Új hozzászólás Aktív témák

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog (1)

    válasz fatpingvin #21 üzenetére

    itt a fo problema az az, hogy az Intel keptelen target fogyasztas mellett eleg magot berakni, marketingen meg jol hangzik az a 16 core (HTvel egyutt 24), mint a 8 vagy 10. a 12900Knal erre kellett ez a felepites, mert se egy szalon, se tobb szalon nem versenykepes continous load helyzetben, hacsak nem tol a felhasznalo ala egy 300+Wra meretezett alaplapot 600 euros custom looppal (igaz ugy meg a TCO szall el, de lehet performance crownra mutogatni). viszont teszteken meg lehet mutogatni az alacsony idle CPU fogyasztast, ami mondjuk konnektorbol mar mindjart nem lesz olyan jo ertek (VRMen nagyobb veszteseg, pumpa + harom venti meg fogyaszt).

    anno q6600nal csinaltam teszteket, ott kb 8-12W koruli desktop es 15W koruli "notepad" jott ki, igaz 35-45W koruli full load mellett (default clock, alulfeszelve kb 30%al mert ott volt meg stabil). es ott volt konkretan ket CPU state (fix FSB mellett szorzot tudott valtani 6 es 9 kozott az osszes magra), ket darab voltage szint mellett. azota eltelt 15 ev, van sok p state, magokat gyakorlatilag altatni is lehet. ami kell is, mert para lenne, ha mondjuk egy 5950X uresben enne 30-50Wot.

    littlebig ott kritikus, ha minden egyes W szamit (ld snapdragon 865 vs 865+ vs 888 vs 1, az elso kivetelevel az osszes tulmelegszik es a 888 gyakorlatilag egy OC modell volt). high-end desktopon ez annyira nem kritikus mert a karacsonyfanyi vezerlot az alaplapon etetni is kell, szervernel use-case fuggo. magaban az X570 pl 10Wal tobbet fogyaszt egy X370/X470nel, ez kb egy fullra terhelt snapdragon 8 gen 1 osszehasonlitaskeppen.

    PS3 az egy kicsit mas megoldas volt, ugyan szinten aszinkron architekturaval, viszont ott volt egy dedikalt utemezo mag es egy clusternyi worker. ez a megoldas ugyan egyszerusiti az oprendszer felepiteset, de nem skalazodik.

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

Új hozzászólás Aktív témák