    A telefonokhoz hasonlóan kialakítható a notikhoz is dokkoló keret. Talán van igény rá, ki kell fejlesztenünk. A nettő árbevétel 12%-t kérem az ötlet licenceléséért. :C

    Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

  • vicze

    félisten

    válasz fatpingvin #39 üzenetére

    Ez teljes non-sense az IME a vPro alapja és nélküle értelmetlen. TXT és AMT nincs nélküle. IME CPU kikapcsolhatatlan HW eleme.

  • fatpingvin

    őstag

    a hárommal korábbi témára: magam részéről én nagyra értékeltem volna, ha a dokkoló csatlakozóra lett volna valami konkrét szabvány. mielőtt valamelyik eszes jönne az USB-C-vel, az nem egy dokkoló csatlakozó és nem is azt valósítja meg mint egy dokkoló.

    egy dokkoló feladata az lenne, hogy a laptopon található csatlakozókat (Ethernet, displayport, USB, audio, power) egy, bundled csatlakozóval átvigye egy stabilan lerögzíthető állomásra ahonnan a laptopot egy mozdulattal (maximum egy leoldó golb lenyomásával) fel lehessen emelni, a benne lévő elektronika pedig kimerül maximum egy USB hubban. Ezen túlmutatóan szerintem igencsak hasznos lenne ebbe egy direkt (azaz nem thunderbolton keresztül alagutazott) PCIe linket is beleépíteni, ugyanis simán lehet olyan expansion kártya amit ha valaki a laptopot asztali gépnek is használja, kellhet.

    és most kifejezetten nem a slideshow-pörgető excelhuszárokra gondolok, nekik jó kb akármi.

    A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

  • moleculez

    veterán

    válasz Hieronymus #40 üzenetére

    Ezt én sem értem, miért végeznék érdemi munkát akksiról. :U De tesztekben sem értem...

    Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

  • fatpingvin

    őstag

    válasz vicze #41 üzenetére

    semmi nonszensz nincs benne, NYILVÁN viszi magával a vpro-t, AMT-t meg ami még ebben a kupacban van. ez lenne a feature lényege. a dellnek voltak ilyen laptopszériái.

    a kikapcsolhatatlanságról annyit, hogy a BUP modul gyakorlatilag az egyetlen ami a folyamatos üzemhez jelen ismereteink szerint feltétlenül szükséges, az meg sokmindent nem csinál. a többi extra sallang, ami lehet olyan igény amihez kellhet, de egyben olyan is amihez az kell hogy ilyen NE legyen a gépen.

    [ Szerkesztve ]

    A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

  • Dr. Akula

    nagyúr

    válasz Hieronymus #40 üzenetére

    "Miért fordít valaki akkumulátoros üzemmódban?"

    Pl. mert kint van ügyfélnél.

    "Bizonyosan előfordul néha útközben hibát javítani, de ez nem alap."

    Nálad. Nálunk meg igen. Az iroda se lesz átrendezve azért emrt nem ér el a konnektorig a töltő, a vendég inkább aksiról használja, bírja ki a noti. Pár órát el szokott menni.

    "A telefonokhoz hasonlóan kialakítható a notikhoz is dokkoló keret. Talán van igény rá, ki kell fejlesztenünk. A nettő árbevétel 12%-t kérem az ötlet licenceléséért."

    Ki van. Régen ez volt az alap. Lemaradtál róla.

