Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • PROTRON

    addikt

    válasz demars #8277 üzenetére

    Nagyjából sőt, minden fogyasztója 1 fázisú.
    Viszont ha több áramkör indul el a FI reléből, akkor a Fi relénél összegződik a hiba, összegződnek az egyes vezetékeken önkéntelenül elinduló szivárgások, így ha pl 2 dugalj kör helyett 3x2 dugalj kör van egy db Fi relére kötve, akkor simán összejön hogy összegezve eléri a 30mA feletti értéket és egyszerre levág mindent.
    Jelenleg nagyon valószínű ez a probléma, tehát hogy a mostani 8 áramkör elé 1 db háromfázisút téve (ahogy első körben javaslod) nagyon valószínű hogy random levágások lesznek. Valszeg ezért nem lett a meglévő 1 db-ra több rákötve.
    Oké, lehet később szeparálgatni, de továbbra sincs értelme 6 áramkörönként egyszerre kapcsolni, mert ha valamelyiken bekapcsolva felejt egy zárlatos rádiót, akkor megint csak 6 áramkör vágódik le. Meg a háromfázisúak még drágábbak.
    Ha lenne sok háromfázisú fogyasztó, ott más a helyzet, de itt ugye nem ez a helyzet.

    Mindig feldühít a téma hogy anno 5-8 emeletes társasházakban a lakásokat rengeteg helyen 3x10A-re kötöttek be, sose volt semmi értelme.
    Inkább csak a bajt okozták ezzel, pl lakáson belül is összelehet így simán találkoztatni 2 fázist...könyörgöm ki fog 3 fázisú csillárokat bekötni? Meg minden egyes szobában a falak mentén egyenlően elosztani a terhelést a 3 fázis között?

    A modern lakások esetén is csak a főzőlap miatt kell hogy a nappali tarifán legyen nagy maximális terhelhetőség. 3.-ik emeleten mikor fogsz háromfázisú berendezést, pl autótöltőt üzemeltetni??? Még a háromfázisú bojler, vagy hőszivattyú is ritkaságszámba megy.
    Sokkalta jobb lenne 1x40-50A nappali, mellé 1x16-20A fűtéshez(jó lenne ha elektromos padlófűtést is megengednék "H" tarifára kötni), meg 1x10-13A bojlerhez.
    Egyidejűség miatt simán beleférne 1x63A-be, azaz mehetne a 3x16-os leágazó vezeték a mérőóráig, majd a mérőóra sorkapcsainál elágaztatni hogy 3 külön tarifa legyen mérve.
    Nyugaton is és még Romániában is simán megtudják így oldani, csak nálunk vannak fejben elmaradva a szolgáltató döntéshozói...így elég lenne 1 db "smart"mérőóra (végre lenne értelme a smart jelzésnek), nem kellene 3 db, 3 különböző gyári számmal, meg nem kéne 3x akkora méretű doboz, elég lenne 1 db 30x60 cm....hú de feldühít mindig, hogy csinálhatnánk okosan is, de nem.

    De családi házaknál is elenyésző azoknak a száma akik valójában kihasználják hogy háromfázisú vételezésük van...ott is felesleges, de ott még talán van ráció a hőszivattyú, autótöltő, vagy a barkácsműhely okán.

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

Új hozzászólás Aktív témák