Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Alogonomus

    őstag

    válasz nubu015 #2 üzenetére

    A 10% már júliusban megvolt. Lassan már inkább az a kérdés, hogy a cégek mikor szánják rá magukat az idő előtti cserére. Intel csúcsterméke az előző generációs AMD processzorhoz képest is 40-60% teljesítményhátrányban van, a most érkező AMD processzor már minimum dupla teljesítményt hoz.
    Ahogy a helyzet kinéz, akár már a Milan is elhozhatja 2024 előtt a 30-40%-ot. Ráadásul a Genoa menetrendszerűen érkezik 2022-ben a Zen4-gyel, miközben a most éppen 2022-re tippelt Granite Rapids simán csúszhat megint.

  • Alogonomus

    őstag

    válasz Busterftw #11 üzenetére

    Na itt látszik, hogy csak egyetlen statisztika nem ábrázolja helyesen a tényleges állapotot.

    Itt részletesen kifejtik a helyzetet: "AMD also gained market share in servers, but the size of the gain depends on whether you include data from Intel’s Atom SoC division. “AMD gained server share by either measure, but if you compared AMD EPYC v. just Intel Xeon SP, the number would be about 12.1 percent v. 10.4 percent last quarter, which is a pretty strong gain,” Mercury Research analyst Dean McCarron told THG. “With Intel’s high Atom SoC growth included, though, the share gain is much smaller at 0.8 points.”"
    Szóval attól függ, hogy csak az EPYC vs. XEON harcot nézzük, vagy belevesszük a sokkal kisebb teljesítményű, de azért nem asztali gépekbe szánt megoldásokat is.

    AMD pénzügyi jelentése szerint, amit szigorú szabályok szerint hitelesíttetniük kell, X86 szerverek terén például már 2019-ben megvolt a 8% részesedés, és még csak akkor jött a Milan. Ezzel szemben egy piackutató cég állítása szerint 2019 végén csak 4,5%-on álltak. Pont ezen a komoly ellentmondáson elmélkedtek is egyet.

    Szóval amit te valószínűleg innen linkeltél, az is igaz lehet, de csak megfelelően kiválasztott feltételrendszer mellett, amit az AMD körvonalazott is. "Mercury Research captures all x86 server class processors in their server unit estimate, regardless of device (server, network or storage), whereas the estimated 1P [single-socket] and 2P [two-socket] TAM [Total Addressable Market] provided by IDC only includes traditional servers."

  • Alogonomus

    őstag

    válasz Busterftw #15 üzenetére

    Mercury Research statisztikája is hasznos, mert az a szoftvercégek felé jelzi, hogy hány egység üzemel adott gyártó bármilyen szerverekbe szánt processzorával, tehát melyik gyártó termékeire lehet több licenszet eladni.
    Másik szempontból viszont ez a statisztika így figyelmen kívül hagyja azt a különbséget, hogy az egyik egység esetleg csak egy pár százezer forintos otthoni NAS, míg a másik egy szerverteremben üzemelő pár millió forintos blade szerver. Mind a kettő csak egy "strigula" a lapon, mert egy processzort tartalmaz.

Új hozzászólás Aktív témák