Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mr_ricsi

    veterán

    válasz mno #4464 üzenetére

    "hidegen kisebb az ellenállása mindennek, ez is egyszerű fizika."
    Akkor vissza kellene nézned az általános iskolába, ugyanis a félvezetőknek magasabb hőmérsékleten kisebb az ellenállása. Az UPS-ek pedig tele vannak diódákkal, tranzisztorokkal, FETekkel, IC-kkel, ugyebár.

    " Ja és az akkuk sem mindig újak, egy 2 vagy 3 éves akku többet kér enni 8-10 óra állás után, de ez egyébként igaz folyamatos üzemben is. Akku már csak éppen jó, eredeti kapacitás felét vagy már kevesebbet tud, akkor elég rendesen kér ám áramot 8 óra állás után, egyszer próbáld ki."
    A tudomány jelenlegi állása szerint a feltöltött ólomakkuk pozitív lemezein ólom-dioxid, a negatívokon fém ólom található. Kisütéskor mindkét lemezen primer ólom-szulfát keletkezik. Ez töltéssel még visszaalakítható. Ha a töltés sokáig nem történik meg, akkor átalakul szekunder ólom-szulfáttá, ami a továbbiakban nem vesz részt a reakcióban, mintha ott sem volna.
    Az akku öregedése azt jelenti, hogy a lemezeken egyre nagyobb részben található a szekunder ólom-szulfát.
    Mi következik mindebből:
    - Ha egy 10Ah-ás akku fele kapacitásra öregedett, akkor az úgy viselkedik, mint egy 5Ah-s, vagyis fele annyi betáplált töltéssel tele tölthető.
    - Mivel a lemezek reakcióban részt vevő felülete is lecsökken, ezért az akku belső ellenállása megnő, így azonos töltő feszültség mellett kisebb áram fog folyni.

    Mindkét következtetés homlokegyenest ellentétes azzal, amit írtál. Ugyanaz az UPS öreg akkuval hamarabb feltöltődik, és eközben kisebb teljesítményt vesz fel, mint új akkuval.

    Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

Új hozzászólás Aktív témák