  • Timer

    veterán

    válasz moleculez #18 üzenetére

    Nlézz szét az Acer, illetve Zenbook vonalon, ha váltani szeretnél. Én egy OLED-es UX325-öt hajtok most, előtte Latitude E4310, E7240 volt privátban, cégesként meg régebbi Latitude-ok. Javíthatóságról, értékállóságról nem tudok nyilatkozni, de a WAN modem az egyetlen, amit hiányolok a kis Ánuszból, és a kijelző lehetne matt, bár beltérben használva ez se a világ vége. Teszem hozzá, évekig le se köptem a gyártót, annyira meggyűlöltem 2005 körül, amikor szinte minden termékem tőlük volt, és kábé az összes megreccsent garancia idő lejárta után néhány hónappal. Viszont, most kénytelen voltam ezt a gépet venni, mert újonnan minden más hasonló paraméterrel bíró DELL / HP kábé kétszer ennyibe került, ha nem háromszor. Egy csövesbánat Latitude 5XXX is több volt, pedig az amellett, hogy undorítóan néz ki, még nehebb is, rosszabb kijelzővel, és gyengébb akkuval is van szerelve. Majd meglátjuk, mit bír, de én ebben a szegmensben 3 évnél tovább amúgy sem tervezek... Azt meg csak kihúzza már. Az akku idő egyébként elég király, a kijelző meg marha jó (remélem, most is megjön a szokásos kolléga, és közli, hogy ez az olcsó OLED szar. Nem, nem szar, én nézem elég sokat, nincs vele baj).

    [ Szerkesztve ]

  • fateless

    veterán

    válasz Timer #46 üzenetére

    Tudom, túl öreg vagyok már, de részben épp azért adtam el a 325-ös zenbook-ot, mert a magyar bill-en is egy soros enter volt, és rengeteget félreütöttem. Kb 250 oldal megírása után feladtam, addig sem bírtam megszokni a kiosztását (annyi hosszú ű jelent meg új sor helyett...)

    "A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

  • Alchemist

    addikt

    válasz Dr. Akula #45 üzenetére

    "Miért fordít valaki akkumulátoros üzemmódban?"

    Fordítsuk meg a kérdést: miért is ne lehetne bármit csinálni akkus üzemmódban, érdemi kompromisszumok nélkül? Ami ebből kijön, az a reális akkus üzemidő és nem az, hogy a júzer lábujjhegyen indítja a programokat, nehogy a gép lelke megsértődjön. :)

    Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

  • Timer

    veterán

    válasz fateless #47 üzenetére

    Ezt megértem, az tényleg lehet zavaró. Én is elütöm néha, de egy '"kvvaaannyáádd" nálam elég rá, hogy átlépjek a gondon. Az E4310 után nekem minden billentyűzet trének tűnt, ez se rosszabb vagy jobb.

  • net84

    őstag

    #43 moleculez és Hieronymus #40 - hogy miért dolgozok akkus módról? Mert ezért az a dolga, hogy ezt tudja. Nem arra vettem, hogy a 4-6-on felcsapjam és low-end beállításokon cicás videókat nézzek vele. Mondjuk nem is a villamosozás volt a cél. De útközben, egy pihenőben, Bp-Győr között ne kelljen már töltőre dugnom az autóban, mert javítanom kell egy nagyobbacska corel állományt és nem bírná a 100%-os akkuval sem tovább mint 1 óra... Illetve pont tegnapi példa, amikor nagyon nincs hangulatom már az asztalhoz odaülni, de hiba csúszott egy kódba, akkor nyugodt szívvel kapom ölbe a gépet, nyúlok el a kanapén és egy film társaságában komótosan dolgozgatok... Majd anélkül, hogy töltő után kutatnék, leteszem az asztalra és majd ma ráérek megkeresni a töltőt, ha jelzi, hogy merülőben van.
    De mondhatnám a területi képviselőket is, akik kuncsorogjanak minden ügyfélnél 230V-os aljzat után, hogy töltögethesség a gépüket és/vagy legyen mindenkinél az autóban autós töltő vagy inverter, hogy dolgozni tudjon? Arra, amire egy üzletkötő vagy területis használja egy nap a gépet, azt ki kellene bírnia egy 100%-ra töltött akkuval. Ez nem sok, 4-6 óra aktív munka, max közepes terheléssel. Üzleti kategóriában sem olyan egyszerű ilyet találni, hát még olyat, ami még a fizikai igénybevételt is bírja esetleg 1,5-2 év felett.

    #37 Felesbandi - Ez érdekelne... Mondasz egy monitor és noti típust? USB ethernetet próbáltál már a monitoron keresztül?

    Read only...

Új hozzászólás Aktív témák