Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Alogonomus

    őstag

    válasz solfilo #18 üzenetére

    Felette ott a grafikon, ahol 1080p-ben 9,65%-ot ver az RTX 3060-ra.
    A 9,65%-hoz azért hozzá kell venni a mérések elején tett megjegyzést:
    "A fő versenytárs ugyebár az RTX 3060 – ennek kapcsán ne feledjük, hogy tesztünkben ennek (és persze a 3060 Ti-nek is) egy tuningolt változata szerepel, ami nyilván előnyt jelent a zöldek csapatának"
    valamint a mérések végén tett megjegyzést:
    "Esetünkben ez a különbség ugyan nem éri el a 15 százalékot (inkább a 10 százalék körül mozog átlagosan), de vegyük figyelembe, hogy egy túlhajtott 3060 változat szállt versenybe egy „alap” 6600 XT-vel, melyet ráadásul a béta, és az utolsó napokban még módosított driver is hátráltathatta"
    Mondjuk az MSI Gaming X sem annyira "alap", de tényleg nem Suprim, vagyis nem egy csúcsig húzott modell, míg egy ROG Strix az határig húzott. Az RX 6600 XT mögötti béta driver és az RTX 3060 mögötti 6 hónapja csiszolt driver optimalizáltsága/optimalizálatlansága közötti különbség viszont bőven jelenthet akár további 5% gyorsulásnál is többet az őszi driverekkel.

    [ Szerkesztve ]

  • Alogonomus

    őstag

    Leginkább az ár és elérhetőség lesz a kérdés ennél a kártyánál. HWU Steve állítólag több megbízható kereskedői kapcsolatától is azt az információt kapta, hogy igenis lesznek MSRP környéki kártyák holnaptól az ausztrál boltokban.
    Ha ez igaz, akkor a kártyák relatív olcsósága miatt jelentős fordulatot hozhat a középkategóriás kártyáktól fölfelé vizsgált márkaeloszlásban, mert ha lesz kártya, akkor sokan inkább egy ilyet vesznek 400 dollárért, mint 3060-at 700 dollárért, vagy 3060 Ti-t 1000 dollárért.
    Jövő hét közepére kiderül, hogy csak kezdeti raktárkészlet volt MSRP környéki kártyákból, vagy az alacsonyabb besorolású Armor/Greyhound/Eagle/TUF kártyákból a szállítmányok megbízhatóan érkeznek majd a boltokba 400 dollár körüli áron.

  • Alogonomus

    őstag

    válasz b. #82 üzenetére

    A grafikonod a teljes Ampere és RDNA2 kínálat átlagos felárát nézi, ráadásul még a 6600 XT nélkül. Amit Steve mondott, az pedig kizárólag a 6600 XT várható helyzetére vonatkozott. Nem azt mondta, hogy minden AMD kártya egységesen elérhető lesz MSRP-közeli áron.

  • Alogonomus

    őstag

    válasz envagyok #112 üzenetére

    Na azért maradjunk a realitások talaján a kínos "nagyot mondani akarások" helyett. Ez a kártya egyértelműen az RTX 3060 fölött helyezkedik el, ami pedig RTX 2070 szintű.

  • Alogonomus

    őstag

    válasz Иван #119 üzenetére

    A kompetens bányászokról szóló magyarázat ott bukik meg, hogy a masszívan túlárazott kártyák és a minden oldalról szorongatott bányászat miatt a bányászok egyértelműen a minél nagyobb kinyerhető haszonra hajtottak, hogy a befektetésük minél hamarabb nyereséget kezdjen termelni. Persze az otthon 1-5 kártyával bányászó kishal talán alulfeszelt, de nem a kishalak levetett kártyái számítanak a piacon, hanem a gigawattokat elnyelő bányászfarmok kártya százezrei.
    Szóval a mostani bányász boom alatt alighanem szinte mindenki maximumon pörgette a kártyákat, mert minden nap számított, amíg a hatóságok nem zárattak be egy bányászfarmot, miközben az áramköltség a nyereség elhanyagolható részét jelentette, és a kártyák az eredeti feszültségekkel is elfutottak az elmúlt szűk egy évben, amíg a bányászfarmok üzemelhettek.
    Ráadásul a bányászkártyák ventilátorai az elmúlt szűk 1 évben 0-24 pörögtek, vagyis a kártyák 3-5 éves garanciaideje alapján tervezett üzemidejük jelentős részét "elpörögték", ahogy a kondik és egyéb alkatrészek is.

  • Alogonomus

    őstag

    válasz Иван #122 üzenetére

    Hát mondjuk egyáltalán nem kizárt, hogy a drivereken keresztül az Nvidia nagyon is tudja, hogy melyik egyedi azonosítószámú kártyán általában milyen feladat futott. A driverek küldenek adatokat "haza", hogy a fejlesztést segítsék. "To make this happen, we need to know your PC’s hardware, software for gaming and content creation (including settings, usage, and how well they run), GeForce Experience feature usage, and geographical region."

  • Alogonomus

    őstag

    válasz Иван #139 üzenetére

    Pont hogy a gigawattokat zabáló farmokat alakítják ki ott, ahol extrém olcsó a villany ára, hogy ne kelljen a kártyák ezreit kitesztelni a még stabil működést biztosító feszültség megtalálásához. Inkább ráengedik a gyári feszültséget, mert többe kerülne a szaki kártyánkénti díja, mint 10-25% "fölös" fogyasztás bevállalása.
    Pont pistike az, aki esetleg otthon elbíbelődik a 4 kártyás rig fogyasztásának optimalizálásával, mert itthon drága az áram.

    Amint egy gyártó a legyártott kártyáinak harmadát visszakapja garanciáztatási igénnyel, akkor várhatóan meg fogja keresni az Nvidiát, hogy segítséget kapjon a védekezéshez. Nagyjából tudják a gyártók, hogy mennyi lehet a selejtarány egy adott termék esetén, és ha a bányában túlhasznált kártyák miatt annak sokszorosa jelenik meg, akkor már csak a saját anyagi túlélése miatt is lépnie kell, mert a tervezetthez képest egy nagyságrenddel több kártya garanciában javítása/visszavásárlása csődbe vinné a gyártót. A szerződés szövegének "racionális mértékű használat" pontjában szereplő kitételek számonkérésével a fogyasztóvédelem sem tud mit kezdeni.

  • Alogonomus

    őstag

    válasz Ribi #162 üzenetére

    Azért a Gaming X a legkevésbé tuningolható kártya a teszteltek közül. Csak hogy mennyire is "bőőőőőven" OC kari a Gaming X.
    Egyébként pedig ezek még release előtti béta driveres eredmények, amik már a hétfői végleges driverrel is valószínűleg javultak, ahogy a további driverekkel is javulni fognak. A 3060 eredmények viszont 6 hónapja csiszolt driveres eredmények.

  • Alogonomus

    őstag

    válasz RyanGiggs #232 üzenetére

    Például a játékban amit tesztelek, 1080p esetén is 7,5-7,7 GB között hullámzik a felhasznált VRAM, míg 1440p esetén már 7,6 és a lényegében a kártya maximális 8 GB kapacitása között hullámzik, még ha mennyiségileg csak 7920-ig megy is föl.
    Ja és ez alfa teszt még, aminél a textúrák jelentős része még nincs is bent, mert a harcrendszer/küldetések és a hálózati kapcsolat működését tesztelik. Grafikát nem is nagyon lehet állítani, csak vannak a low/medium/high/ultra opciók. Low nagyjából 7 GB@FHD. Szóval amikor jövő évben a következő tesztelési szinttel már a komolyabb grafikai tartalom is bekerül a játékba, akkor a 8 GB ugyanúgy korlátot jelent majd 1080p maximális grafikával, ahogy most egy 1440p és 4k felbontásnál gondot jelent bizonyos játékokban. Ja és a sugárkövetés is elhasznál a játékokban szép adagnyi memóriát.
    2022-től már szinte biztosan a 8 GB lesz a minimum az igényesebb grafikát tartalmazó játékokhoz, ha nem akarod 1080p közepes beállításokkal futtatni a játékot.
    Persze egy kompetitív játék takarékos lesz, mert azoknál fontos a minél szélesebb játékosbázis, de az igényes kinézetű játékokhoz kelleni fog a minimum 8 GB. Ezért is nem adott ki 6 GB-os új terméket egyik gyártó sem. A 6 GB már jelenleg is sok esetben korlátozza a játékélményt.

  • Alogonomus

    őstag

    válasz Create. #238 üzenetére

    Komoly és folyamatosan jelentkező akadásokat valószínűleg nem okoz a PCI-E szűk keresztmetszete, amikor a rendszermemóriát is be kell vetni a hiányzó kapacitás előteremtéséhez.
    Viszont ha éppen egy pörgősebb pillanatban üt be a swapping, az érezhető akadást okoz a kép folyamatosságában. Ahogy egyre nagyobb lesz a textúrák mérete a játékokban, úgy egyre gyakrabban lesz szükség a VRAM egy részének sima memóriába átmásolására, és idővel már túl sokszor jelentkezhetnek a mikroakadások. Valamikor 2019 vége felé lett már túl gyakran kevés a 6 GB, és mostanában kezd néha kevés lenni a 8 GB. Persze visszább lehet venni a grafikai beállításokból, és akkor még elég a 8 GB.

