Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • PROTRON

    addikt

    Üdv,

    Az ittholi fogyasztókra keresek áthidalási megoldást.
    A sokaknál fenn álló rendszer, tehát van egy nagyobb teljesítményű munkaállomás PC, továbbá az okosotthon és kamerás rendszer.

    A PC egyelőre az adatlapomon szereplő konfig, ami a Be quiet calculátora szerint PEAK 351w-ot kér, viszont tervben van mind a processzor mind a videókártya erősebbre cserélése, amihez egy minőségi rendes EVGA P1000-es (platina) PSU szolgáltatja már most is az ellátást.
    Maradjunk egyelőre az alap konfig terhelésénél, meg persze 1 db 24-es LCD monitor is kell a rendszerbe.
    Ezzel kapcsolatban a fentebb emlegetett 1-5 perces "pillanatnyi áramszünet áthidalása" nekem nem jelent elegendő munkabiztonságot. Amit keresek hogy legalább 10-15 perces áthidalást kapjak. Ha épp mosdóban ülve ér az áramszünet miközben a gép nagyon dolgozik legyen időm visszaérni és a munkafolyamatot is biztonságosan kezelni.

    A többi fogyasztó: okosotthon RockPro64 (Rpi alternatíva, csak PCiE foglalattal), egy extra USB-s hálózati kártyával, meg egy USB internet modemmel, 3 db SSD-vel amikhez valszeg saját táp fog kelleni.
    Ezen kívül a upc routere, egy további switch, 3 db kamera meg egy kamera központ 1 db HDD-vel.
    A cél ezzel a többi résszel kapcsolatban, hogy ha betörnek úgy hogy a folyosóra kihelyezett mérőóránál lenyomják a delejt, vagy épp akkorra időzítenek mikor vihar miatti szolgáltatói áramszünet van, akkor is legalább 1-3 órán át tudjon felvételt továbbítani az internetre a kamera rendszer. Jobb lenne ha standby-ban 1-2 napig bírná, de azért ár érték arányban is megérősnek kell lennie a dolognak, nem feltétlen a wors-wors-legworstebb scenárióra készülnék.
    Megelőzve a kérdést, a riasztónak van saját akksija, azzal nem kell most foglalkozni.

    Van lehetőségem a szünetmentest az előszobában elhelyezni és bevezetékezni a munkaállomáshoz, szóval nem gond ha aktív ventilátoros.
    Ami jó lenne még, hogy a munkaállomáshoz tudjak vezetékezni nem akksis, csak szimplán túláram és túlfeszvédős aljzatról kiállást, hogy a második monitor, hangfal, másodlagos notebooknak, asztali lámpának ne kelljen további védelmeket vásárolgatni. Amúgy is az ilyen rendszerek jobb szeretik ha csak a saját gyártótól vannak elemek a hálózatban.

    Na most szemezgetek a fenti Eaton 5i 850-es rendszerrel is, tehát a tervezett keret 2 db ilyen alap szünetmentes, főképp amióta látom hogy ezen van RJ 45-számára is védelem.
    Viszont a PC miatt nem vagyok biztos benne hogy tényleg kibírja-e a 10-15 perces áthidalási időt.
    Továbbá ami még foglalkoztat hogy a ups modem bejövő optikai kábelét nem lenne-e jobb szintén levédeni túlfesz ellen? Csak mert értem hogy a főbb rendszer elosztók le vannak védve, de azért a társasházon belüli elosztó esetében nem vagyok meggyőzve erről.

    Szóval a fő kérdés hogy 1 nagy ups-el el tudom-e látni a teljes problémakört, vagy a fenti felsorolás alapján az eredeti terv szerinti 2 db egység a tuti biztos?
    Másik kérdés hogy egyenként a fenti szünetmentesek a felkért áthidalási időket elbírják-e? Vagy melyiket ajánljátok figyelembe véve az anyagi mozgásteret?
    Harmadik hogy a bejövő upc optikai kábelt túlfesz védjem-e, ha igen mivel? Esetleg másik ups típus?

    Mellékes kérdés hogy a kapcsolási időre mennyire érzékenyek a fogyasztóim? Csak mert a tavaszi nagy viharok alkalmával volt hogy a szoba világítás csak 2X megvillant, a PC viszont leállt. Máskor sima villanás során ment tovább a PC, de azért gondolkodom az AVR-es típusokon, hogy megéri-e nekem.

    Bocsi a hosszú posztért és köszi előre is ha tudtok ajánlani.

    [ Szerkesztve ]

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    válasz Cs1csó #17131 üzenetére

    Köszönöm a választ.
    Én azért gondolkodtam 2 külön egységben, mert ha véletlenül bekapcsolva marad a nagy PC, akkor áramtalanítás esetén leszívhatja az energiát a kamera rendszer elől. Továbbá ha véletlenül valami zárlatosat dugok a PC melletti aljzatba, akkor nehogy levágja a kamera rendszert, még ha csak egy visszakapcsolás idejére.

    Igazából egyetértek azzal hogy 1 db nagyobb kimeneti teljesítménnyel bíró szünetmentes a PC bővítés miatt is jó, míg a PC-re méretezett kapacitással a kamera rendszer is el van.

    Ugyanakkor a tervezett x<45k-hoz képest azért jócskán túlszaladok a fenti opcióval.

    Amúgy nem a Be-va most a legolcsóbb a PCX és az AQUA weblapján is LCD-s típus képe van SH1000I jelzéssel, viszont eltér az általad kedvelt webshopon lévő fotótól. De akármelyiket is küldik, mind a 2 bolt árban ott van épp mint a be-va.

    Ami még zavar ebben a inverteres megoldásban, hogy nincs külön csak túlfeszvédett aljzat, csak akksis. Meg az adatlapok szűkszavúsága miatt nem tudom milyen a túláramvédelme.

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    válasz gg72 #17248 üzenetére

    Bocs hogy belevau.
    A kérdésed 2 dologra vonatkozik: az egyik a maximális leadható power: arra megfelel.
    A másik az áthidalási idő: a kisebb egységek kisebb akksival vannak szerelve, ezt is vedd figyelembe.

    Részletesen: Pl a fenti listád, feltételezve egy átlagosan rossz scenariót, akár 170-180 VA-t kér (amit írtál az nem a felvételi teljesítménye az egységeknek, mivel van meddő teljesítmény, ami veszteség, de ezt is fedeznie kell a szünetmentesnek).
    Így a 650-es egység, amiben feltételezhetően a "kisebb", 7Ah-ás akksi lehet, az APC gyártó kalkulátora szerint kb 10-15 percig lehet képes áthidalási időt biztosítani.

    Persze sokaknak valójában ennyi is bőven elegendő, hisz nem mindenki lakik folyamatos áramszünetekkel tarkított helyen. Sokaknak inkább az egyéb védelmekre van szükség, nomeg a stabilabb feszültség értékre.

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    válasz Amerigo57 #17289 üzenetére

    Azért ne túlozzunk, egy 1500VA-s cybepower messze van a 13A-es kábel tartós túlmelegedésétől, a kábelek azért nem fél perc alatt fognak leolvadni a túlmelegedéstől.
    Egyébiránt hazánkban a dugaljak falban történő vezetékezésére már 2.5-ös az általánosan elfogadott, de ugye ott az a helyzet áll fenn hogy 1 dugaljba több egységet is bedughatunk 16A össz terhelésig.
    Lehet hogy a szünetmentesbe dugott egységek bekapcsoláskor hirtelen megrángatják a hálózatot ami feszültség esést okoz, de általában nem áramszünet alatt fogja le fel kapcsolgatni a gépet, hanem már folyamatos üzem alatt jön a kiesés.

    Amúgy az első gondolatom nekem is az volt hogy vegyen kellő mennyiségű 3x2,5-ös kábelt hogy elérjen oda ahova kell, lengő villát meg egy falon kívüli csapfedeles dugalj szerelvényt és mehet az összeszerelés. Így se melegedés, se feszültség esés szempontjából nem lehet probléma. De a megkereséséből már látni lehetett hogy a szerelés nem opció, meg valamiért el kell kérnie pénzt az ottani szakiknak is. :D

    [ Szerkesztve ]

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    válasz Jim74 #17344 üzenetére

    Általános villanyszerelési ajánlás hogy hosszabbítókat ne dugdossunk egymásba, külön külön legyenek bedugva a fali konnektorokba (vagy UPS-be, bár ez utóbbit mint ha fentebb írták volna hogy nem ajánlott, mármint ups után nem javallott túlfeszvédős elosztó).
    Ha nincs több konnektorod a falnál, akkor is érdemesebb inkább ott megcsinálni a különválasztást valamilyen más eszközzel (T elosztó pl).

    Ha egymásba dugod, akkor a betáplálási irányból érkező túlfeszt már az első kivédi, így a második egység esetében értelmetlen extra költség a védelem. Ha bedugott egységek közül valamelyik zárlatos és az okozna olyan mértékű zavart, szerintem akkor is megoldható olyan elrendezés ami esetében felesleges extra költséget okoz hogy a másodiknak is van védelme, elegendő sima hosszabbító.

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    válasz Jim74 #17347 üzenetére

    Persze ez leesett az írásodból, erre az esetre értettem azt hogy ha sima elosztóból is van felesleges akkor ha már egymás dugod érdemesebb azzal fűzni, a túlfeszvédettet meg máshol felhasználni ahol nincs...persze ha mindenhol van az más tészta.
    Meg még az is megeshet hogy ha jön tényleg egy lökés és lenyomja mindkettőn a kapcsolót, akkor az egyiket visszanyomva megy az értetlenkedés hogy miért nem kap még mindig áramot, vagy ha az egyik nem akar visszaállni mert olyan erejű volt a bejövő lökés akkor a másik sem fog menni.

    Inferno: amennyire tudom a túlfeszvédett elosztóba dugott UPS csak abból a szempontból nem ajánlott, hogy a sima túlfeszvédett elosztóknak szokott lenni túlterhelés elleni védelem, és ha erős számítógéped van ami épp akkor kapcsol rá amikor a UPS is tölteni akarja az akkut, akkor a hirtelen fél secig tartó nagy áramigényt (sok elosztó ugyan tudja a 10 A 2300W-ot, de nem mindegyik dugaljában és nem párhuzamosan) az elosztód túlterhelésnek veheti.
    Ellenben az szerintem egyáltalán nem gond hogy ha van egy erősebb védelemmel rendelkező elosztód amivel megvéded a UPS-t, mert az egyes árkategóriákban az ilyen jellegű védelmek terén is van szórás UPS-ek között.

    #17352 Inferno:
    Csak jelzem lehet hogy az ebéd a fél fogadra sem volt elég, de fél fázis olyan nincs, ahogy mondták neked 110 V az lehetett, de az a feszültség.
    Tehát a tervezett 230V +/-5% (elmu belső szabálya ennyit fogad el) helyett valamilyen trafó állomásbeli hiba miatt csak a fele feszültségen tudtak szolgáltatni, ami amúgy nem egészséges a hazánkban forgalomba hozott tápegységeknek, átalakítóval kell használni az USAban vásárolt készülékeket is.
    Amúgy sok társasházban alkalmaznak 230-->110 volt trafókat a világítási hálózathoz, hogy ne akarják a lakók a közös izzókat hazavinni. :D

    [ Szerkesztve ]

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    Még olyan kérdés merült fel bennem, hogy visszaolvasva a topicot találtam olyan bejegyzéseket, ahol 300-350 w-nyi terhelésnél lekapcsoltak UPS-ek és csak teljes áramtalanítás után lehetett bekapcsolni, pedig az adott egység egység 420-500 w-s volt, tehát elvileg bírnia kellett volna.
    Mentek a találgatások hogy a kvázi színusz vs olcsó PC tápegység miatt meg akksi miatt, de lett valami konkrét diganózis?
    Illetve az is érdekelne hogy a Cyberpower valuepower seriájáról mik a vélemények PCvel használat esetén?

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    Bocsi a duplaposztért.
    Még az is érdekelne, hogy szintén fentebb olvastam hogy koaxiális csatlakozónál nem mindegyik típus tudja az internetes változatot kezelni, alapjáraton csak a TV antennás koaxiálist tudja úgy védeni hogy átengedi a szükséges jelet.
    Van kifejezetten az internetes használathoz ajánlott típus(akár túlfeszvédő akár ups)?
    Köszi.

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    válasz Dißnäëß #17365 üzenetére

    Majd érkezik a szagértő kolléga, én csak belevau.
    Mert elsőre nem egészen értem hogy ha 500 W-os tápod van, és automatán kéred a leállítást tehát lehet hogy monitor nélkül tervezed, akkor hogyan jött ki a 600 watt. :D
    Amúgy Be quiet táp calculátora szerint egyébként a konfigod megáll 350 watt alatt ( cpu OC-vel ).
    De amúgy érthető a túlméretezés, hisz a szünetmentest is 5-10 évre veszi az ember és változhat a konfigod.
    A gond csak hogy 600 wattnyi terhelésre méretezve a 9 AH-s aksik (amik a könnyedén elérhető egybe szerelt típusokban vannak) áthidalási ideje kérdéses.
    Persze ha megjelölsz összeghatárokat(pl max 60, max 100 stb) változik a képlet.

    [ Szerkesztve ]

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    válasz Dißnäëß #17369 üzenetére

    Persze, a túlméretezési elméleted teljesen helytálló. Annyi hogy az aksi cserét sajna nem lehet megúszni, pár évente mindenképp kell, ma már nem annyira nagy tétel és nem is vészes megoldani. Én is arra gondoltam a 10 évvel hogy maga az alapgép azért minőségibb alkatrészekből legyen, tehát sokáig bírja a feszültségingadozásokkal szemben is (AVR).

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    válasz Dißnäëß #17372 üzenetére

    Én calculatort néztem.
    A mindennel 350-et arra értettem ha OC-zni kell és még USB-s egységeknek is tápot kell adni, mert jön még 1-2 háttértár vagy valami. Továbbá a calculatorban nincs 730-nál gyengébb videókártya. :D
    730-assal max terhelésen 270 wat-ot ír, mivel SOK HÁTTÉRTÁR VAN, ha egyszerre dolgoznak szépen fogyasztanak. És inkább méretezzünk felül, mivel 5-10 éves távlatban változnak a szokások.
    Tény hogy átlagban azaz eset áll fenn amit írsz, de attól még előferdülhet hogy épp rossz időpontban kapja az áramszünetet.

    #17372Dißnäëß

    Az AVR és a tiszta színusz az két eltérő területe a ups-eknek.
    Az AVR arra szolgál hogy a beállított értékhez minél közelebb tartsa a feszültséget, tehát ha épp valamilyen szolgáltatói hiba miatt beesik 1-2 pillanatra a bejövő fesz 180 alá és megvillannak a lámpák, a PC akkor is a neki szükséges érték határok között kapja a feszt.
    A tiszta színusz meg magának az tápegységnek a belső alkatrész érzékenységével foglalkozik, tehát hogy a beérkező feszültség milyen hullámforma szerint megy végig a készüléken.
    Ha minőségibb hang cuccot is ráakarsz kötni (gondolom itt már nem az áthidalás csak a hangminőség a lényeg) akkor valóban fontossá válik a tiszta színusz.

    Amúgy láttam itt a topicban 50k alatt 800VA--->480w-os, 9AH aksival szerelt tiszta színuszos UPS-t PowerWalker-től, csak nem tudom mennyire nagy/megbízható márka.

    Csak ebbe már nem merek belevauzni, mert nincs tapasztalatom, csak olvasok és következtetek, így inkább megvárnám a szagértő kollegát. :)

    [ Szerkesztve ]

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    válasz gabber01 #17376 üzenetére

    Nem kell itt feszengeni, felszólítás nélkül is megnéztem a linket, erre írtam hogy ha telepakolod háttértárakkal növekszik a teljesítmény igény és így a cél hogy szélsőséges esetben is bírja kapacitással.
    De ez a szájkaratézás már offtopic.

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    válasz Dißnäëß #17382 üzenetére

    Éppenséggel fentebb írtál összeget, na a neked ajánlott típus és aközött az összeg közti különbségért simán tudsz szerezni kifejezett dugaljas tiszta szinusz invertert az audio cuccokhoz. :P

    [ Szerkesztve ]

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    válasz gabber01 #17384 üzenetére

    Ha az áram csapja le az már rég rosz. :D

    Amúgy ez a rész kicsit félreérthető, szerintem nem a tiszta színuszosokra értette a kollega:

    "A legnagyobb baj vele, hogy mindegyik kicsit "lutri" vagy megy vele szépen az eszköz vagy nem, pl. egy monitor képernyője vibrálhat tőle stb. Érzékeny eszközök valószínűleg nem is tudnának együttműködni vele."

    De majd helyreigazítja ha ideér.

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    válasz Stanley-B. #17387 üzenetére

    Vagy az ember felszed némi villanyszerelő tudást és fázisfigyelőt épít az elosztójába, majd annak a jelét egy kártyaPC-vel beolvastatja és máris lehet rá hálózaton kommunikáló okos szoftvert írni, már ha a leállítandó eszközök is okosabbak mint egy 5.es. :Y

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    válasz Cs1csó #17131 üzenetére

    Még egyszer szeretném kicsit körbejárni ezt a kérdést.
    A fenti válaszodban azt ajánlottad hogy invertert és külső akkupakkot szerezzek az én igényeimhez. Na most az inverter önmagában 42-58k (mikor hogy).
    Viszont ha tudnék szerezni egy SPS MID 1000RTI 1.0 Online rack típust, ami csak keveset futott, még garanciás, és van benne akku, akkor lehet jobban járok?
    Elvileg ehhez lehet külső akkupakkot rakni, viszont Online verzió ami a rákötött készülékek szempontjából jó, de az akku élettartamát tekintve kevésbé. Ezért írtam hogy "lehet". Mennyire szívhatom meg hosszabb távon költség oldalon amiatt hogy online?
    Továbbá aksi terén akármekkora kapacitást rá tudok vajon kötni a későbbiekben a megfelelő csatlakozó felszerelésével?
    Elég okos a tényleges kapacitás felismerésére?

    köszi

    [ Szerkesztve ]

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    válasz Cs1csó #17402 üzenetére

    Az általános fogyasztására még nem is gondoltam, köszi hogy felhívtad rá a figyelmem.
    Mivel általában Te vagy az aki legtöbbször válaszol, így feltételeztem hogy átvetted a topicgazda szerepet. :D
    Amúgy valamiért nem elérhető az SPS honlapja, így nem tudom kiszedni a maradék infokat. :S

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    válasz frpeter #17404 üzenetére

    Kicsit megkavarodtam.
    Ha RTI és van benne 2 db 12V 9ah aksi a 24V elérése érdekében, akkor még kívülről hozzátudok csatlakoztatni még 2 ugyanolyan aksit mint ami benne van hogy 18Ah kapacitásom legyen igaz?
    2: Csak SPS-től kell rendelni azokat és nem tudok random piaci aksikat rákötni hiába gyártom le a megfelelő csatlakozót?
    Vagy nagyon megkavarodtam így hétvégére...pláne feketepénteken...a nem tudom hanyadikon. :D

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    Srácok tud valaki valamit hogy miért nem elérhető már egy ideje az SPS gyártó weblapja?

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    válasz nyimsolt #17429 üzenetére

    A leadható teljesítménye a kiszemeltednek elégnek biztos hogy elég, a kérdés hogy azon belül hogy a NAS-t meg háttértárat kötsz rá milyen igények vannak?
    Pl mennyi ideig tartsa ébren az eszközt? (Mert a kinézetthez hasonló teljesítményű egységekben az akku kapacitás is általában picivel nagyobb, szemben a kisebb, pl 230 w-os egységekkel ami szintén kiszolgálná az energiaigényed.)
    Kell-e automata kikapcsolás akku lemerülés során?
    Kell-e külön akku nélküli, csak túlfeszvédet aljzat egyéb eszközök Pl TV számára? Szükség van-e a bejövő internet esetén túlfeszvédelemre? (pl optikai kábel esetében nincs, de adsl-nél előfordulhat)

    De ha nem akarunk pontosítani, akkor igen, ez a típus ki fogja szolgálni az igényeid, a megbízhatóság terén meg olyannak kell nyilatkozni aki hasonlót használ, mert a márkák ma már nem jelentenek semmit. :D

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    válasz Véreshurka #17467 üzenetére

    Lehet a januári EU-s áfa+vám szabály változások miatt még gyorsan kiakarják szórni a készletet, mielőtt az áfacsalási áraik miatti előny elporladna. :D

    Vagy csaks imán scam. xD

    [ Szerkesztve ]

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    válasz Véreshurka #17469 üzenetére

    A legutolsó lehetőség tényleg életszerű, annyi szemét szállítódik távolkeletre, hogy már nekik sincs ember kapacitásuk kiválogatni és piacra vinni az összes használható alkatrészt.

    Az értékelésekben én azért nem bízom annyira, mert alig pár usd-ért annyit vásárolhatsz amennyit nem szégyellsz, pláne kínában. :D

    Persze nem kétlem az alaposságodat, azért van elég sok tisztességes árusító is, akik csak simán olcsón jutnak hozzá a cucchoz kínában ahol állami dotációval megy a gyártás. :P
    Meg ha a fél-árra épp rájön a 20-30 usd szállítási költség (az általam fentebb linkelt alap esetében ennyi lenne), plusz még az itteni áfa, biztos hogy úgy is megéri?
    Én akartam rendelni Hardkerneltől kártyaPC-t, Odroid h2+, 119 usd az alap ára, erre jön rá a hungary shipping 24usd-ért, aztán mivel kóreai cég, így 27% áfával ugyanannyira jön ki, mint ha egy szlovén PC boltból kérném ide szállítani(mondjuk ott ép 15% akcióban van :D ) .

    [ Szerkesztve ]

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    válasz Véreshurka #17474 üzenetére

    "2020. december 31-ig tehát az Egyesült Királyság a vámunió része marad, azaz az Európai Unió és az Egyesült Királyság közötti áruforgalomban továbbra sem kell vámalakiságokat alkalmazni. A kilépés időpontjától kezdődően a határon átnyúló termékértékesítésekre és az uniós tagállamok közötti árumozgásra vonatkozó szabályok nem alkalmazandók a 27 uniós tagállam és az Egyesült Királyság viszonylatában. "

    Bár én már most is azt láttam sok angol kereskedőnél hogy HU-ra történő szállítás esetén felszámolja az ÁFÁ-t, akkor csak simán át akarnak verni? Én ezért sem rendeltem február óta angliából. :D

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    válasz lajosx #17491 üzenetére

    A villanyszerelővel való egyeztetés tényleg megér 1 kört, mert attól még mert távol vannak és mert kötődobozból vannak megtáplálva lehet hogy be lehetne kötni az elosztónál a körök elejére szünetmentest.
    De akkor is érdemes több külön egységben gondolkodni, mivel a nagyobb távolság miatt a rákapcsolt fogyasztók és a kábelhossz mennyiségi alapon feszültségesést eredményez.
    Meg az se mind1 hogy a 12 V kamerák pontosan honnantól kezdve kapják 12V-on, tehát hogy közvetlenül mellettük van a tápegység vagy az is a körök betáplálási pontjánál rögtön transzformál.

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    válasz Cs1csó #17505 üzenetére

    No igen, próbálkozott segítséget kérni a pontos "mekkorára van szükséged" kérdés megválaszolására(6 db 12V kamera meg 2 rögzítő), de nem kapott, úgy hogy kénytelen volt számolgatni. Azt tippelem hogy valahol 500-600W között jött ki neki a matek terhelés terén, majd szerintem feltételezte hogy a 2000Va-s egységben nagyobb aksi lehet mint az 1000-esben, tehát tovább bírná.
    Csak mivel nem sok segítséget kapott, így nem biztos hogy utána olvasott hogy 9-12Ah aksi kapacitás lehet ezekben a típusokban ennyiért maximum, tehát hiába választ 1200Va helyett 2000Va egységet, az időkapacitás nem fog nőni.
    Persze mivel az alap terhelés kiszámításakor szerintem messze túl-lőtt, így valójában tényleg több ideig fogja bírni mint amit eredetileg kiszámolt.

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    válasz zsombor22 #17630 üzenetére

    Nekem is azt tanácsolták hogy ha fontos az áthidalási idő minél nagyobb mértékű kitolása, akkor inkább invertert vegyek amihez én választok akkumulátort.
    Ez már a legolcsóbb változatban is a fenti terhelésre ez a változat indulhat kb 50k-ról, de akkor még csak 20 perc helyett kb másfél órára növelted az áthidalási időt, persze előny hogy a külső akkut bármikor cserélheted, hogy bővítsd a hálózatodat.
    Hiába, ha értéked van amit védeni akarsz, akkor a biztonság technikának ára van.

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    válasz cinemazealot #17638 üzenetére

    Lehet hogy Te vitted el a hónapok óta a hardverapro-n vevőre váró példányt?
    Én csak és kizárólag azért nem mertem megvenni, mert még mindig nem érem el a spsups.hu---magyar oldalt.
    Más se tudja elérni a gyártó hivatalos oldalát?

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    válasz agricola #17643 üzenetére

    Szerk látom közben a topic gazda megelőzőtt, annyi kiegészítést tennék hogy abban az alap kiszerelésben csak 9Ah kimeneti akkumulátor kapacitás van, ami viszont a fenti terhelésnél valószínű azonnal kevés lesz, azt már nem tudom hogy mennyivel bővíthető fel az a típus.

    Az eredeti írásom.
    A processzor overclockolva van? Feltételezem hogy munkához nem kockáztatja az átlag ember az overclock miatti instabilitást, de a "K" jelzés valamint a software általi 900-1000 W csúcs terhelés alapján még elő is fordulhat főleg amiatt mert írod hogy modellezéssel kapcsolatos számításokat futtatsz, ami okozhat full terhelést és emiatt is van legújabb felső kategóriás videókártyád.
    A 900-1000Wos mért csúcs érték akkor sem stimmel egészen mivel ebben a videóban 2 db 3090-est indítottak el 1000W-os tápegységről és csúcs állandó csúcs terhelésen(Tomb Raider full 4k grfika) kért a rendszer a rendszer a falból 1022W-ot: [link]

    A 3080-as kártyával az a gond, hogy állandó jelleggel csak max 300-350 W közötti terhelést jelent, viszont időről időre előfordul vele hogy 1-1 pillanatra felugrik 400-500 W közé, de tényleg csak 1-1 pillanatra. Ezzel meg az a gond, hogy erre kell méretezni a szünetmentest, mivel az abban lévő túláramvédelem erre kifejezetten érzékeny még akkor is amikor épp nem aksiról megy.

    Az SSD-k alig fogyasztanak, de azok a NAS merevlemezek induláskor 1,8 A-t is elkérhetnek a 12 V-os ágon, így valóban a csúcs terhelésük egyenként akár 50-50 W-is lehet.
    Szóval a 12V csúcsterheléses túláramvédelem miatt tényleg jó hogy 1600-as tápegység van benne, de lehet hogy a kövi 3080-assal együtt jelentkező mégnagyobb kiugrásokat már nem fogja bírni, ezt azért majd ellenőrizzétek le 1-2 napos tesztfutással, nehogy a legrosszabbkor jöjjön a probléma. Nem is annyira a VGA-k önmagukban, hisz a fenti videóban 3090-eseket vitt el az 1600-as, de a NAS merevlemezek szintén 12 V-os kiugrásai okozhatják pont azt a határ átlépést.

    A probléma ezzel hogy a bolti, 2000W+-os szünetmentesek amik már elbírhatják a kimeneti terhelést, nem biztos hogy elegendő akkumulátorral rendelkeznek.

    Így az egyik legbiztosabb megoldás ha másik helyiségben ahol nem gond a zaj elhelyeztek invertert, amire akkora akksit (legalább 24 AH-nyi leadható kapacitás) köttök rá amekkora kell, így ha még se elég még mindig cserélhetitek nagyobbra.
    Viszont a gép automatikus leállítása alacsony akksi kapacitás során már jó kérdés.

    Amúgy van az APC-nek kalkulátora, ha abba szerverek számára fentartott 2Kw-os csúcsterheléssel számolunk hogy biztos legyen benne tartalék, akkor már talál példányokat több százezres kategóriában, pl APC Smart-UPS SRT, 1500 VA, már kapható "potom" 235k hufért.
    De annak a szoftverével le tudod állítani szabályosan a munkaállomást.

    [ Szerkesztve ]

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    válasz frpeter #17646 üzenetére

    Először is a tényleges terhelésre reagálnék:
    Az RTX 3000-es széria eléggé problémás, így a matematikailag 900+ a fentebb írt következő VGA miatti +350-es terhelésből kapott 1300-al gondok lehetnek ha épp a drivert elcseszi a gyártó és a kiugrások nem csak időszakosak lennének.
    Mivel munka állomásról van szó, ami tutira max terhelésen jár, így szerintem a kapacitáshoz 1300 feletti terheléssel kell számolni, továbbá az áthidalási időt én nem 5 percben határoznám meg, mivel nem tudjuk hogy pontosan mennyi idő kell a lekapcsoláshoz hanem inkább 10 perc. A 10 percbe belefér ha 6 perc után visszajön az áram, meg az is ha tényleg le kell kapcsolni.
    Otthoni gaming gépnél belefér a "na puff, idő előtt lekapcsolt, pont 1 percel az előtt hogy vissza jött az áram" de egy vállalkozásnál már más a helyzet.

    Ezekről az SPS típusokról korábban szó volt és nem azt írtátok hogy kettesével vannak az aksik bekötve? Tehát ha az egyik webshopban (mivel azt nem linkeltél hogy honnan érdemes venni) 9Ah kapacitást ír akkor az valójában 2 db 12V 9 Ah akkuból áll, amely kapacitás a jelenlegi berendezést sem tudja az APC kalkulátora szerint 2-3 percnél tovább életben tartani, nemhogy ha megérkezett a második VGA.
    Terhelés-kapacitás számítást eddig még nem csináltam mérnöki alapon, csak elhittem amit az APC weblapja kijelez.

    Azt nem tudtam hogy az általad emlegetett webshopban kapható típusban 6 db 9Ah aksi van.
    Ha ennél a típusnál is igaz hogy a 6 db az 3x2 kiépítésben van, még akkor is 27 Ah kapacitásról beszélünk, ami valóban bőven elegendő a fenti helyzetben.

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    válasz frpeter #17650 üzenetére

    De jó hogy felmerült, nekem riasztóban kell most cserélnem aksikat.
    Még nem bontottam meg a szabotászvédelmen keresztül a riasztót, mert nem értem el a nyugdíjas szerelőt aki csinálta és így nem tudom hogy a régebbi paradox rendszer amit az előző tulaj telepíttetett, milyen szabotázsvédelemmel van ellátva, tehát hogy ha megnyomom a byp-et és beütöm az alap pin kódot az elég, vagy mélyebbre kell menni és mester kód is kell.:Y
    Nem tudom hogy jelenleg 7-9-12 vagy mekkora aksi van benne, de arra gondoltam hogy ha én azt akarom hogy ár-érték arányban optimális ideig üvöltsön, akkor azért nem árt ha 12-eset rakok bele. Mert ha a betörő látja hogy elutaztam és a külső falon lévő mérőhelynél lekapcsolja a megszakítót...direkt nem villog alapjáraton a riasztó külső egységem, nehogy feltűnjön a dolog. :D

    Viszont nem akarom hogy a boltban átverjenek, az ár-érték aránnyal, mert látom hogy a közelben lévő boltban pl bruttó 4.5k-tól indulnak a 7 Ah-ás "UPS power" márkanevű egységek.
    Jól gondolom hogy érdemes legalább 12 Ah-s egységet venni, hogy ha hosszabb az áramszünet mondjuk egész napos, akkor tovább bírja?

    Vannak nagyon kerülendő márkák mostanában?
    Mi a tényleges megbízható belépő szintű márka?

    Köszi

    [ Szerkesztve ]

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    válasz jovás #17660 üzenetére

    Én arra tudok még gondolni ezen kialakítás esetén hogy elvileg nem ajánlják a topicmesterei hogy túlfeszvédelmes elosztót dugjunk szünetmentes elosztóba. Ennek egyik oka az lehet hogy abban már eleve van valamilyen védelem és az elosztónk ha aktivizálódik a védelem akkor keresztbe vághatja a szünetmentes ilyen védelmét.
    Gondolom hasonló a helyzet ha a szünetmentesbe másik szünetmentest dugunk és a két védelem egymással játszhat.
    Ez ugye eleve akkor kérdés, ha a szünetmentesre rádugott hosszabbítóba kerül valami olyan amire bekapcsol a túlfeszvédelem, mert ugye a hálózat irányából érkező tűlfeszt már a szünetmentes előtt kell védeni, mivel a szünetmentesek túlfeszvédelmének értékei gyengébbek mint a dedikált túlfeszvédelmes elosztóké.

    Persze nem tudom az SPS inverterben milyen megoldást alkalmaznak.

    [ Szerkesztve ]

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    válasz cinemazealot #17668 üzenetére

    Vagy ha a szimulalt szinusz zavarja, akkor a tisztan szinuszos tipusok kozul kell valasztani, amij drgabbak es nem mind1 a minoseg.

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    válasz cinemazealot #17673 üzenetére

    A sípolást nem lehet kikapcsolni?

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    válasz kcsa #17676 üzenetére

    Majd megvárjuk a topicgazdát. :)

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    válasz belinho #17688 üzenetére

    Nem ismerem a szakmád, de a fentiek alapján nem ebben dolgozol.
    Nem veszed számításba hogy minden védelemnek ára van. Így a komolyabb villám/túlfesz védelemnek is költsége lenne, de a szünetmentesek esetében ezt a költséget már nem fizetnéd meg.
    Egy családi háznál az elosztókba építendő T1 aztán meg egy T2 levezetők együttesen 40, akár 50k hufba is belekerülnek...szerinted amikor egy 60k UPS marketingjében szerepel hogy túlfeszvédelem, akkor ugyanazt a szintet fogja képviselni?

    Alapvetően nem mind1 hogy mekkora áramlöketre van méretezve az adott védelem és ha elolvasnád az adatlapot nagyon hamar kiderül hogy a ups-ed ilyen irányú védelmi paraméterei éppen csak elérik a 3-4kért hirdetett túlfeszvédős elosztók értékeit, de mondjuk egy 10-12k-sselosztóétől messze vannak.
    Ha túl nagy löket érkezik, akkor a védelem nem tud lekapcsolni, hanem átmegy rajta ami akar aztán szétég.
    Ugyanígy megszakítóknál is rá van írva hogy 4,5 kA, vagy 6 vagy 10-es...ha a 4,5kA-es kap 4-es löketet, megvédi a mögötte lévő eszközt, 10-20X ki is bírja ezt a löketet mire elszállna, de addig időben megszakít és nem enged át. Ha 5-öst kap, még talán akkor is, de ő maga megsül 2-3 löket után. Ha 10-est, akkor mire megsül már sütheted azt is ami mögötte volt.

    Na ezért lesz az hogy ha nincs előtte védelem és a közeli(értsd.: 800m) vasúti töltésbe belecsap a villám, akkor bizony a ups-ed megdöglik...partneri címen, társasházban minden készüléket vitt magával egy ilyen eset.

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    válasz snorbiii #17719 üzenetére

    A 480 W a leadható peak terhelést jelenti amit a belső áramkörei kibírnak, ezt érdemes 20-30%-al a tényleges rákötött eszközök össz. maximális terheléséhez képest felülméretezni.
    Ennek a tényleges áthidalási időhöz nincs KÖZVETLEN befolyása, mert azt az akkumulátor kapacitása határozza meg Ah-ban, amit a töltési 12V-os feszültségű áram mellett kell érteni.
    A terhelés alapján az aksi lemerülése NEM lineáris!!!

    Azonban KÖZVETETT módon lehet következtetn, MERT a nagyobb terhelési teljesítmény leadására képes egységeket nagyobb aksival szerelik.
    Tehát pl egy 450VA-s egységet nagy valószínüséggel 7Ah-s aksival szerelnek míg egy 850-1200 közötti egységet már 9Ah-al.
    De erről pontos információt az adatlapon találsz.
    Az áthidalási időhöz az APC weboldalára érdemes felmenni, ott van ehhez kalkulátor ahol beállítod hogy magyarországon vagy és a konkrét terhelés alapján beajánl típusokat teljesítménnyel aksival és lekérdezhető hogy mennyi terhelésen mennyi ideig tart ki.

    Azt viszont itt a topicban is kihangsúlyozzák hogy a 200w feletti szünetmentes terhelést ezek a "belépő szintű" de megbízható márkájú egységek amikben csak 9Ah-s aksi van csak 10-20 percig tudják fenn tartani.
    De egy netezős PC monitorral netezés közben akár 100W alatt is fogyaszthat + monitor 20-50W.

    [ Szerkesztve ]

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    válasz zolisx4 #17755 üzenetére

    Szerintem:
    Ha sorban mennek tönkre, akkor lehet megérné megnézetni vagy a rákötött gépek tápegységét hogy minden rendben van-e azokkal, vagy pedig az "iroda" elektromos hálózatát, de mindkettőt rendes műszerekkel, nem csak ilyen kétsarkú feszültségkémlelővel ahogy villanyszerelések alkalmával ránéznek a dugaljakra hogy megvan-e a 230...
    Előfordulhatnak kezdődő kötéshibák is, amik pont belengetik annyira a bejövő áramot hogy a rákötött egységekben elszállnak a tápkörök olcsóbb eszközök esetében. Bár elvileg a ups-ek pont széles ingadozási tartományra vannak, de kitudja.
    Aztán lehet tényleg szériahibás sorozatot fogtatok ki, de abból se kéne 2-3-nál többnek megadnia magát.

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    válasz zolisx4 #17765 üzenetére

    Az általad felsoroltak alapján elméletileg nem kéne hogy visszafele gond legyen. Csak az elmélet és a gyakorlat között elméletileg ugyan nincs különbség....

    Egyrészről a PC tápegység belső problémáit az érintésvédelem nem mutatja ki, azonkívül hogy van-e földelés vagy nincs. Másrészről ezek a brand tápegységek már nem azok a tápegységek mint 30 évvel ez előtt, mindenütt megy a spórolás.
    Szintén államigazgatásból származó történet:
    Pár éve, egy területi elmű kiesést követően felhívták a 10 évvel ez előtt felújított épületből a villanyszerelőket, hogy az egyik emeleten, az egyik szárnyon minden 3. irodában áramszünet van.
    Valóban, minden 3. megszakító le volt menve és nem is maradtak fent.
    Kiderült hogy az egyik irodában 2 db hasonlóan neves gyártótól(vagy ugyanattól már nem tudom) vásárolt PC-k tápegységei zárlatosak lettek a hirtelen ingadozástól.
    A zárlat visszafele a hálózaton olyan zavart okozott, hogy a mellette lévő 2 monitorban is zárlatossá váltak a tápegységek.
    De a felújítás során a 18 irodából minden 3.-hoz ugyanazt az 1 nullát húzták ki a szinti elosztóból, így hiába volt szeparálva 15 megszakító, a közös nullára kötött zárlatos tápegységek miatt további 4 irodában is elment az áram.

    [ Szerkesztve ]

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    válasz Steve1207 #17773 üzenetére

    Hangsúlyozom: NEM számoltam utána annak hogy a max terhelésre vonatkozó értéked valós-e, szerintem kicsit felül méretezted, de szünetmentes kiválasztásánál mindig jobb ha felül méretezel, mert akkor tuti nem léped át a beépített túláramvédelmet.

    Ez alapján legalább 850-900 VA-es teljesítményű egységre van szükség ( mivel az általad megjelölt olcsóbb egybeszerelt UPS kategóriában kisebb a hatékonyság, ezért lesz a watt értékedből ekkora VA érték). Ezekben, olcsóbb esetekben elvileg 9Ah akkumulátor van, és ezen múlik hogy pontosan mekkora áthidalási időt kapsz.

    Jelen esetben ez kb 4-6 perc az általad írt teljes terhelést feltételezve, de mint írtam valszeg többet adtál meg mint a tényleges. Pl ha épp word doksit szerkeszt akkor jóval alacsonyabb terhelése van aktuálisan.
    Szerk.: Ez a topic nagyúr által jelzett típusokra vonatkozik kb.

    Ha ez nem elegendő, akkor és/vagy a pénztárcát kell kitolni / nem egybe szerelt eszköz kell, hanem inverter+vezetékkel csatlakoztatott külső akkumulátor. Persze a nagyobb teljesítményű egységek már nem is annyira csendesek, hisz töltéskor is és áthidaláskor is az akkumulátort és az áramköröket hűteni kell.

    [ Szerkesztve ]

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    válasz alex73 #17776 üzenetére

    Ha EATON-nál a server kategóriára mész akkor valóban server környezetbe, tehát ipari/vállalkozás árazással szűkíti a választékot.
    Mellette eléggé ratyi az egész calculator kialakítása. :D

    Viszont nem írtál áthidalási idő szükségletet.

    [ Szerkesztve ]

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    válasz alex73 #17778 üzenetére

    Bocsi, még az kimaradt hogy "kamera" alatt is részletezni kéne hogy milyen jellegű központi egysége van, továbbá hány kamera és hogy azok saját tápegységesek, vagy a hálózati kábelről kapják-e a táplálást...

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    válasz alex73 #17780 üzenetére

    Mivel a topic valódi gazdái alszanak vagy én nem tudom, kénytelen vagyok beleokoskodni laikusként.:
    Erre a típusra azt írják hogy hasonló mennyiségű eszközt elbír mint ami neked van, lehet hogy kissé kevesebb áthidalási idővel fog futni mint amit szeretnél: [link]
    Ez elvileg tud szólni a nas-odnak hogy kapcsoljon ki.

    Amit korábban találtál EATONtól, abban lehet hogy kicsi az akksi a Te eszközeid számára.

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    válasz Edorn #17784 üzenetére

    Én egy drága szünetmentest mindenképp földeltbe dugnék...meg a gépeket is. :D
    3x2,5-ös vezeték végén lengő dugaljal annyira nem nagy tétel rendesen lerögzítve se, ameddig nem tudsz rendes felújítást eszközölni. Persze nem ismerem a helyszínt, a falátfúrások, vagy az esztétika tudja növelni a költségeket, nomeg az ingatlan kiselosztója és annak a földelési megoldása/földelés hiánya.

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    válasz EQMontoya #17787 üzenetére

    Csak egy felvetés:
    Mi lenne ha a drágább on-line UPS-en gondolkodna a kolléga?
    Oké hogy az in-rush az in-rush, de mivel ott a betáplálási és az elmenő hálózat szeparáltan van, elképzelhető hogy a betáplálási biztosítékot nem rántja meg annyira amikor visszajön az áram?

    #17788 csicso82

    Amikor lecsapta a megszakítót, ott ebből a tekintetből milyen UPS volt?

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    válasz alex73 #17805 üzenetére

    Amennyire én vissza tudtam olvasgatni az általad is talált három gyártó ezen a téren megbízhatóak, bár 1-1 rosszabb darabot (pl hangos) mindig ki lehet fogni, pláne az adott gyártó palettájának belépő kategóriájából.

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    válasz Cs1csó #17842 üzenetére

    Hozzá kell tenni, hogy azért kell a PC tényleges teljesítmény igénye, mert ha a sima feszvédős dugaljba dugod azokat amiknek nem kell akku, akkor is a központi elektronikának bírnia kell az össz. terhelést.
    A TV-hez én amúgy vennék külön feszvédős elosztót és másik fali konnektorba dugnám. De ez én vagyok.

    [ Szerkesztve ]

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    válasz kcsa #17847 üzenetére

    Biztos vagy benne hogy nem tud rádugni hubot?
    USB-B-hez kapott kábel másik vége USB-A, amihez biztos találni ali-n átalakítót amivel rátud dugni hubot.
    Gondolom ahogyan 1 hub-ba bele tud dugni egeret, billentyűt, nyomtatót, sőt ma már hálókártyát is arra gondolt miért ne "oszolhatna" meg a ups-el folytatott kommunikáció is több kliens irányába, ha pl több PC-re felrakja a gyártói kliens programot a lelövéshez.
    Csak ugye az usb protokoll nem olyan mint az UTP ahol egy switchbe beledugod a 4 PC-t és felépült a hálózat. Nem véletlenül van hogy a huboknak fix a vezetékezésük.

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    válasz f4lcon #17861 üzenetére

    Első kérdés:
    Munkaállomásonként gondoltad külön ups-elni?
    Mert ha egyre szeretnéd rákötni akkor tudni kéne hogy pontosan hány db "pc"ről van szó, mivel a ups elektronikájának bírnia kell az egyidejűleg fellépő maximális össz terhelést különben lekapcsol.
    A 600VA-s egység esetén papíron maximum 360 W terhelést tud fedezni fél-2 percig, de ez a gyakorlatban nem szokott teljesülni a belépő kategóriákban, hanem azt a kb 240-et tudhatja maximum és csak 1-2 percig bírja a kisebb egységben lévő értelemszerűen kisebb kapacitású aksija.
    Amúgy nem írtad hogy konkrétan milyen jellegű munka folyik a "pc"-ken, mert pl office-excell esetén nem éri el azt a 240w terhelést, de pl programozás során amikor épp tesztel meg fordítja a kész projektet akkor már felmehet a terhelése, még ha nem is csúcsra. Szóval a pontos áthidalási időhöz vagy fogyimérővel történő tesztelés kell( nem 1-2 perc, hanem a kliensek által használt legerősebb felhasználói programmal történő fél-1 órás mérés) vagy puding próbája az evés.

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    válasz Cs1csó #17878 üzenetére

    a kolléga arra gondolhatott hogy a 3000es vgak sokszor leverik a 650es tapokat, legalabb 750es kell ezért van neki 850es.
    Ha tartjuk hogy 40%al túl méretezünk, meg akkor is elég az 1500as.

    [ Szerkesztve ]

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    válasz Aidan85 #17944 üzenetére

    Nos, a tényleges leadható teljesítménye ezeknek a típusoknak 60%-on van, tehát a 900-asból 540 VA, míg az 1300-nak 780 VA netto teljesítményt tudsz kivenni.
    Ez azt jelenti hogy az egység túláramvédelme ezen maximumokra van méretezve, már pedig bekapcsoláskor szoktak lenni kiugrások a PC-knél 1-1 pillanatra.
    Jelenleg ha megteheted én az 1300-ast javaslom hogy biztosan ne oldjon le a túláramvédelem ha véletlenül egyszerre kapcsolod be a 2 gépet. Lehet hogy a GTX 1060 lecserélés után is elegendő lesz, de azt majd akkor kell letesztelned.
    Pl egy RTX 3080-as kártyánál a gyártói ajánlás már 750-es tápot javasol (tehát lehet hogy a PC tápot is cseréled majd), pont az ilyen pillanatnyi kiugrások miatt.

    [ Szerkesztve ]

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

Új hozzászólás Aktív témák