Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz #04824576 #8 üzenetére

    "Hát, nem tudom, te hol élsz": benne.
    A szántóföldek elenyésző részét tudjuk öntözni.
    a maradék területen tök felesleges ez az egész.
    miért kell kitenni a mesterséges jelzőt az üvegház elé? te láttál már természetes üvegházat?
    ha a fejlesztés sosem értelmetlen, miért bukik meg a startupok zöme (akár 90%-a is)?

    mifelénk például nem ásnak el két méter mélyre detektorokat, amik utána aligha képesek átlőni bármiféle sugárzással 20 évig 2 méter földet, hanem kitesznek egy recés poharat 20 forintos egységáron, és megnézik, hogy mennyi eső esett bele. na pont annyi van a földben.

    továbbra sem hiszem, hogy ezeket az úgynevezett modern technológiákat kritika nélkül minden területen érdemes alkalmazni. az, hogy mezőgazdaságot sose látott hipszter startupperek kifejlesztenek valamit, nem bizonyíték semmire, arra különösen nem, hogy valódi igény van az adott fejlesztésre. maximum annyit bizonyít, hogy már be tudnak szerezni olyan anyagot is a dílerüktől, hogy nem szédülnek a városvége tábla után... :P

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • holczy

    aktív tag

    válasz #04824576 #8 üzenetére

    Az, hogy pár táblaméreten megvalósítható az öntözés, egy dolog. A permetező, meg nem öntözési célból futkározik a földön. Egy öntözőrendszer kiépítése elég drága. Pl nyugat-németország jelentős hányadán meg is bukott a mutatvány, mivel a táblaméretek nem alkalmasak öntözésre. Olaszországban a kis táblaméreteknél a melorációs árkokat preferálják, mivel lényegesen olcsóbb. Valahol látom értelmét az ilyen “kütyünek”, de kettővel tisztább talajmintát venni, és abból számolni. Még sokan erre sem hajlandóak. Egy ilyen rendszer üzemeltetése elég kényes feladat. Túl sok a vàltozó. Szakember, és az emberi szem többet ér, mint egy föld alatti kütyü.

Új hozzászólás Aktív témák