-
Fototrend
A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )
Új hozzászólás Aktív témák
-
-
SP4C3
veterán
válasz B-L-A-C-K #65507 üzenetére
hibernálás off:
powercfg -h off
Pagefile másik háttértárra történő mozgatása, rendszerlemezen való kikapcsolása, CCleaner, programdata folder átvizsgálása...
-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com
-
brd
nagyúr
válasz csubuka #65503 üzenetére
Igen. Arra figyelj, hogy érdemes a CPU-t is eltávolítani, ill. ami fontosabb, hogy a háttértároló-vezérlőt. Ilyenkor átáll a beépített AHCI használatára, amit elvileg mindkettő vezérlő ismer, így el fog indulni. De még1x: mentsd le a még működő rendszert, hogy ha valami félresikerül (hosszú idő lenne mentés nélkül megoldani), akkor vissza tudd állítani a még működő rendszert!
The only real valuable thing is intuition.
-
brd
nagyúr
válasz zolee001 #65512 üzenetére
Én szinte még csak ilyennel találkoztam (kivéve a tényleg csak image készítésére használt telepítést, ami nem volt soha napi használatban, mint OS). A legtöbbször ide jut el a folyamat. Ha innen futtatok egy msoobe-t, akkor kapok egy olyan Windows-t, ahol a régi userrel belépve új profilt kapok. A HW bilincsből lehet, hogy ki tudja szabadítani, de egy/több user profil megtartása és a másik HW-en futtatás lenne a lényeg, nem csak az, hogy az adott Windows más HW-en fusson. Szívesen venném, ha elárulnád a trükköt, ahol egy Windows-t syspreppel új HW-re lehet úgy költöztetni, hogy a user profil is használható maradjon. Sok időt meg tudnál takarítani nekem.
The only real valuable thing is intuition.
-
-
Glaz-dozfhut
őstag
Acronis True Image backup programja teljes lemez mentés után, helyreállít eltérő hardverkörnyezetbe az "universal restore" funkciójával. Egyéb hasznos dolgot is tud. Pl. lemezkép konvertálása virtuális lemezzé, ami virtuális gépen azonnal futtatható.
Laptopról asztalira hurcolásztam rendszert. Jó anyámnak volt olyan kérése, hogy az "új" laptopja úgy működjön, ahogy a régit kikapcsolta, mert nem akar foglalkozni vele. Dolgozni használja.[ Szerkesztve ]
- Glaz-doz-fhut -
-
Glaz-dozfhut
őstag
-
Krystal_s
addikt
Visszaállítottam a rendszert pár hónappal korábbi képfájlból (nem telepítettem azóta más programot) és megnéztem újra. Az említett 3 .reg fájl mérete és tartalma elég sok dologban különbözik. Ennyit szerintem nem a MemInfo írt át.
Először úgy indítottam, ahogy írtad. Előző rendszeren kitömörítve és most csak futtattam. Így nem jelzett a CIS.
Aztán rámentem a Setup.exe-re, hogy ezen a rendszeren is portable módban kicsomagolja. Amikor a helyet kell kiválasztani, ahova kitömöríti, akkor ugrik rá a Comodo Hips...
Érdekes, hogy másik 2 gépen is néztem és azokon nem jelzett a Comodo még paranoid módban sem. Szóval ez megint egy x akta lesz azt hiszem. :\ -
Doky586
nagyúr
válasz Glaz-dozfhut #65516 üzenetére
Úgy érted mire a Acronis átklónozta az ultimate lemezed addigra starter lett belőle és a 64 bitből is levett 32-t..
-
cekkk
veterán
Sziasztok!
Egyik barátom gépén win7 van, usb keresztül használt egy vodafonos mobil interntetes modemet.
most valamiért nem megy a net és semmi sem rajta keresztül, a stick működik, mert wifis és ha úgy csatlakozok rá másik géppel akkor van net. Ha a ismerősgépébe teszek egy wifisticket és úgy csatlakzok akkor sincs net.
Mi lehet a gond?
Köszönöm a segítséget.Üdv:
Zsolti -
Glaz-dozfhut
őstag
válasz Doky586 #65518 üzenetére
Tényleg érdekel? Bal oldalt az eredeti rendszer, ami alapból a gépen volt és működött referenciaként. Jobb oldalt ugyanarra a gépre klónozott Starter, amiből csak 32 bites verzió van és 2 GB a méretkorlátja. Megmaradt az Asus rendszer-logo, amiből kivehető, hogy i7-tel szerelt EeePC-t nem adtak ki. Már annak, aki jártas ilyesmiben.
- Glaz-doz-fhut -
-
zolee001
őstag
válasz csubuka #65522 üzenetére
Magyarul a felhasználoi profilod ami a felhasználoi nevedhez tartozik, pl képek mappa,dokumentumok mappa,videok mappa,asztal mappa.
Ha tutira karsz menni de az usmt eszköz nem jön be akkor van a windows ban a windows áttelepitö,minden program,kellékek,rendszereszközök és windows easy transfer.
Ezzel kimented magadnak vhova ami kell majd miután végrehajtottad a sysprepet kb IGY utána ugyanazzal a easy transferrel vissza.
(A sysprep kinulázza az aktiváciot is igy az uj gépen ismét be kell aktiválni majd) -
csubuka
addikt
-
King Unique
titán
Itt egyrészt maga a dinamikus lemez a gond, ami ha nem célirányosan lett beállítva és használva, akkor nem sok értelme van vesződni vele. Sőt ilyenkor rendszerint csak a szívás szokott lenni miatta... Másrészt a Windows lemezkezelője általában csak akkor engedi a kiterjesztést (összevonást), ha a hozzáadni kívánt nem lefoglalt terület közvetlenül a kiterjeszteni kívánt kötet mellett, illetve az után helyezkedik el. Alaplemezzé konvertálni a dinamikus lemezt pedig csak destruktív módon tudja, azaz a kötet és egyben az azon lévő adatok törlése után. Tehát ennél a megoldásnál először le kell menteni az adatokat egy másik fizikai lemezre, majd a konvertálás, vagy akkor már a teljes újraparticionálás után visszamásolni őket. Adatvesztés nélkül csak külső programok tudják megoldani, de azoknak is rendszerint csak a fizetős változataik.
[ Szerkesztve ]
-
gregory91
senior tag
[ Szerkesztve ]
Remélem itt elfér - https://sites.google.com/site/geriprojekt/ - https://github.com/kgregoryan - Az ember téved,a gép hibázik.
-
szalasz87
csendes tag
Sziasztok!
Egyre gyakrabban kapok kék halált (általában atikmpag.sys de naplóban van dxgkrnl.sys és dxgmms1.sys) először még egy nap eltelt, most már van hogy be se tölt a windows. Csökkentett módban semmi gond. AMD videókártya drivert már frissítettem. A VGA-ra (Gigabyte R9 270) gyanakszom azért is mert csináltam rá új hűtést, de egy évig nem volt gond vele akármekkora terhelés tesztet is csináltam, hűtötte rendesen..
A fagyás most se a hőre történik 3D markot szépen lefuttatta, a fagyás random pl. időkép weblapnál vagy youtube oldal megnyitásnál jött be.Ötlet? Köszönöm!
-
King Unique
titán
válasz gregory91 #65539 üzenetére
A Linuxoknál többnyire gondot szokott okozni a Windows alatt létrehozott dinamikus lemezek kezelése és pl. lmdtool kell hozzá. De lehetőség szerint eleve inkább Windows alól javasolt megoldani a piszkálását, átkonvertálását stb. Valamint a GParted is csak egymás mellett lévő partíciókat tud összevonni, illetve a kiterjesztést / átméretezést akkor, ha a nem lefoglalt terület közvetlenül a meglévő kötet után helyezkedik el. A windowsos külső particionáló programok ilyen téren rendszerint többet tudnak, az adatvesztés nélküli átkonvertálásokkal meg pláne. Szóval azért a GParted sem mindenható...
[ Szerkesztve ]
-
gregory91
senior tag
válasz King Unique #65544 üzenetére
Windows-os programokkal éppen hogy nem jártam sikerrel sőt....gpartedtel tudtam úgy kiséretezni hogy nem volt biztonsági másolatom(ha valami gubanc lett volna,a testdisk helyrehozza, ugyanúgy megvoltak a dolgok utána is).
Itt kb az játszódik le hogy van egy lemez 1 particióval,a többi üres, kiterjeszthető ugyan, csak kissé időigényes(méretez, másol).
UI: Nem véletlenül írtam a linkre hogy "vigyázz"(helyrehozható természetesen) de nekem így is nagyon sokat segített mikor kellett.[ Szerkesztve ]
Remélem itt elfér - https://sites.google.com/site/geriprojekt/ - https://github.com/kgregoryan - Az ember téved,a gép hibázik.
-
petymeg
addikt
Sziasztok!
Van a családban egy koros Lenovo laptop, amin OEM Win 7 prof. 32 bit van. Volt most nemrég egy frissítés, azóta azt írja ki, hogy nem eredeti rajta az oprendszer és kéri a kódot. Természetesen a papírok eltűntek egy szálig, a hátulján a cimkéről már rég lekopott a kód. Hogy lehet ezt megoldani? Előtelepített rajta a win, tehát elég egyszerűen újra lehet ne húzni, de akkor megint csak kérni fogja a kódot, ugye?
Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!
-
flash-
veterán
Hali
Adott egy win7es laptop se eger se bill nincs tehet nem erzekel(pedig volt)
Csikkentett modban ugyanez. Próbáltam korabbi változatot visszaalitani nem ment. De a visszaalito menuben van eger.
Mit lehet tenni? Nincs nalam win telepito cd.
Parancssorbol mivel lehet probalkozni?
Esetleg olyan parancs ami visszarakja a gyari beaitasokat az adatok(word doksik) megtartása mellett? Egyeb otlet?
Sfc snannowra azt irja hogy csak ujrainditas utan tud lefutni probaltam aztab megint ezt irja szoval ez se megy vmiert[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz gregory91 #65545 üzenetére
Aztán ez a kísérlet pontosan milyen lemezen is zajlott, netán dinamikus? Az előző válasznak pont az lett volna a lényege, hogy Linuxoknál a Windows alatt létrehozott dinamikus lemez kezelése eleve problémás lehet. Sokszor már a hozzáféréssel is gondok vannak, nemhogy a partíciók machinálásával... Vannak ugyan olyan rendszerek, amelyek már kezelik, de azt is érdekes módon. Konkrétan kipróbáltam, hogy Linux alól méreteztem át a dinamikus lemezen egy partíciót, majd létrehoztam egy másikat. Aztán elindítottam a Windowst, viszont se a fájlkezelőben, se a lemezkezelőben nem látszott a módosítás. Olyan volt, mintha nem csináltam volna semmit... Szóval nem véletlenül volt említve, hogy egy Windowszal létrehozott dinamikus lemezt nem feltétlen Linux alól kellene nekiállni piszkálni...
A GParted pedig rendszerint csak akkor tud partíciókat közvetlenül átméretezni / kiterjeszteni, ha a nem lefoglalt terület közvetlenül a meglévő kötet előtt, de főleg inkább utána helyezkedik el. Ezt ugyanúgy tudja Windowson egy külső particionáló program is, sőt azok a GParted ellenében még akkor is képesek megoldani, ha nem közvetlenül egymás mellett vannak. Aztán ott van még az adatvesztés nélküli MBR / GPT, alaplemez / dinamikus lemez, logikai / elsődleges partíció, FAT32 / NTFS átkonvertálás, valamint a partíciók közvetlen visszaállítása, a felület tesztelése, lemez / partíció többszörös felülírása és megsemmisítése stb. funkciók. Ezeket a GParted megint nem tudja, ellenben az említett külső particionáló programok igen. Szóval az nem kérdés, hanem tény, hogy particionálás és funkcionalitás terén mely szoftverek tudnak többet... Sőt, nemcsak a fizetős, hanem még az ingyenes változataik is. A GParted használata főleg akkor javasolt és előnyös, ha kifejezetten linuxos fájlrendszereket kell piszkálni.
TestDisk, na az meg a másik gyöngyszem... Vannak olyan esetek amikor ugyan használható és megoldja pl. a partíció helyreállítást, vagy akár adatot is lehet vele menteni. Viszont korántsem mindig képes erre... Konkrétan kipróbáltam, hogy egy rendszermeghajtón töröltem egy másodlagos NTFS kötetet, amit utána nem tudott rendesen helyreállítani és RAW lett. Sőt, olyannyira elcseszte, hogy a lemezen a rendszerindítást is tönkrevágta és utána már a Windows sem bootolt be... Vagy épp nemrég volt az adatmentés topikban egy olyan eset, ahol XFS fájlrendszerű merevlemezeken véletlenül beletörölt az illető a partícióba DD-vel. Linux alatt nem tudott vele mit kezdeni, a TestDisk hozzá se szagolt (...), de egy ottani, egyszerűbb adatmentő szoftver szintén nem. Ellenben Windowson egy XFS fájlrendszert kezelő adatmentő programmal már le tudott menteni csaknem minden adatot. Szóval az megint tény, hogy Windowsra azért komolyabb adatmentő szoftverek vannak és a választék is jóval nagyobb belőlük. Tehát nem mondanám, főleg nem általánosítva, hogy ott kevésbé járni sikerrel...
[ Szerkesztve ]
Új hozzászólás Aktív témák
• A topikban Alapelveink értelmében tilos a warez témák tárgyalása!
• Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót!
• Tilos az OFF!
Állásajánlatok
Cég: HC Pointer Kft.
Város: Pécs
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest