Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tuninger

    Topikgazda

    válasz Teasüti #11669 üzenetére

    Ez egy nagyon jó oktató videó volt, ki kellene valahogy "pin"-elni!

    Nem tagadom hogy rengeteg előnye van a 10 bitnek, de állítom hogy általános felhasználásnál nem igazán jelent korlátot hogy 8 biten vesz fel az átlag halandó. Mint mindig, most is Dave Dugdale videóját linkelem mert mindig leteszem az államat mikor megnézem :)

    [ Szerkesztve ]

  • #54625216

    törölt tag

    válasz Teasüti #11669 üzenetére

    "Ezek szerint a luma zajt nem hogy szűrni nem kell, de még filmes hatást is kölcsönöz?"

    Inkább úgy mondanám, hogy amit az elején leszedsz, azt a végén tedd vissza.

    A videó utómunka során bizonyos műveleteket könnyebb technikailag "tiszta" anyaggal végezni, pl. kromatikus aberráció, vignette, lencse torzítás, zaj, stb. nélkül, mert a különböző forrásból érkező anyagokat könnyebb úgy összekompozitálni, hogy nem kell a technikai sajátosságokat külön egymáshoz igazítani.
    Így az első lépés (feladattól függően) általában az, hogy szűröd a zajt, kilapítod a lencse torzítást, stb.
    Ugyanakkor azért nem "hibáról", hanem "sajátosságról" beszéltem, mert ezek a képi elemek szerves részét képezik az eredeti anyagnak, így nem szabad teljesen eltüntetni őket.
    A filmgrain pl. nem csak a celluloid "feeling" imitálására kell, hanem ha mondjuk kimerevítesz egy képet a filmből, akkor a filmgrain jelzi a nézőnek, hogy csak a kép áll és nem az idő. (Az online filmnézés világában pedig külön hasznos, hogy a néző végig tudja, hogy nem a lejátszás akadozik, hanem szándékos alkotói eszközről van szó.)
    Azaz a zajt lehet és néha kell is szűrni, de ugyanolyan fontos, hogy a végén pótoljuk. Ugyanígy a többi átmenetileg eltávolított képi elemet is célszerű reprodukálni.

Új hozzászólás Aktív témák