Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kw3v865

    senior tag

    válasz Lauda #7022 üzenetére

    Valószínűleg nem, de nem lehet biztosra menni. Nem lehet kizárni semmit, új vírus, fontos az óvatosság. Egyelőre ami nagyon valószínű, az, hogy 20 év alattiak közül nagyon kevesen kerülnek kórházi kezelésre. Persze tudom mi lesz, ha meghal az első kisgyerek: az egész média ezzel lesz tele. Az ilyeneket el kellene kerülni. A végleteket hagyjuk, a nagy számokat kell alapul venni, és a statisztikákba fontos lenne, hogy az is belekerüljön hány alapbetegsége votl az illetőnek. Ez gyakran hiányzik... A másik véglet is irreleváns, csupán érdekesség, hogy néhány hírt olvastam olyanról, hogy 100 évesek is gyógyultak már ki ebből, ráadásul volt nem is egy súlyos alapbetegségük (ez mondjuk 80 felett alapnak mondható). Ez csak érdekesség, nincs relevanciája.

  • Floyd80

    addikt

    válasz Lauda #7022 üzenetére

    Nyilván elenyésző, itt inkább a felelőtlen nyilatkozat zavar, mert ez kb. keringőre hívás sok embernek.

    De amikkel találkoztam külföldi fiatal esetekkel a sajtóban, azért nem megnyugtatók, pl. hogy a fiatal egészséges szervezet is egyszerűen túlreagálhatja a vírust (ezt ma nem is tudom hol olvastam), de a WHO-s David Nabarro is azt mondta, hogy "ez egy olyan vírus, amelynek "bonyolult tulajdonságai" vannak, hajlamos az instabilitásra".

    Amúgy a Bild nyilvánosságra hozta, hogy Nabarro a fizetős Weltnek mit nyilatkozott:

    Minden ország "a lehető legjobb módon reagált". Olaszországnak és Iránnak azonban gyorsabban kellett volna fellépnie. Ez magasabb mortalitást eredményezett. Nabarro szerint túl kevés vizsgálatot végeznek: "Ezért nem tudhatjuk valóban, hol található a vírus."

    A vírus elleni küzdelemnek csak egy módja van: „Még mindig fennáll a valószínűsége annak, hogy megfordítjuk a görbét és csökkentjük az emberek szenvedését. Semmilyen körülmények között nem szabad vállat vonnunk és azt mondani: várnunk kell, amíg mindenki megfertőződik egy tömeges immunitás megkísérlésekor - mert ez szörnyű szenvedést jelentene.

    Olyan országok felé kell orientálódni, mint Kína, Dél-Korea és Szingapúr, amelyek szigorú karanténintézkedéseket hajtott volna végre. Ezen kívül, Nabarro szerint, jó egészségügyi rendszerekre és sok tesztre van szükség. Ellenőrizni kellene a kapcsolatokat, elkülöníteni a betegeket. Az embereknek be kell tartaniuk a higiéniai ajánlásokat, és nagy távolságot kell tartaniuk egymástól.

    Mikor éri el a járvány a csúcsát, jelenleg nem tudjuk megmondnai: „Csak három hónapja ismerjük a vírust ”- mondja Nabarro. Ez egy olyan vírus, amelynek "bonyolult tulajdonságai" vannak, hajlamos az "instabilitásra". Ezért nehéz oltást kidolgozni, és előrejelzéseket tenni a lefolyásáról. "Azt tudjuk, hogy a fertőzött emberek száma két-három naponként megduplázódik.

    "Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

Új hozzászólás Aktív témák