Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • borg25

    senior tag

    válasz Jahno #54 üzenetére

    "Uncsi,"
    Jaj ne, most mé mondod? Olyan izé vagy, te kis zsugabubus.

    Abban a reményben, hogy elolvasod és megérted:
    Szomorú tény, de a cégek, nem a te két szép szemedért küzdenek. De ugyanígy nem a világbékéért, az esélyegyenlőségért vagy a környezetvédelemért. Ők azért küzdenek, hogy életben maradjanak, és ha ez megvan, akkor a profitot maximalizálják. Ezt három megközelítéssel érhetik el: valamiből minél többet, minél olcsóbban gyártanak, és az minél drágábban adják el. Azért nem tapasztalod, hogy a semmit adták el megint méregdrágán, mert a cégnek van konkurenciája és vonatkozik rá szabályozás. Ez meghatározza, hogy milyen minimális minőségi feltételeknek kell megfelelnie, milyen ár/érték arányú legyen a terméke. Ez meghatározza, hogy a terméktől a cég milyen minimális tervezett élettartalmat vár el.
    Most jön a csavar, ha a termék a tervezettnél tovább bírja, akkor az a cég számára veszteség. Nem csak azért, mert akkor nem mész hozzá újat venni, hanem mert akkor valószínűleg a szükségesnél drágábban gyártotta le. (Vastagabb váz/ház, az több fém, feleslegesen minőségibb alapanyag stb) A lényeg, hogy kevesebbet keresett rajta, mint amit lehetett volna.
    Az előző hozzászólásomban nem azt írtam, hogy minden meghibásodás mögött az áll, hogy a cégek kifejezett célja, hogy a termékük minél hamarább tönkremenjen, hogy te újat vegyél, hanem, hogy amit most kifejtettem, az milyen utakat hoz létre, s a végeredmény, hogy a termék előbb fog tönkre menni.
    Az is megérne egy misét, hogy a cégek ma ezt miért csinálják? Nem-e az játszik közre, hogy már nem csak a profitért küzdenek, hanem az életben maradásért? Ugye ha a konkurencia folyamatosan megszerzi a beszállítói listát és az összeszerelési tervet, esetleg még oda is adjuk, akkor nehéz lesz behozni a tervezés és minőségbiztosítás költségét a terméket. Ráadásul a vevőt csak az fogja érdekelni, hogy a termék ugyanúgy nézzen ki, mint az eredeti, mondván, ha ugyanúgy néz ki, akkor az ugyanolyan minőségű. Pedig hát tudjuk, hogy a pancsolt parfümbe a vizeleten keresztül bármi bekerülhet. Ez miért ne történne, meg egy táskánál? Tudtad, hogy a műanyag összetétele ipari titok, és még a fröccsöntő se tudja, hogy amiből terméket készít műanyag, az tartalmaz e higanyt és más veszélyes anyagot?

Új hozzászólás Aktív témák