Új hozzászólás Aktív témák

  • bteebi

    veterán

    "A koreai vállalat által kifejlesztett AIT lényege, hogy az érintős réteg nem az LCD felületére kerül, hanem a szenzort magába az LCD-be integrálják."

    Most hirtelen nem tudom, hogy ez jó-e vagy sem. Valószínűleg inkább rossz, mert így sérülés vagy meghibásodás esetén nem tud az ember csak digitizert cserélni, hanem cserélheti az egész panelt, ami nem olyan jó buli.

    "Túl a tömeg-méret pároson, a képminőséget is befolyásolja az üveg elhagyása, hiszen nincs réteg ami elnyelné a kibocsátott fényt, és megszűnik (vagyis jelentősen csökken) az érintőkijelzők egyik leginkább idegesítő hibája, a fényvisszaverődés."

    Az, hogy elhagynak egy plusz (abszorbeáló) réteget, az csökkenti ugyan a tükröződést (mert hát eggyel kevesebb réteg van, ami elnyel/tükrözhet), de ennek talán nagyobb jelentősége van a maximális/minimális fényerőnél, mint a tükröződésnél. Az egy jó kérdés, hogy ez vajon befolyásolja-e a kontrasztot, vagyis hogy az elhagyott réteg abszorbanciája (vagyis inkább a transzmittanciája) függött-e a fény hullámhosszától. (Valószínűleg olyan mértékben nem, hogy érdemben jelentősége legyen.)

    Egy nagyon lényeges tulajdonságot, a fogyasztást sajnos egyáltalán nem említik. Kár, pedig szerintem az a legfontosabb, utána pedig a (nem)tükröződés és a strapabírás. Jó, hogyha könnyebb a panel, de szerintem a legtöbb esetben nincs igazi jelentősége, vékonynak pedig már eddig is elég vékony volt.

    Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

Új hozzászólás Aktív témák