Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #16939776

    törölt tag

    Végre történik valami változás, de sokkal több évet nem jósolok neki, mármint a támogatásának, kb.: annyit mint a termék életciklusa, aztán jön valami forradalmian más megközelítés a problémára.

    Ez egy ilyen látványosan megmutatott helyben-futás lesz, amíg nem lesz jobb termékük..

    [ Szerkesztve ]

  • #16939776

    törölt tag

    válasz opr #55 üzenetére

    Szerintem nem direktben a teljesítményre mennek ezzel, inkább az a cél, hogy a nagy magot elég legyen ki/be kapcsolni, (0 és 5Ghz) így azzal, hogy azokat nem járatják feleslegesen, TDP-t tudnak megtakarítani a többi magnak. Meg még egy csomó olyan üres órajelciklust, amikor az órajel váltások pillanatában nem csinálhatott semmi hasznosat a nagy mag, de azért közben fogyasztotta az energiát.
    Szóval ez szimplán egy sokkal gyorsabb energiagazdálkodás, ami lehetővé teszi, hogy a nagy magok amikor effektíve dolgoznak, magasabb órajelen működjenek ugyan annyi TDP-ből. Persze ennek feltétele, hogy a nagy magokat nem igénylő feladatok ne kerüljenek rájuk és feleslegesen ne tartsák azokat aktív állapotban, na erre kellenek a kis magok.

    Szerintem ez megint csak olyan helyzetben fog jól működni, ahol nem nem fogy el a TDP, nem kap folyamatos erős a terhelést a processzor. Mert akkor azt kell sakkoznia az OS-nek vagy a preset-nek, hogy a két nagy mag, vagy a 8 kicsi kapja inkább a TDP keret utolsó ~1/4-ét, melyik eset az előnyösebb.
    Szóval az a case lesz a döntő "hogy melyik a jobb", hogy amit egy 16 magos proceszor rezzenés nélkül kitol de ez már köhögi kezd, az mennyire lesz esetszámban gyakori, mennyire fogja ez zavarni a usert.

    Itt az a buktató, hogy ennek a szélességét a szoftver/os felkészültsége
    fogja eldönteni, ők meg csak a hardvert gyártják, szóval járhatnak úgy, hogy nem oldja meg más a problémájukat, vagy nem olyan jól mint ahogy ezt elvárnák/elvárnánk.

    [ Szerkesztve ]

  • #16939776

    törölt tag

    válasz tasiadam #57 üzenetére

    Hogy a sok lépcső jó vagy nem annyira az, azt a felhasználás dönti el.
    Azt aláírom hogy aktív energiagazdálkodásnál, kis terhelésen elég darabos tud lenni a korai zen, darabosabb mint az intel, de all core fix órajelen tuning és energiagazdálkodás nélkül megfordul a dolog.

  • #16939776

    törölt tag

    válasz tasiadam #61 üzenetére

    Attól függ, hogy hogyan éred el a fix all core-t. Ha kézzel állítod be az óra-jelet, akkor megemeli a magfeszültséget, olyannyira mintha folyamatosan túrbózná a mag, és szerintem a LOD-ot is kikapcsolja a mag és a VRM közül. És ahogy tapasztaltam, nem változik a feszültség, mindegy neki ha veszed le az órajelet, szóval ez az út nem optimális hozzá.
    Én csak annyit csináltam, hogy lehúztam a CPU ventilátort és a CPU megtartotta alapfesszel 1.25-28V az all-core turbó órajelet 3700Mhz-t, passzívan el van, minden hideg, még a VRM-ről is levettem a bordát és alig langyosak a fet-ek.

    [ Szerkesztve ]

  • #16939776

    törölt tag

    válasz opr #66 üzenetére

    Kiesebb hévvel de én is így gondolom.
    Nem az a bajuk, hogy nem lesz elég erős a mag, /Max. TDP ()-be téve/ inkább az, hogy túl komplexé tették a rendszert, amiben ezeknek a magoknak működniük kell.
    A konkurenciának egyetlen baja az idle fogyasztás/reszponzivitás kérdése, itt próbálják megtámadni. Nem azzal foglalkoznak hogy hogyan tudnának ők is egy nem ennyire komplex rendszert csinálni, amiben képes a mag be/ki kapcsolni másodpercenként több százszor, inkább bonyolítanak még egy nagyot. És vállaljak a kockázatot hogy esetleg túlbonyolítottnak tartja majd a piac ezt a megközelítést, és idővel ha lehet eltekintenének tőle. Attól hogy az aktuális intel desktop processzorhoz optimalizálják azokat a programokat, amit jóval többen mobil-on vagy ws-szerű gépeken futtatnának majd, amikor amd-nél szinte teljes átjárás van a mobil és a WS-szerver dizájn között, már ha erre igény lenne és optimalizálni is akarná ezekre bárki a szoftverét. :DDD

Új hozzászólás Aktív témák