Új hozzászólás Aktív témák

  • Alogonomus

    őstag

    válasz Cifu #3 üzenetére

    A lényeg pont az, hogy "szépen állta és többé-kevésbé állja" a sarat az Intel 14 nm-es technológiája. A készülő programok viszont egyre nagyobb mértékben profitálnak a sok végrehajtási szálból, mert csak úgy lehet az egyre komplexebb feladatokkal elbírniuk. 6-7-8-9-10 GHz-es processzorokra hiába várnának. Láthatóan az 5 GHz egy erős fizikai korlát a szilícium-alapú eszközökben, amire az AMD előbb jött rá, ezért az IPC fejlesztésére állt rá, amihez egységnyi területen minél több tranzisztor is kell. Ebben segíti a TSMC fejlettebb gyártástechnológiája.
    Az Intel pedig a 10 nm-es technológiájának második változatával is látszólag hibára futott, mert a termékek valamiért 2-3 GHz között elakadnak, miközben az IPC-értékük sem kimondottan erős, ezért csak a netbook kategóriában küldhetők ringbe. Ezért is nem a 10 nm-t fejleszti tovább 7 nm-re az Intel.

    Az Intelnek is az AMD/TSMC útjára kell lépnie, de ezzel az új területen állandó lemaradásban lenne. A konkurencia utoléréséhez az elkövetkező években 10(ha nem 100)-milliárdszámra kell majd öntenie a pénzt a fejlesztésbe, hogy a másik oldal évtizedes technológiai előnyét behozhassa.

    NVidia kártyák teljesítmény/ár terén aligha érik el az AMD szintjét, teljesítmény/fogyasztás terén jók, de ehhez szükséges az nVidia driverekben nyújtott folyamatos támogatása. Amelyik játékot "elengedi" az nVidia, abban visszaesik a kártyáik teljesítménye.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák