Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • szmar

    csendes tag

    válasz l4ci #3390 üzenetére

    Azt az egy esetet leszámítva, amikor elkezdett foglalkoztatni a dolog, mindig ingyenes és nyílt szolgáltatásokat használtam.
    (Brüsszelben voltam egy barátomnál, és este elindítottam a játékot a Maseratis event miatt- és feltűnt, hogy rengeteg reklámot kapok, és ugye helyieknek szólót. Miután lement 7-8 reklám, vpn-nel rámentem az itthoni, egyetemi vpn-re amit használni szoktam néha(ez nyilván egy céges vpn-hez hasonlóan egy korlátlan és teljes értékű netkapcsolatot biztosított a magyarországi szervereken keresztül), és jött egy ismerős hirdetés. Innentől csak megfelelő vpn szolgáltatókat kellett találni a telefonra és simán ment a dolog.)

    Ingyenes alkalmazások próbaverzióival érdemes talán elkezdeni, ezeknek az a közös tulajdonsága általában, hogy van egy alkalmazás, ott kiválasztható hogy milyen országbeli szerveren keresztül akarunk az internetre kimenni. Általában egy profilt telepítenek fel, ezt a telepítéskor megkérdezi az eszköz, hogy biztonságosnak tartjuk-e, stb., és ezeket igazából biztonságosnak lehet tekinteni. Általában van egy korlát, vagy adatforgalomra, vagy időre, hogy mennyit vagy meddig forgalmazhatunk a vpn szolgáltató szerverén keresztül. Ha ez elfogy, változó milyen opciók vannak, de alapvetően itt lejár általában a próbaidőszak és fizetni kéne. Néhány ilyet próbáltam, a legjobb, ami még mindig a telefonomon van, a TunnelBear nevű alkalmazás. havonta 500 megabájtot lehet rajtuk keresztül használni, (egy reklám 3-10 MB általában) és az 500 megában nincs sebesség korlátozás, és egészen sok ország választható, illetve az alkalmazás könnyen kezelhető és jól működik. Nagyon pozitív, hogy havonta újraindul az 500 mega, van ahol használhatod 7 napig a szolgáltatást aztán annyi volt a próbaidőszak.

    A végső megoldás viszont az OpenVPN lett, ez alapvetően egy ingyenes program, teljes verzió, viszont nincsenek benne előre telepített vpn profilok. Ezeket a legegyszerűbb OVPN Finder nevű alkalmazással beletenni, ugyanaz a fejlesztő, viszont itt már vannak korlátozások a fizetés nélküli részben. A FInder megnyitása után megjelennek az éppen elérhető szerverek, ezek közül érdemes olyat választani, aminek viszonylag alacsony a pingje, (ms-ben van, ahogy nézegettem 100 alatt jó, 50 alatt kiváló ezeknél a szervereknél, erre a célra) illetve legalább 10 vagy afeletti Mbps a kapcsolat sebessége. Ha van egy megfelelő, akkor az adatlapját megnyitva a jobb felül lévő plusz gombbal egy kattintással hozzá lehet adni az OpenVPN-hez, ahol hozzá kell adni a listához, és kapcsolódni hozzá, igazából nem nagyon lehet elrontani.

    Viszont! Az OVPNFinder nem fizetősen nem engedi használni a szűrőit, csak legelső alkalommal, valamint naponta max 6 vagy 8 (pontosan nem emlékszem) profilt lehet vele megnyitni. A reklámok szempontjából egyértelműen USA a legjobb hely, ezért érdemes először arra szűrni, és megnyitni 4-5öt profilt legalább. Nagy-Britannia a második legjobb, harmadikat viszont nem tudnék egyértelműen megnevezni, Taiwan, Korea,Németország,Norvégia szokott néha 10 felett adni. (ez sajnos a visszaesés előtt volt, most nem tudom mennyire bőkezű a rendszer)

    Az elején bosszantó lehet a Finder korlátozása a napi letölthető profilok számát illetően, mert sok van ami a számok ellenére nem működik, ssl hibás, vagy csak állati lassú, de pár nap után összegyűlik néhány használható, egyre kevesebb új lesz a listában amit érdemes lenne letölteni. Elvileg a neten is lehetne OVPN fájlokat keresni, ezek gyakorlatilag csak szöveges infokat tartalmaznak az OpenVPN appnak, hogy milyen ip-címre kell csatlakoznia, illetve én is meg tudok osztani egy néhányat amiket az elmúlt két hónapban mentettem el (sajnos jó részük már nem él egyébként, ez sajnos hozzátartozik az ingyenességhez.)

    Ami még fontos: a játékban csak azután jelenik meg az ikon, hogy a time trial tournamentet szinkronizálta. Amíg nincs ott, melyik kategóriában vagy, addig nem lesz semmi. Mivel sokszor a vpn kapcsolat nagyon lassú (pl. sokan használják az adott szervert, az ingyenesség átka), sokszor másodpercekbe telhet ez, vagy akár timeout is lehet, és akkor ki kell lépni.

    Szóval az openvpn-es elsőre akár szívásnak is tűnhet, de napi 10-15 aranyat még valószínűleg most is össze lehet szedni USA és UK reklámok keresésével. Egyébként naponta többször is érdemes lecsekkolni hogy ad e ezekben az országokban reklámot, nem ritka ugyanis. Most elsőre ennyi jutott eszembe, remélem mindent sikerült érthetően megfogalmaznom.

Új hozzászólás Aktív témák