Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MrZed001

    tag

    válasz Mexildos #17732 üzenetére

    A kérdés aksiknál mindig:

    az áthidalási idő amit el szeretnél érni, kategóriák:
    - csakpárperc ( kis kWh)
    - akár sok óra, nap ( nagy kWh)

    Valamint tartósságra:
    - bírjon 2-3-... évet ( AGM, munkaakkumulátor, savas/lúgos, és nagyobb mennyiségnél MSZ 1600-16:1992 szerinti akku helyiség és akku szekrény kialakítással )
    - 10+ év ( LiFePO4 , egy vas szekrény ami elbírja)

    Inverterből is van sok.
    Mennyi áramot tudjon generálni:
    - 2-3-4-5-10 kW
    Kialakítása
    - egyszerűbb line-interactive (picit próbál javítani bejövő áram hibáin)
    - külső zajtól mentes áramot adó online kettős konverziós (AC-t DC-re, onnan DC-t AC-re konvertálja, így mindig teljesen tiszta, zaj mentes szinuszt ad).

    Vannak inverterek, amiből párhuzamosan többet lehet tenni 1 fázisra.

    Ha engem kérdezel, szervereknél meg 4-10kW fogyasztásnál én nem szórakoznék ilyen "háztáji" UPS megoldásokkal.
    Meg egy szervernél nem mindig az a cél, hogy leálljon egy 20-60-... perces áramszünet alatt. Hanem hogy tovább üzemeljen.

    Szóval a kérdés, hogy mi a cél ?

  • cinemazealot

    addikt

    válasz Mexildos #17732 üzenetére

    Olyan megoldást nem nagyon fogsz találni, ami teljesítményben skálázható (a MrZed001 kolléga által említett párhuzamosan bővíthető inverterekről még nem hallottam :F ). Minden készüléknek van egy max. terhelhetősége, amit eleinte legfeljebb nem használsz ki teljesen. (Néhány esetben azonban ez sem a legszerencsésebb megoldás, mert túlságosan kis terhelésnél rossz lehet a rendszer hatásfoka, illetve ha a UPS túl okos, azt is hiheti, hogy nincs rajta terhelés, oszt' még a végén az energia takarékosság jegyében lekapcsol. :) )

    Az nem opció, hogy a gépeket külön-külön szünetmentesíted adott teljesítményre képes, személyre szabott kisebb UPS-ekkel, ahelyett, hogy egy nagyot vennél a teljes szerverteremre?

    Viszont az sem kizárt, hogy a teljesítményt kevered az áthidalási idővel. A kettő nem ugyanaz! :N Ha az áthidalási időt akarod növelni, akkor az adott teljesítményű UPS mögé pakolt akkumulátor-pakk kapacitását kell növelni. Erre a modulos vagy a szimplán kábelezéssel bővíthető rendszerek alkalmasak. Előzőre példa egy APC SRT1000XLI, amit bővíthetsz 1-10 db APC SRT48BP akku pakkal. Utóbbira pedig példa a már itt is többek által megelégedéssel választott SPS SOHO termékcsalád, ami mögé az Általad kiválasztott akkumulátorral/akkumulátorokkal növelheted az áthidalási időt. De a max. levehető teljesítményed attól még mindkét esetben ugyanaz marad.

    #17733 bitbarbár
    Szerintem az általad belinkelt eszköz egy több szekunder körrel rendelkező trafó, aminek kimeneteit egy hálózati feszültségszint figyelő áramkör kapcsolgatja az aljzatához. :) Írja is, hogy "Technology: transformer, relay type". A kimenete tehát nem azért lesz tiszta szinuszos, mert ő azzá teszi, hanem azért, mert már eleve azt kapja a hálózatból, amit aztán fel/letranszformál. Ha tehát ezt egy szögletes kimenetet produkáló UPS után kötöd, akkor azt fogja továbbadni, legfeljebb a trafója magasabb frekvenciákon (is) fog énekelni. :D

    #17734 csicso82
    Szerintem igenis lehet értelme hangfalat (pontosabban erősítőt) szünetmentesíteni. :K Némelyik erősítő a nem rendeltetésszerű kikapcsolástól impulzust engedhet ki a kimenetére, ami "kipukkanhatja" a hangszórót.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák