-
Fototrend
Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)
Új hozzászólás Aktív témák
-
s3toraph
senior tag
Sziasztok!
Egy ilyen laptopot kell telepítenem: ASUS VivoBook Max X541SA XO135D
Pendriveról akarom telepíteni rá a Win10-et. Több módszert is láttam leírva, melyik a legbiztosabb? Rufus-al?
Az UEFI-ben mit kell átállítanom a boot soorenden kívül hogy pendriveról fel tudjam rá rakni a Win10-et?
Ezen konkrét gép esetében ezt is el kell végezni?
Ha fent van a Win10, célszerű addig nem kötni netre, amig nem rakom fel a chipset + utána a többi drivert? Olvastam hogy több embernél gond volt a wifi driverrel. Én jobb is szeretem azt felrakni amit a gyártó felkínál a weboldalán a rendszerhez, nem pedig a windowsra bízni, vajon sikerül-e a megfelelőt felraknia.
[ Szerkesztve ]
Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -
-
King Unique
titán
válasz s3toraph #61701 üzenetére
A telepítő pendrive-ra történő kiírásával kapcsolatban pl. ezen hsz-ben le van írva lényeg. A diskpart, illetve a lemez törlése pedig akkor kell, ha a BIOS-MBR / UEFI-GPT felállásnál ütközés van. Vagyis, ha UEFI boot szerint akarsz telepíteni és MBR a lemez.
A drivereket a Win10 automatikusan lehúzza és telepíti, amint kap netet. Hogy ez, illetve egyes, a WU által letöltött driverek kinél és milyen gépen okoznak esetleg problémát, vagy sem, az már más dolog. Nálam laptopok esetén rendszerint ok szokott lenni. De, ha valaki manuálisan akarja felrakni őket, illetve letiltani, hogy később automatikusan frissítse a rendszer, akkor akár az is megoldható: [link], [link].
[ Szerkesztve ]
-
CirrMee
addikt
-
WWallace
csendes tag
Sziasztok!
Találkozott már valaki a következő problémával?
NOD32 jelzi, hogy frissítések érhetőek el, de nem csak a Windows 10-hez, hanem egyéb összetevőkhöz is (pl. Office, Realtek, NVIDIA illesztőprogram, Samsung mobil, stb.) Azonban amikor megnyitom a Windows Update-et, ott csak a Windows frissítések, illetve még az Office frissítések jelennek meg, az egyéb frissítések azonban nem. Hogyan lehetne ezeket is telepíteni (nem manuálisan a gyártó oldaláról)? Mert nem találtam meg sehol őket az Update-ben, és olyan opciót sem, ami láthatóvá tenné őket.
Köszönöm!
[ Szerkesztve ]
-
Rimuru
veterán
válasz King Unique #61691 üzenetére
Amugy neha tobb honaprol van szo.
Idoszakos szokott lenni, de akkor gyakrabban is kell (tehat pl hetente/vagy akar rovidebb idointervallumban is).Vigyázat, csalok!
-
mekker
őstag
Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.
-
s3toraph
senior tag
válasz King Unique #61703 üzenetére
Tehát ha jól értem, win 8, 8.1 vagy 10 esetén, ha UEFI telepítést akarok pendriveról, ezeknek kell teljesülnie:
- x64 verziójú oprendszer
- a BIOS-ban UEFI-nek kell beállítva lennie a Boot Mode-nál
- esetleg ha van külön a boot sorrendnél a pendrivenak UEFI külön akkor ott is azt kell kiválasztani
- telepítés előtt a háttértárat amire a rendszer kerül át kell rakni GPT partícióstílusra
- rufus esetén ezt kell választani: GPT partition shame for UEFI computer
- pendrive FAT32-ben legyen formázvaHa pedig "normál módon" (Legacy) akarom felrakni a rendszert panrdiveról, akkor pedig ezeknek:
- rendszer lehet 32 vagy 64 bites
- BIOS-ban Legacy legyen a Boot Mode-nál
- USB telepítésnél boot sorrendnél azt válasszam ami nem UEFI
- háttértár MBR-ben legyen
- pendrive FAT32-ben legyen formázvaKérdés, hogy rufus esetén utóbbi esetben melyiket kell választani?
- MBR partition shame for BIOS or UEFI computers
- MBR partition shame for UEFI computerTovábbi kérdés, utóbbi módszer egyébként működik win10-el is?
Driverek: hmm akkor felrakom manuálisan a gyáriakat (addig nem engedem netre), aztán remélem egy esetleges frissítés nem rontja el. Nem merem a win10-re bízni, mivel asus topicban voltak panaszok wifi driverre. A windows update-hez nem nyúlnék, marad bekapcsolva eredeti beállításokkal.
[ Szerkesztve ]
Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -
-
s3toraph
senior tag
válasz s3toraph #61716 üzenetére
Ja igen, plusz a BIOS-ban engedélyezni kell a Launch CSM-et, és kikapcsolni a Secure boot control-t, az asus oldala szerint szükséges USB telepítéshez. Ezen módosításokra miért van szükség egyébként, mire szolgál ez a kettő? Így fog tökéletesen települni, ha ezeket átállítom? Nem kavar be?
Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -
-
King Unique
titán
válasz s3toraph #61716 üzenetére
Nem szükséges külön az MBR / GPT konvertálást beállítani, elég ha manuálisan / diskpart segítségével törlöd a lemezt. De, ha valaki beállítja, az sem gond. Illetve ez az egész nyilván akkor kell, ha már rajta van egy korábbi telepítés. Mert, ha teljesen új a háttértár (particionálatlan), akkor nyilván felesleges piszkálni.
Ebben a hsz-ben pedig le volt írva világosan a telepítő kiírása. A Rufus esetében nem szükséges külön formázgatni, mivel megoldja maga a program. Legacy boot módnál pedig nyilván az első opciót kell választani, ami egyébként NTFS fájlrendszert és aktív partíciót állít be.
A Launch CSM egyébként elvileg a Legacy boot módhoz szükséges, ha utóbbira nincs a boot menüben külön opció. Viszont ez inkább W7 esetében kellhet, amelynél az UEFI támogatása nem olyan fullos, mint 8.1/10 esetén. Illetve utóbbiaknál rendszerint a Secure Boot is ok. De, hogy ezen a laptopon pontosan mit célszerű beállítani, meg hogyan, azt majd a hivatalos leírásokban / itteni topikjában megmondják.
A drivereknél meg pont az a lényeg, hogy ha valaki nem akarja, hogy a Windows később automatikusan frissítse / lecserélje őket, akkor a korábban említett dolgokat beállítja. Illetve nem hiába volt linkelve a 2 leírás, mert a 1703-ban már ez kell, nem pedig ez.
[ Szerkesztve ]
-
wolfman
veterán
Sziasztok!
Gyors átfutottam az utóbbi oldal kommentjeit, de nem találtam választ egy dologra.
A minap volt egy nagyobb windows frissítésem, csinálta vagy negyed óráig a gép, utána visszakaptam az irányítást. Kettő gondom is lett.
Első, ami lehet nem is ide tartozik, de az ATI driverében már nem tudom megnyitni a Speciális beállításokat, ahol a monitor színeit, kontrasztját, fényerejét tudnám állítani. Ezzel van-e még valaki így?Másik dolog, ami fontosabb, hogy az óra mellé bekerült, egy Windows Defender kikapcsolására való felhívás ikon sárga háromszöggel. Ezt hogy a p..sába lehet eltávolítani??? A gpedit-msc alatt kikapcsoltam a programot (Turn off Windows Defender - Enabled), eddig nem is volt baj, de most mindenképpen ott jelzi.
„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei
-
nagyúr
válasz wolfman #61720 üzenetére
Üdv!
A radeon driver spéci beállításaihoz egy ideje már se én se a haver nem fér hozzá - W10 x64 Enterprise N, R9 380 4 GB VGA, Radeon Software Version
17.1.1.RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing
-
_q
addikt
Sziasztok!
Nem biztos, hogy jó helyre írok, de azért egy próbát teszek. Adott egy windows-os Dell venue 10 tablet. Egy formázás után jött el a következő. Ahogy bootol feljön a Dell logo, majd utána éppen csak egy pár század másodpercig feldobja a következő üzenetet: rebooting system to make tpm2 settings in effect, majd újraindul és folyamatosan ezt csinálja. Hiába akarok biosba belépni, mindig előjön az előbbi üzenet és újra indul. Pendrive-ból tudok telepíteni, mert a hiba üzenet jelenik meg és nem lép tovább. Van ötlete valakinek, hogy mit lehetne tenni?
-
s3toraph
senior tag
válasz King Unique #61719 üzenetére
Köszönöm, sokat segítettél!
+ quailstorm: Neked is köszönöm!
Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -
-
senki11
aktív tag
Üdv! A win újratelepítése után a laptpomban (Dell vostro 3559) lévő Hdd nagyon furán viselkedik. Olyan mintha le fel kapcsolgatná magát. Telepítés előtt nem vettem észre ilyesmit. Egyébként csak telepről működtetve jön elő a probléma. A meghajtó lekapcsolása ki van iktatva, vagyis a SOHA opció van érvényben. Tudnátok segíteni, hogy mi okozhatja a hibát?
-
Termi92
tag
Sziasztok! VGA-s fórum után jövök ide, mert úgy látszik az én problémám már a Windowssal van, hátha itt tud valaki segíteni.
Alábbi helyzet:
Adott egy frissen telepített win10 pro 64bit-es pc 2 felhasználó fiókkal (mindkettő admin jogokkal rendelkezik és egy időben lettek létrehozva). Gép bekapcsolás után belépek "A" felhasználó fiókba, programok elindulnak (pl.: Riva Tuner Statistic, MSI afterburner, Fraps, uTorrent, Steam, stb telepítéskor összes felhasználó engedélyezve). Miután kijelentkezek "A" fiókból és belépek "B" fiókba, ezek a programok már nem hajlandóak automatán elindulni. Kijelentkezek ezután "B" fiókból, bejelentkezek "A" fiókba, a programok ismét elindulnak automatán gond nélkül. Ha gép bekapcsolása után "B" fiókba jelentkezek be először akkor a dolog vissza fele működik, az "A" fiókban a "B"-ből való kijelentkezés után nem indulnak automatán a programok. Amiket eddig próbáltam:-Mindkét fiókban külön telepítettem alkalmazásokat
-Mindkét fiók startup folderbe beraktam shortcut-ot
-Mindkét fiókban csináltam elevated shcortcut-ot programokról amiket el akarok indítani
-Mindkét fiók startup folderbe beraktam elevated shcortcut-ot
-Mindkét fiókban csináltam task schedulerben eseményt, hogy adott fiók belépésekor induljon el adott program
-Ugyanezt elevated shortcut-alMegnéztem, egyik fiókból való kijelentkezés után belépve a másikba nem fut a háttérbe egyik program sem (hátha beragadt UI nélkül).
Másik fiókba belépve One Drive-on, Nvidia driver beállítások és Uni Xonar beállításokon kívül más nem indul el automatán.Valakinek valami ötlet? Mit csinálok rosszul?
-
pete_21
addikt
válasz pete_21 #61520 üzenetére
Erre van valakinek tippje?
Neten utánanéztem, elég sokunk szenved ettől a hibától. Megpróbáltam letörölni az USB drivereket Eszközkezelőből. Természetesen az USB-s eszközök elszálltak, restart után újra felismerte, de nem változott semmi. Ha az USB 3.1 Host controllert letörlöm vagy letiltom, megszűnik az USB gyökérhub kiadás ikon. Tehát az USB 3.1 driver a ludas... Kár volt ehhez hozzányúlnia a Microsoftnak...
Próbálgattam a Windwos.old mappából előkotorni a régi XHCI inf-eket, és Eszközkezelőből az USB 3.1 host controllernek driver frissítéshez betallózni, de azt írja, hogy nincs digitálisan aláírva.
Hol kellene utánajárnom szerintetek? Vagy inkább hagyjam a francba, remélhetőleg úgyis kiad egy javítást a Microsoft?[ Szerkesztve ]
-
Fandango
veterán
válasz tibcsi0407 #61676 üzenetére
Nincs vélelten valami védelmi programod aminek van Sandbox része?
Mert nálam a Comodo Sandbox csinálta egyes appokkal, hogy valami komponenst berakott a homokozóba, és amiatt nem indult el.[ Szerkesztve ]
-
vlevi
nagyúr
Nem tudom, ki mondta az Edge-re, hogy gyors, meg izé, vagy jó.
Bepróbálkoztam egy FB oldallal (nincs FB-om, csak bejelentkezés nélkül nézelődtem). Nem tudom, mi a trágya volt vele, de amint feldobja a FB, hogy jelentkezzek be, onnantól kezdve az Edge-nek vége van. Minden egérmozdulat másodpercekig tart, még az Edge bezárása is csak 4-5mp múva ment le. -
-
#13056512
törölt tag
Sziasztok olyan problémám van hogy le akarom tölteni a legújabb windowsot a medi creation toolal usb -re, de nem hajlandó semmit letölteni Folyamat 0% hiába várok nem indul, valamit rosszul csinálok ?
-
SP4C3
veterán
Miért az XPS jó próbálkozás volt? Vagy a windows phone? Vagy úgy az UWP egésze? Windows Store?
[ Szerkesztve ]
-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com
-
#86564352
törölt tag
Van rá app. Nem hiszem komolyan gondolják az Edge-t, nagyon lassan haladnak vele ha az a hír az őszi frissítéskor megkapja az F11 teljes képernyő gombot... És amíg a Win7 az úr, a telefonjuk bukta és nincs Edge Apple, Android mobilokon akkor naná nem sok vizet zavar a piacon. Amiből élnek a hagyományos vállalati bevételek, Office, Windows, Azure leszámítva melyik MS szolgáltatás volt igazán sikeres az elmúlt 10 évben? Volt nekik egy Messenger, elhanyagolták. Megvették erre a Skype-ot, azt is elhanyagolták, miközben a fél világ Whatsapp, Facebook Messenger, Apple, Google keresztül cseveg. Email terén volt nekik egy Hotmail rengeteg user, elhanyagolták, fél világ Gmailre váltott, most Outlook rebranddel próbálkoznak, hiába ha tetű lassú mint office online se olyan ismert mint a google docs. Volt nekik Windows Mobile, ültek rajta mert nincs vízió. Jött az iphone és Android, erre megint késve a piacról kapkodva Windows Phone 7,8,10 frankeinstein koncepció nélkül összevissza látjuk mi lett belőle. A világban népszerű Nokia márkát nem használták ki, hanem leépítették hiába több európai országban és braziloknál, Dél-Afrika stb. már iphone mellett voltak részesedésben. MS átverte a saját vásárlóit, ha lesz is valaha valamilyen Lumia utód Surface Phone csak mazochisták hisznek nekik megint 2-3 átverés után. Látták a Google kereső sikerét mint reklámcég, erre a sajátjuknak a legidiótább nevet adták és a Bing csak az USA-ban ér valamit, nem foglalkoznak a nemzetközi piaccal. (azért iphone temetésre és scroogled kampányra volt arcuk poénkodni) Flash-re lépték a Silverlightot, pusztuljon mindkettő. Másolták az ipod-itunes párost a Zune-nal, elhanyagolták, csak a szokásos átkeresztelés Xbox Music mert ugye a játékkonzuljuk kivételesen sikeres volt, aztán rájöttek a konzol márkanév és a zene nem is tartozik össze, erre lett Groove a neve, de elérhetőség alig, miközben Spotify, Apple Music, Google, Deezer egy rakás országban. Látták sikeres az Apple Store, másolták legyen Microsoft üzletek nem túl sikeresek Amerikában. Ott most neki akarnak menni a Chromebooknak a Windows S gépekkel, az is bukta lesz. Telefonnál látott 7,8,10 shit show megismételve asztali fronton is a frankeinstein Win8 és 10-nél most ezeket a gagyi, buta, instabil UWP appokat erőltetik. Az élő csempékkel se kezdtek semmit évek alatt, használhatatlan vackok nincs kigondolva semmi, még a start menüt se képesek kigondolni évente változik. Összevissza minden, pár éve nyomatták a tabletek a jövő, erre most vissza Surface Laptopot mutatnak be hiszen látták a Macbookot viszik mint a cukrot hiába nincs érintőképernyője. És nem mellesleg Apple hardvereladásból él, mégis jobb, szebb szoftvert írnak számítógépre és telefonra is. MS csak ilyen koncepció dolgokkal tudott dicsekedni mint Continuum, Hololens aztán majd ott is a sikert a versenytársak aratják le a piacon. 10 év bénázással annyit ért el az MS szorgalmasan gyűjtök Apple laptopra, hiába egy vagyon. Telefonnál már megtörtént a váltás.
-
Pierre75
senior tag
Az Edge gyors volt, de már nem is jó. Az AU hozta a bővítményeket de megpiszkálták pl a YT 60fps lejátszást, ami addig tökéletesen futott egy 7 éves laposon, AU után slideshow lett. A CU hozta el az Edge reneszánszát: korábban a disqus fórumok stb megnyitottad és olvastad. Cu után megnyitottad és percek múlva ha volt türelmed, betöltött és olvastad. A keddi ráncfelvarrás óta már meg se nyitja, pár perc után magától össze is omlik. A böngészés forradalma!
[ Szerkesztve ]
-
vlevi
nagyúr
válasz Pierre75 #61746 üzenetére
Ahhoz képest, hogy a múltkor még azt olvastam valahol a böngészőkkel kapcsolatban, nemnagyon van értelme böngészőháborúról beszélni, mert van egy néhány féle, és azok úgy általában működnek, és kész. Szóval akkor az Edge mégiscsak tud újat mutatni, mert nem megy
Tiszta 90-es évek vége, 2000-es évek eleje, amikor voltak a szabványos böngészők, és volt az IE. -
Pierre75
senior tag
Boldog ezredvégi békeidők! IE-t 98 alatt használtam utoljára. Azt még rendesen megírták, ha az összeomlott, vitte magával az OS-t. Utána egy évtizednyi Opera következett, azzal minden ment hiba nélkül. Mikor 2 éve befutott a X, nekem nem volt nagyobb bajom az Edge-vel: gyorsabb volt, mint a többi. Persze egy adguard hiányzott, de másodlagos böngészőnek jó volt. Azóta az MS ahányszor hozzápiszkált egyre szarabb lett.
-
#86564352
törölt tag
válasz Pierre75 #61749 üzenetére
IE11 reklámszűrő lista támogatással nem volt olyan rossz azért összevetve amikor a Chrome és Firefox már kezdtek elhízni. Én olyan balek vagyok tesztelésként mit javítottak alapon igyekszem az alapértelmezett dolgokat használni, hát elég kalandos. Edge-nél a smooth scroll kitűnő a többi böngészőhöz képest, azelőtt emelem a kalapom. (és én nem bírom a chromium böngészők betűit valahogy, de ez csak megszokás kérdése) De szigorúan nézve MS böngésző, email kliens, fényképnéző, filmlejátszó egy kalap kaka működésben, funkcióban és kinézetben is. Ehhez tegyük hozzá a Win telepítéssel, frissítéssel együttjáró hülyeségeket, mennyit kell gyomlálni a rendszert még Pro esetén is. (ami teljes áron nem olcsó)
Új hozzászólás Aktív témák
• OFF topik
• TILOS a warez!
• Windows 10 frissítési kisokos
- Sorozatok
- Folyószámla, bankszámla, bankváltás, külföldi kártyahasználat
- Építő/felújító topik
- Telekom otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- Opel topik
- Filmvilág
- Pendrive irás-olvasás sebesség
- BIOS frissítés
- Már jövőre befuthat a Stellar Blade PC-s kiadása
- Konzolokról KULTURÁLT módon
- További aktív témák...
Állásajánlatok
Cég: HC Pointer Kft.
Város: Pécs
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest