Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dluinet

    nagyúr

    válasz Jinxb1rd #894 üzenetére

    a Word nem kiadványszerkesztő program

    azon max a bevásárló listát írnám meg

    "Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

  • ViZion

    félisten

    válasz Jinxb1rd #894 üzenetére

    Nem nézzük le a PS-t, sőt!
    De a tények tények: gravírlézer, marók, plotterek, stb... minden vektoros formátumot kér. De csinálj meg egy névjegykártyát Corelben és PS-ben. Mennyi hely? És mekkora a különbség, ha 1000 féle van? Mi esküvői meghívóktól a mindenféle bizbaszig terveztünk, ha mindent raszteres PS-ben mentettünk volna... uhh. Másik, h én már jártam úgy, h egy logót kellett aktualizálni, mivel eléggé effektes dolgot akartak, csak a honlapra, meg levélpapírra, így megoldottam PS-ben gyorsan. Egyszer csak szólnak, h fasza lett, megy plakátra és molinóra is. Szerinted hogy szidtam a saját hülyeségem? Neeem, inkább 2× annyi ideig Corel/ID, mint PS-ben logót szerkeszteni.

    A másik, h ha PS-hez értesz, akkor mit csinálsz, ha cdr/Ai fájlokat hoznak?
    Word mint kiadványszerkesztő: sírva könyörögtem, h csináljuk úgy, mint a konkurencia: kiraktak 3 PC-t, lehet rádugni a pendrájvot, kinyomtatod MAGADNAK. Nézheted, akármi és nyomtasd ki.
    Nálunk behozták, megnyitottuk... uhh, szétesett. Jajj, hiányoznak képek. Hopp elugrott az okos tartalom jegyzék, képaláírások elcsúsztak... Mennyi reklamáció volt, már a p!csöm kivolt velük. Akinek 2-3 oldalnál hosszabb volt, kértem be pdf-et (tudja a word, exportálja ki és ellenőrizze otthon, leszarom ;] ). Marha vicces, mikor az oldaltörések elcsúsznak és fél, meg teljesen üres oldalakat köp ki a gép (klikkdíjas, de az ügyfél az üresre nyilván nem akart fizetni...), a kedves wordös megrendelők miatt.

    Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

  • Met

    nagyúr

    válasz Jinxb1rd #894 üzenetére

    Jelenleg pont 140 oldalas kiadványt formázok meg egy meghatározott arculatra, amit én terveztem, természetesen Word-ben csinálom :W

    Nem lenézzük a PS használókat csak tudni kell mire milyen programmal szabad dolgozni. Az hogy neked és a főnöködnek nem volt még problémája a PS miatt az mázli.

    [ Szerkesztve ]

    "If in doubt, flat out!" Colin McRae

  • BonFire

    veterán

    válasz Jinxb1rd #894 üzenetére

    „Most nagyon úgy mondjátok, mintha Photoshopban nem lehetne vektoros dolgokat gyártani, pedig nyilván nem raszteres képeket alakítok át Illustratoros formátumba.”

    Nem úgy mondjuk, mert tudjuk. Én is rengeteg vektoros ábrát hoztam már létre a Ps vektoros eszközeivel, például EZTETET. Amint látod, elég kúl meg trendi. ;) A betűket is pennel rajzoltam meg, mert nem volt meg a betűtípus. Amit lehet, Ps-ben is vektorokkal oldok meg.

    Deviszontazomban!

    Ha két-három alakzatból akarsz kialakítani egy negyediket, az Ps-ben annyira bajos, hogy inkább körbefut az ember mindenen Pennel, míg az Illustratorban ott a Pathfinder, vagy a CC óta a Shape Builder, amivel pikk-pakk lehet szabni-vágni-forrasztani az alakzatokat és görbéket. Nagy különbség van a között, ha egy raszteres progarmban van néhány vektoros eszköz, amivel nagy kínnal-keservvel megoldható egy-egy egyszerűbb vektoros feladat, vagy pedig ha egy program natívan vektoros. Az Illustratorban az ecset is vektoros. Minden ecsetvonás külön objektum! Ráböksz, és ki van választva. Nem kell körberajzolgatnod üggyel-bajjal mindenféle kacifántos kijelölőeszközzel, mert csak rá kell kattintani. Kész. Egy vonás egy objektum. Persze olyan ecset is van (Bloat brush), amivel összefüggően lehet festeni. Mikor mire van szükség. Szimmetrikus formák létrehozásához a tükrözés eszköz. A Blenddel egyik alakzatból fokozatos vagy fokozatmentes átmenetet csinálhatsz egy másikba. Ezt tetszőleges görbére illesztheted. Szimbólum spray, művészi ecsetvonás, ecsetvonás szélesség eszköz. Az intelligens segédvonalak segítségéről már nem is beszélve, mert bár Photoshopban is léteznek, mégsem úgy viselkednek. Mondhatni Ps-ben sz*rt se érnek, Ai-ban viszont nem lehet létezni nélkülük. Aztán a Transform eszköz és Transform effekt! Nem kell számolgatni, hova kell rakni egy-egy bigyót, ez megoldja neked. Valós idejű előnézetben nézhetet, milyen káprázatos dekorációra képes.

    Na, tessék! Direkt mondtam, hogy nem fogok listát írni a különbségekről, erre tessék… Te most körülbelül úgy beszélsz az Illustratorról 0 tapasztalattal, mint Stevie Wonder a Pantone-színekről. Fogalma sincs róla, milyen, elképzelni sem tudja, milyen lehet az. Javaslom, hogy kicsit üsd bele az orrod, és meglátod, addiktív lesz. És senki sem akar itt lebeszélni a Ps-ről, mert mi is használjuk, sőt, nagyon is használjuk, csak éppen arra, amire való.

    Reklámkiadvány Wordben… – ehhez én nem fűznék hozzá inkább semmit. Wordben én könyveket (regényeket) szoktam korrektúrázni, vagyis – bocsánat – nem is Wordben, mert az utóbbi időben a LibreOffice Writer is megfelel erre a célra, és arra jó. De eszem ágában nem állna olyan kiadványt vele szerkeszteni, ahol a tipográfiának és a képszerkesztésnek jelentős szerepe van. Ahol mondjuk egy oldaltükröt ki kell alakítani.

    Jól jegyezd meg!
    A Microsoft Word arra való, hogy általános iskolai számítástechnika-szakos tanár bácsik azzal csinálják meg az iskola weblapját HTML-ben. :P

    [ Szerkesztve ]

    A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

Új hozzászólás Aktív témák