Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Szomj4s

    tag

    válasz noorbertt #241 üzenetére

    Nem tudom, lehet korábban leírtam, de leírom még egyszer, aztán lehet lesz belőle egy logout cikk is valamikor.

    Elvárások, előélet:
    A saját otthoni rendszeremet direkt plex kompatibilisre terveztem. Ami nekem kellett: egy nas, ami ellátja a folyamatos le- és feltöltési folyamatokat, biztosít még egy két saját szolgáltatást 0-24-ben, és persze fut rajta a plex szerver (transzkódolás pedig ne ártson meg neki egy "slot" esetén). Ne fogyasszon sokat, mert folyamatos üzemnek lesz kitéve, és persze olyan halk legyen, amilyen csak tud, mert párom kivág, hiába élvezi ő is a felhasználást.
    Több pH!-s kollégával konzultáltam az ügyben, próbáltam régebben a zyxel nsa325v2 nasát, de az egy műanyagból készült balta a modern fegyverek korában, sima ubuntu servert transmission-nel, és natív plex serverrel (PMS), de valahogy hiányzott a "nas" érzés, azok a szolgáltatások, amelyeket egy komolyabb gyártó terméke el tud mondani magáról. (Ott lett elegem a zyxel nsa325v2-ből, amikor egy egyszerű mappát nem tudtam gyorsan és könnyedén úgy megosztani a modern dolgokhoz nem annyira értő rokonokkal, hogy itt a link, ezt töltsd le)

    Végső konfig:
    A fentebbi igények megvalósításához tökéletes választásnak tűnt a sokak által gyengének gondolt j1900-as Celeron processzor. Ez ugye integrált chipset, így az alacsony fogyasztás kipipálva. (Plex szinte csak processzor erőforrást kér, vga, memória nem kell neki). Többen írták, hogy megy nekik a transzkódolás, de nem hittem el, plex honlap szerint kevés a passmark. Amíg egy kedves pH! tag videóval nem bizonyította :) Ezúton is köszönöm! :) Szóval a processzor adott, válasszunk egy ilyet tartalmazó alaplapot.
    Böngészgetve ezen processzort tartalmazó lapokat jutottam el az Asrock-q1900-itx-hez, aminek van DC verziója is, de én egyszerűbbnek olcsóbbnak és továbbfejleszthetőbbnek találtam az ATX-es tápcsatlakozóval szerelt példányt megvenni, és hozzá egy 70W-os picoPSU-t alkalmazni egy régi laptoptáppal, pár ezret sikerült is nyerni ezen. Memóriát DDR3-asat kér enni, laptop méretből, ez is elég olcsón beszerezhető, nekem 4GB van benne, ezt tudtam gyorsan szerezni, nem volt tétel, de nem is használom ki, szerintem 2 GB is elég lenne neki.
    HDD-vel nem akartam "szórakozni", WD Red, 2db 2 TB-os példányt vettem, azért nem csak multimédia, hanem családi (és persze régi egyetemi) képek is vannak rajta, amik fontosak.
    Kicsi házat szerettem volna, amibe nem csak két 3,5"HDD fér el (a későbbi továbbfejlesztés végett), ezért a választásom a Cooler Master Elite 110-esére esett, elég kicsi kocka ahhoz, hogy asszony eltűrje a nappaliban. És hogy még néma is mellé... (winyó kattogás mindig lesz, ettől majd egyszer az SSD-k megmentenek)

    De mint fentebb írtam, kellettek azok a szolgáltatások is, melyeket pl a Synology tud. Igen ám, de annyi pénzt egy nasért nem fogok kiadni, ami tudja ezeket; az autóval úgyis mindig van valami, ezt próbáltam megoldani olcsóbban (és sikerült is).
    Sokat böngészve belefutottam az XPEnology nevű csodába. Van külön topikja, mint ahogy linkelték már korábban (de ide is beteszem), ott lehet bővebben tájékozódni, de tömören összefoglalva ezzel lehetséges a Synology nas-ok operációs rendszerének (DSM) futtatása nem Synology termékeken, értsd: mezei pc-ken. Ez kell nekem. A DSM alá megannyi package-t be lehet tenni, "mintha programokat telepítenél a pc-dre", köztük a Plex media servert is (PMS). Így már tudja a rendszer a fejlett nasokhoz illő szolgáltatásokat, fut rajta a PMS, mi kell még? Nekem más nem, az "smartTV"-nkben van natív plex kliens, így a nappaliban nagyon egyszerűen megoldott a lejátszás, a hálóban pedig egy raspberry 2-es a lejátszó (RasPlex oprendszerrel) Telefonokra, laptopokra, tabletekre is ott a lejátszó, így már mindenhol tudjuk folytatni a félbehagyott sorozatokat, filmeket, egyebeket. Remélem tudtam segíteni pár embernek.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák