Új hozzászólás Aktív témák

  • floatr

    veterán

    válasz tibz03 #38 üzenetére

    Minden ingyenes szoftver mögött kemény érdekek húzódnak meg. Az office esetében a már sokszor tárgyalt ok az, hogy egy operációs rendszert nagy eséllyel csak akkor lehet eladni, ha van hozzá megfelelő szoftver, mondjuk irodai szoftvercsomag. Az "eladás" alatt sem a konkrét szoftvereladásból befolyó pénzeket kell érteni, hanem a supportért fizetett nem kevés összegeket. Ez többnyire a privát szférában ingyenességet hoz, céges, és állami körökben viszont bőven behozza az árát.

    A böngészős téma azért volt érdekes, mert az "első böngiháború" idején a netscape olyan jövőképet vázolt fel, ami a ms-nak nagyon nem tetszett -- ti internetes platform, amire a gugli régóta törekszik. Ezzel az új platformmal új szolgáltatások adhatók el, kicsit nagyívűen lehetne úgy is fogalmazni, hogy új dimenziója nyílt meg a szoftverfejlesztésnek és szolgáltatásnak.

    Aztán van egy olyan része is az egésznek, amikor többnyire megfelelő tudással rendelkező szoftveres egyén vagy csapat egy új ötlettől, vagy egy meglévő szoftverkomponens okozta bosszúságtól vezérelve elkezd fejleszteni egy új, első körben magán célra szánt eszközt, amit presztízsből/kedvtelésből megoszt másokkal, majd később az esetek kisebb százalékában a funkcionalitást továbbfejlesztve egy tömegből kiemelkedő terméket sikerül faragni. Sok esetben ezek mögé a fejlesztések mögé beállnak olyan szponzorok, akik nagymértékben használják, de az is előfordul, hogy az adott eszköz használatát bővítő/segítő újabb termékeket, már pénzért árulnak, így gyakorlatilag az ingyenes szoftver adja el ismét a fizetőseket.

Új hozzászólás Aktív témák