Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tordaitibi

    veterán

    válasz FoxiestFox #123224 üzenetére

    Csak reagálásképp, tényleg egyre több fake és kamu beállítás van a Winbe.
    Pl. nálam Pro, gpedit-be minden update tiltva, ennek ellenére elindul a Windows update minden bootnál, nem csinál semmit, nem szed le, nem telepít ez igaz csak 30%-on tekeri a procit.
    Ha a services-be letiltom, 3-4 boot után átírja automatikusra és kezdődik előlről.
    És még jó pár ilyen funkció van, én elhiszem hogy egy bolond és hülyegyerekbiztos rendszert kell csinálni, de aki esetleg valamit konyít hozzá és OKKAL akar bármit tiltani, megváltoztatni, azt igazán hagyhatná.
    Pl. nálam eddig minden nagy update visszakapcsolta a fast startupot. Milyen jogon..? Mivel dualbootba vagyok, ez igen érdekes dolgokat produkált, mire rájöttem mi az ok.
    És igen, tényleg a hetes volt az olyan utolsó rendszer amit (nem tudok jobb hasonlatot, elnézést) Linux módon lehetett babrálni.
    Ezt már nem nagyon mert azt csinál, akkor kapcsolja vissza teljes hatalommal amikor csak ő akarja. A user szerepe ledegradálódik, vagyinkább lealázódik egy spárgán mozgatott bábura.
    Talán durva hasonlat de teljesen ezt látom.
    Droidon is ezért nyitok bl-t és rootolok azonnal, számomra hülye érzés amikor jópár soha nem használt és ennek ellenére hetente frissülő és tolakodó, automatikusan elinduló erőforrás zabáló appot nem tudok törölni. MIUI alatt ez a frusztráltság fokozódik, pl. a fájlkezelőbe ha a rejtett könyvtárakat meg akarom nézni, ahhoz miért kell MI account, és sim kártya a telefonba? Elmennek a francba.

  • King Unique

    titán

    válasz FoxiestFox #123224 üzenetére

    Hát nem is, mert ha másnál/másoknál működni tud, meg tudják oldani, akkor azt sem lehet állítani, hogy egyáltalán nem lehet, max. nem minden esetben, meg xy dolgoktól függően egyes usereknél nem.

    Szerinted, amire már le volt írva, hogy más le tudja írni úgy a gondját, megfogalmazni egy kritikát, hogy azt annak megfelelően lehessen kezelni. Ellenben nálad ez nem igazán ment, holott csak meg lett említve - amiben nem volt semmi olyan - , hogy megoldható, másoknál működhet + ha számodra nem felel meg e tekintetben a W10, akkor lehet menni linuxozni, ha az állításod szerint annyival jobb, hajrá. Erre te reagáltad túl és kezdtél el itt hőzöngeni - nem világos mire fel - , írni a litániát offba, ezen szvsz nincs mit magyarázni... :B Milyen furcsa, mik vannak. :D Azon meg nem kell meglepődni, hogy akkor a reakció is annak megfelelő lesz.
    Ja, és ha kérhetem, akkor ezekkel az "okoságokkal" inkább mást traktáljál, az a téma már ki lett tárgyalva és ennek okán itt elsődlegesen most mással kellene foglalkozni, azokra válaszolok most elsődlegesen magam is. Illetve ha ennyire ráérsz, meg a leírtak alapján állításod szerint jártas vagy a témában, akkor tehetnél szintúgy, köszi... :))

    A Defender Antimalware Service Executable folyamata valóban tudja pörgetni a CPU-t, ez nem újdonság, de ez lehet hardver, akár beállítás függvénye is. A kikapcsolása, letiltására van több módszer is, registry, GPO szinten, + 3rd party programok, amik szintén általában azokat piszkálják. Ezek megfelelő alkalmazásával pedig rendszerint működni szokott a kikapcsolás pl. Pro kiadásnál is, nem feltétlen kell hozzá rendszermappába gányolni, de tudjuk, van akiknél előfordulhat kivétel... :DDD A másik meg az, hogy ha már letiltja a user, akkor azt normál esetben átmenetileg szokás, nem végérvényesen és mindenféle védelem nélkül használni a Windowst... Illetve ha valakinek egy gyenge gépen sok a Defender, annál az említett folyamat erőforrásigénye, akkor telepít helyette 3rd party antivírus szoftvert, ami után a Defender automatikusan kikapcsol és legalább lesz valamilyen védelem.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák