Új hozzászólás Aktív témák

  • And

    veterán

    válasz Misi1979 #9235 üzenetére

    Minek kell két router, miért nem elég egyetlen vezetéknélküli kivitelű az adsl-modem után? Ha viszont kettő van, és a tényleges megosztást az első (csak vezetékes) router végzi, akkor a vezetéknélküli elérést adó második routernek miért a WAN-portjára csatlakozik az első router? Ebben az esetben a második routert csak vezetéknélküli hozzáférési pontnak (egyszerűbben: AP-nek) használod, routerként nem kell funkcionálnia. Ezért annak a WAN-portját üresen kellene hagynod, és az egyik LAN-ra kellene dugnod az első router felől jövő kábelt. Vagyis az első (megosztó) router után minden további eszköznek célszerű ugyanabban az alhálózatban maradnia. Az AP-ként használt wifi-router DHCP-szerverét pedig ilyenkor le kell tiltani, hogy ne legyen kettő a saját hálózatodban, ha az első routeren már amúgy is engedélyezted.
    #9233: "Gateway-nek és dns-nek a router ip-je van beírva (192.168.2.1).."
    Mármint melyik routeré? A vezetéknélkülié vagy az első megosztó routeré? Ha a wlan-ost csak AP-ként (csak LAN-portokon) használod, akkor az első router címét kell DNS-nek és gateway-nek beállítanod. De a DHCP sokkal egyszerűbb megoldás, gateway-nek úgyis a saját címét adja a router, DNS-nek pedig jó esetben a szolgáltató DNS-szervereinek címeit.
    "[..] bizonyos időközönként (egyszerre!) eldobálják a gépek a netet."
    Most csak a netkapcsolat szakad meg, vagy a wifi-kapcsolat is? Ha a vezetéknélküli háló áll le mindkét gépen (magyarán 'leszakadnak' az AP-ról), az sajnos más lapra tartozik, valószínűleg nincs összefüggésben az előzőekkel. Lehet router hardver- vagy firmware-probléma is. Azt kipróbálhatnád, hogy a szakadás akkor is előjön-e, ha a wifi titkosítását egy időre teljesen letiltod az AP-n és a kliensgépeken.

Új hozzászólás Aktív témák