  • Alogonomus

    őstag

    válasz gbors #251 üzenetére

    Az átlagos érték pont azért hasznos, mert 22 játékból minden teszten legalább 1 esetben jelentkezik az átlagtól valamelyik irányba jelentősen eltérő (15 %) eredmény, ahogy néhány komolyabban (5%) kilógó eredmény is. Ezt láthattuk is a HWU esetében a Doom Eternal, vagy a TPU esetén a Hitman 3 kapcsán.

  • Alogonomus

    őstag

    válasz podtibi #273 üzenetére

    Nagy vonalakban egyetértek a véleményeddel.
    Az utóbbi 5 évben a felsőkategória is, de főleg a csúcskategória mind CPU, mind GPU, de egyéb (memória, háttértár, monitor, stb) vonalakon extrém módon megdrágult, mert van rá fizetőképes kereslet. A probléma az, hogy míg például autóból senki sem érzi reális célnak, hogy egy 400 milliós példányt birtokoljon és így nem is morgolódnak a magas luxusautó árak miatt, addig a játékokban elérhető maximális élményt mindenki meg szeretné tapasztalni. Akinek munkához kell a kártya, az simán megveszi, és a munkadíjában visszatermeli.
    Ráadásul a legutóbbi fejlesztési generációt sok játéko kihagyta, ezért most dupla akkorát kellene fejlesztenie, ami már meghaladja az anyagi lehetőségeit, de ezt magának sem akarja beismerni. Mint a Seychelle-szigetekre hitelből utazók.

    A generációnkénti legalább 20% perf/$ fejlődés megvolt, csak sokan már a 2080 Ti-t is azért nem vették meg anno, mert annyi pénzük nem volt a hobbijukra.

    Én is el vagyok kenődve az árak láttán, de úgy vagyok vele, hogy most még ráér a fejlesztés, aztán ha már nagyon szükséges lesz, akkor eldöntöm, hogy az akkori ára alapján megér-e annyit a termék, vagy "annyiért rohadjon rájuk".

  • Alogonomus

    őstag

    válasz haxiboy #289 üzenetére

    Ahogy másik fórumban is írtam, a TSMC 10%-os áremelése pont a nagyon elszállt kártyaárakat nem fogja érdemben fokozni. A kártyáknál a GPU ára csak egy kis tétel, és az a kis tétel fog esetleg 10%-kal emelkedni. A TSMC lépésétől a kártyák ára maximum 1-2%-ot emelkedhet. Egy kártya túlnyomó részben nem a TSMC termékeiből áll.
    A TSMC áremelését úgy kell kezelni, mint ha egy vasmű jelentene be áremelést. Emelkedne valamennyit az autók előállítási költsége, de messze nem csak fémből áll egy autó, és még csak nem is az a drága egy autóban.

  • Alogonomus

    őstag

    válasz aginor #292 üzenetére

    Önmagában valószínűleg egyik alkatrész sem kimondottan drága, bár ha egyet mégis meg kellene nevezni, az a jelenlegi állapotok alapján valószínűleg a memória lehet, mint a legnagyobb tétel, ami 8 GB esetén is már 100 dollár, vagyis egy 6600 XT hivatalos - nyereséget is már tartalmazó - árának is bő negyede, vagyis a bekerülési árban akár a harmadát is jelentheti.
    A hűtőborda és hőcsövek együttese is valószínűleg egy jelentősebb tétel, ahogy a 10-18 rétegű áramköri lap is valószínűleg egy jelentősebb tétel.
    A maradék mondjuk 30%-on osztozik a GPU, csatlakozók, áramköri elemek (ellenállás, kondenzátor, tekercs, dióda, stb), ventilátor(ok), "díszburkolat", ja és persze ezek összeszerelési költsége.

  • Alogonomus

    őstag

    válasz podtibi #311 üzenetére

    Annyiban igaza van, hogy akinek munkára kell a kártya, az nem várhat sokat a vásárlással, mert a megrendelő hamar a konkurenciát választja, ha a konkurencia gyorsabb/jobb teljesítést tud nyújtani a legfrissebb kártyagenerációval.

    A bányásznak is addig kell meglovagolnia a lehetőséget, amíg van, ezért ő sem várhat, mert akkor helyette más söpri be a hasznot.

    Egyedül a játékos az, akinek a hobbija (kikapcsolódása), és nem az anyagi haszna múlik a kártya gyors beszerzésén.

Új hozzászólás Aktív témák