Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • emvy

    nagyúr

    válasz #82729984 #183 üzenetére

    > Ki az aki több évre aláírna egy céghez ilyen szerződést?

    Sokan. Bar tul sok ertelme nincs, mert ervenyesiteni szinte lehetetlen. Vannak cegek, akik tizmillios nagysagrendben invesztalnak a juniorok oktatasaba, es ott jellemzoen tudjak ezt a juniorok is, tehat megerheti alairni.

    > És tipikusan ekkor fog dobbantani a felszedett tudás birtokában

    Ezt nem ertem. Miert dobbantana, ha a ceg kivalo karrierlehetoseget biztosit?

    while (!sleep) sheep++;

  • Frawly

    veterán

    válasz #82729984 #183 üzenetére

    "Nem tudsz tanulmány szerződést iratni. Ki az aki több évre aláírna egy céghez ilyen szerződést? Senki.

    Én egy szoftvercégnél dolgozok sokfajta rendszer, bonyolult dolog as usual, mire egy kezdő/junior betanul/megtanul alsó hangon fél év. Mire önállóan értéket termel 1 év.

    És tipikusan ekkor fog dobbantani a felszedett tudás birtokában, tehát a tanulmányi szerződésednek alsó hangon 2-3 évig kéne tartania, de ahogy mondtam ilyet senki nem fog aláírni.
    Főleg hogy informatika kapcsán alapvetően hiányszakmáról beszélünk, azaz nem kifejezetten a munkaadó diktálja a feltételeket, ez nem olyan mint a 8 általános gyári munkás hogy ha nem irja alá van helyette 100 másik jelentkező."

    Igaz írod, hogy "önállóan", de mégis azt sugallod, hogy egy kezdő 1 évig nem termel értéket. Na, ez nagyon nem így van. Mert kezdőn nem azt kell érteni, aki fogalmatlanul, 0 ismeretekkel megy oda, mert azért infós vagy programozós alapismeretei, készségei lesznek, és már betanulás alatt is tud dolgozni, legfeljebb több instruálásra szorul, meg el kell mennie oktatásokra is, de ez nem a teljes munkaidejét teszi ki. Ez a fél-egy év is erős sarkítás, nem minden esetben annyi.

    Ráadásul még egy tapasztalt, senior emberkét is be kell tanítani mindig, hiszen hiába vannak meg a szakmai ismeretei, meg a gyakorlata, nem fogja ismerni a helyi céges szokásokat, megoldásokat, gányolásokat, még nekik is kell átállási idő, adott esetben nem is annyira kevés.

    Inkább a cégek telhetetlenek. Több nyelven beszélő, több nyelven programozó, tapasztalt veterán kell, aki ismer minden 3-4 betűs rövidítésű technológiát, mindenhez ért, de legyen fiatal, rugalmas, dolgozzon bagóért, csak betanítani ne kelljen. Aztán csodálkoznak, hogy ha sok ezerből akad is véletlenül egy ilyen, az sem náluk fog elhelyezkedni, hanem máshol kap jobb ajánlatot, vagy kimegy külföldre. Nem tudom sajnálni az ilyeneket. Le kell adni az irreális elvárásokból, meg kell érteni, hogy a munkavállaló is ember, nem biorobot, meg hardver, a dolgokba a munkaadónak is kell invesztálnia, neki is kell kockáztatnia, akármennyire nem tetszik neki.

    Másrészt az sem igaz, hogy 2-3 éves tanulmányi szerződést kéne aláíratni, mert különben fél-egy éven belül lelépnek. Normális ember, főleg, ha valahol szakmailag fejlődhet, nem fog lelépni pár hónap múlva (feltéve a munkahelyi légkör nem elviselhetetlen), eleve az önéletrajzban sem fog később jól mutatni, ha csak úgy váltogatta fél évenként a munkahelyeket, de még az egy év sem néz ki túl jól.

    @spammer: jó tudni. Akkor ezek szerint lemaradtam, az eddigi hírekben azt olvastam, hogy szavazás lesz róla. Egyébként sok ember félreértelmezi ezt a fejleményt. Ez az egész harc nem a MS ellen, és a Linux mellett szólt (vagy fordítva), hanem a vendor lock-in, meg a nyílt szabványok, nyílt forráskód volt benne érdekes. Én nem tartom az MS-nél különbnek a SAP-ot, Órökölt, meg a többit sem, mindegyik ugyanolyan szemét, gátlástalan multi. Ugyanakkor az opensource, nyílt szabványos sem feltétlenül csak a Linux.

    A müncheniekkel abban sem értek egyet, hogy túl speciális disztrót csináltak maguknak, meg bebetonozódtak az Ubi 10.x-be. Pont hogy úgy kell alakítani a szoftverek környezetet, fejlesztéseket, hogy akár egy disztróváltás, disztrófrissítés, grafikus környezet lecserélése is könnyen meghúzható legyen a későbbiekben, minél fájdalommentesebben.

Új hozzászólás Aktív témák